Feyenoorder Fer: mooiste is dat ik dat shirt weer mag aandoen
ROTTERDAM (ANP) - De trainingen bij Feyenoord zijn weer begonnen en voor de doorgewinterde profs is welhaast een droom in vervulling gegaan; ze staan weer op het veld. "Ik heb er ongelooflijk veel zin in", zegt Leroy Fer opgelucht. "Maar het mooiste is dat ik straks bij de eerste oefenwedstrijd weer dat shirt mag aantrekken."
Na een indrukwekkende 'inhaalrace’ onder leiding van de 'nieuwe’ trainer Dick Advocaat rukte Feyenoord op vanuit de achterhoede naar de derde plaats. Bovendien plaatste de clubs zich voor de bekerfinale. Door corona was ineens alles voorbij. Fer kijkt niet alleen in teleurstelling achterom. "Het ging om de gezondheid van iedereen. Dan is de keuze niet moeilijk. We moesten het loslaten."
Jammer was het wel. Een beetje vreemd gevoel bekroop hem toen hij zag dat in de meeste omringende landen na verloop van tijd weer werd gevoetbald. "Misschien hadden we kampioen kunnen worden", zegt Fer nu, zonder zich rijk te rekenen. "We moesten nog tegen de twee clubs die boven ons stonden, Ajax en AZ. Maar het verschil was zes punten. Zij hadden naast tegen ons nog een keer moeten verliezen, wij hadden geen fout mogen maken."
Zonder voetbal
Wat volgde was een lange periode zonder voetbal. Fer: "Dat was moeilijk. Natuurlijk is het altijd prettig even vakantie te hebben, maar dat hebben we anders ook wel. We konden even afstand nemen, dat heeft ook wel voordelen. Maar eerlijk gezegd miste ik de spanning, de druk. Ik voel me goed onder die omstandigheden. Dat hoort er allemaal bij voor een profvoetballer."
Er waren ook dingen die hem gelukkig maakten in deze periode. "Mijn vriendin is in verwachting en in oktober hopen we een dochter te krijgen. Daar zijn we ongelooflijk blij mee en dat hielp mij enorm om mijn zorgen over de voetballoze periode opzij te zetten. Bovendien zijn we nog twee keer op vakantie geweest en hebben we de familie kunnen zien. Dat zijn allemaal mooie dingen."
Nu het veld weer op. "We moeten proberen de prestaties van de laatste maanden dat we nog speelden voort te zetten. Gelukkig zijn de meeste 'sterkhouders’ gebleven en hebben we er een paar goede talenten bij gekregen. Ik heb er veel vertrouwen in, al blijft het natuurlijk afwachten hoe iedereen uit deze periode komt. Maar het ziet er allemaal heel goed uit en de stemming is zeer positief. We hopen allemaal op een heel mooi seizoen. Laten we dat samen gaan afdwingen."
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Didier Deschamps sluit op het wereldkampioenschap voetbal zaterdag weer aan bij het Franse elftal. De 57-jarige bondscoach was teruggegaan naar eigen land om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
3 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
4 uur geleden