Feyenoorder Berghuis geniet van zijn prachtige stiftbal
ROTTERDAM (ANP) - In de vorm van zijn leven leidde Steven Berghuis zijn Feyenoord naar de derde bekerfinale in vijf jaar. De 28-jarige vleugelspits had met drie treffers een groot aandeel in de eclatante zege op NAC Breda in De Kuip: 7-1.
Berghuis benutte twee strafschoppen en maakte even voor rust een wonderschone treffer. Met zijn 'verkeerde' rechterbeen stiftte hij de bal met heel veel gevoel in het doel. "Dit doelpunt staat in mijn top drie aller tijden", zei hij. "Met een kopbal tegen PSV en een stiftbal met mijn linker hier een andere keer in De Kuip."
NAC leek in niets op de reuzendoder die eerder dit seizoen het bekeravontuur van PSV (2-0) en AZ (3-1) beëindigde. "Maar dat is echt onze verdienste", vond Berghuis. "Vooral in de eerste tien minuten zag je dat ze goed kunnen voetballen. Maar na de 1-0 zijn we doorgegaan. Gelukkig, want dat deden we dit seizoen niet altijd."
Vorm
Feyenoord raakt met de week beter in vorm. De grootste optimisten in Rotterdam durven al over de 'dubbel' te fluisteren. "Mooi hè", lacht Berghuis. "Maar we staan in de eredivisie nog steeds zes punten achter op Ajax en AZ, met een minder doelsaldo. Dat vind ik echt veel. De beker kunnen we winnen. Dat hebben we wel in eigen hand. Daarvoor moeten we Utrecht in de finale verslaan."
Berghuis mocht even na zijn derde treffer al in de 55e minuut naar de kant. "Dat had vooral te maken omdat ik geschorst voor de finale zou zijn als ik nog een gele kaart zou krijgen", vertelt hij.
Publiekswissel
Maar het had ook wel iets weg van een publiekswissel. Het was prachtig om te zien hoe dankbaar de fans van Feyenoord reageerden. "Ze waren blij met me", merkte Berghuis die eerst nog een klein jongetje blij maakte met zijn shirt en vervolgens het veld rondliep om de kleedkamer te bereiken. Langs welke tribune hij ook liep, overal juichten de natgeregende supporters hem toe. Alsof hij Feyenoord al een hoofdprijs had bezorgd.
"Het is prachtig om te zien hoe het leeft", zei Berghuis. "We gaan ook steeds beter voetballen. Er komen steeds meer automatismen in ons spel. Tegen NAC hadden we snel door dat Rick Karsdorp onze vrije man was. Daardoor kwamen we aan het voetballen."
Drie keer scoren in een halve finale van de beker is best bijzonder. Zeker als je maar 55 minuten op het veld staat. Jürgen Locadia was de laatste voetballer die driemaal scoorde in een halve eindstrijd van het nationale bekertoernooi. Hij deed dat voor PSV tegen PEC Zwolle (3-0). "Maar ik ben toch blij dat ik werd gewisseld", zei Berghuis. "Je kan zo maar een gele kaart krijgen, dat zag je woensdag aan Klaiber van FC Utrecht. Ik wil de finale voor geen goud missen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De FIFA heeft topman Kevin Lamour ontslagen. Dat meldt Sky News maandagavond. De FIFA bevestigt het vertrek van Lamour, maar noemt geen reden.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met Real Sociedad een akkoord bereikt over de transfer van Javier López Carballo. De 24-jarige linkervleugelverdediger wordt dit seizoen gehuurd. Feyenoord kan de Spanjaard daarna definitief overnemen.
1 uur geledenEDINBURGH (ANP/AFP) - De Schotse voetbalbond heeft zijn steun voor de omstreden FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. Dat laat algemeen directeur Ian Maxwell maandag weten.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - Sergio Busquets keert terug naar FC Barcelona. De voormalige middenvelder van de Catalanen wordt assistent-trainer bij Barcelona B, maakte de Spaanse kampioen maandag bekend.
7 uur geledenCAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.
9 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
1 dag geleden