Feyenoorder Berghuis: we moeten beter gaan voetballen
ROTTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was kritisch op Feyenoord na de zege op PEC Zwolle (1-0). "Als je zo blijft spelen, dan ga je ook gelijkspelen of verliezen", zei hij. "Dat moeten we niet hebben."
Feyenoord steeg naar de tweede plaats van de ranglijst, met evenveel punten als koploper Ajax en Vitesse. Ajax speelt donderdag nog tegen FC Twente maar Ajax tegen Feyenoord is komende zondag sowieso een duel tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst.
"We komen steeds dichterbij en dat is goed", keek Berghuis naar de ranglijst. "Maar we hebben matig gespeeld. De eerste helft was zelfs slecht. Zwolle trok ons helemaal uit elkaar en we kwamen in te grote ruimten te spelen", zei de aanvoerder bij ESPN. "We speelden ook in een veel te laag tempo."
Uiteindelijk tekende de ingevallen Luis Sinisterra in de 64e minuut voor het enige doelpunt. "Als we hem goed aanspelen, dan kan hij het verschil maken", zei Berghuis. "En dat deed hij ook. Ik ben blij voor hem. Maar wij moeten beter gaan spelen."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
9 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
12 uur geleden