Feyenoorder Fer deelt haatbericht na uitzending Veronica Inside
ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Leroy Fer heeft op Instagram een racistisch haatbericht dat hij ontving openbaar gemaakt. De middenvelder van Feyenoord ontving het bericht nadat hij met "hahahaha" had gereageerd op een bericht van international Memphis Depay, die Johan Derksen afbeeldde met een clownsneus na de uitzending maandagavond van Veronica Inside. De voetbalanalist maakte in die uitzending geen excuses voor zijn eerdere opmerkingen aan het adres van de zwarte rapper Akwasi, die als racistisch werden uitgelegd.
Fer ontving naar eigen zeggen een reeks aan beledigende berichten en bracht er één naar buiten. "Ik ben niet uit op wraak. Ik wil jullie laten zien dat racisme bestaat in de wereld, in Nederland", schrijft Fer.
"Blijkbaar vinden mensen dat ik fout zit en maak ik ze boos. Dat ik ze boos maak kan ik niet begrijpen, maar ik kan ermee leven. Maar de manier waarop ze hun boosheid uiten, op racistische wijze, is schandalig en onacceptabel. Dat racisme zit diep bij zulke mensen en er moet alles aan gedaan worden om die bij de wortels aan te pakken. Uitspraken als die van Derksen, die worden goedgepraat als 'fout grapje', moeten verdwijnen."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
10 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden