Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoorder Berghuis geniet van zijn prachtige stiftbal

Feyenoorder Berghuis geniet van zijn prachtige stiftbal

ROTTERDAM (ANP) - In de vorm van zijn leven leidde Steven Berghuis zijn Feyenoord naar de derde bekerfinale in vijf jaar. De 28-jarige vleugelspits had met drie treffers een groot aandeel in de eclatante zege op NAC Breda in De Kuip: 7-1.

Berghuis benutte twee strafschoppen en maakte even voor rust een wonderschone treffer. Met zijn 'verkeerde' rechterbeen stiftte hij de bal met heel veel gevoel in het doel. "Dit doelpunt staat in mijn top drie aller tijden", zei hij. "Met een kopbal tegen PSV en een stiftbal met mijn linker hier een andere keer in De Kuip."

NAC leek in niets op de reuzendoder die eerder dit seizoen het bekeravontuur van PSV (2-0) en AZ (3-1) beëindigde. "Maar dat is echt onze verdienste", vond Berghuis. "Vooral in de eerste tien minuten zag je dat ze goed kunnen voetballen. Maar na de 1-0 zijn we doorgegaan. Gelukkig, want dat deden we dit seizoen niet altijd."

Vorm

Feyenoord raakt met de week beter in vorm. De grootste optimisten in Rotterdam durven al over de 'dubbel' te fluisteren. "Mooi hè", lacht Berghuis. "Maar we staan in de eredivisie nog steeds zes punten achter op Ajax en AZ, met een minder doelsaldo. Dat vind ik echt veel. De beker kunnen we winnen. Dat hebben we wel in eigen hand. Daarvoor moeten we Utrecht in de finale verslaan."

Berghuis mocht even na zijn derde treffer al in de 55e minuut naar de kant. "Dat had vooral te maken omdat ik geschorst voor de finale zou zijn als ik nog een gele kaart zou krijgen", vertelt hij.

Publiekswissel

Maar het had ook wel iets weg van een publiekswissel. Het was prachtig om te zien hoe dankbaar de fans van Feyenoord reageerden. "Ze waren blij met me", merkte Berghuis die eerst nog een klein jongetje blij maakte met zijn shirt en vervolgens het veld rondliep om de kleedkamer te bereiken. Langs welke tribune hij ook liep, overal juichten de natgeregende supporters hem toe. Alsof hij Feyenoord al een hoofdprijs had bezorgd.

"Het is prachtig om te zien hoe het leeft", zei Berghuis. "We gaan ook steeds beter voetballen. Er komen steeds meer automatismen in ons spel. Tegen NAC hadden we snel door dat Rick Karsdorp onze vrije man was. Daardoor kwamen we aan het voetballen."

Drie keer scoren in een halve finale van de beker is best bijzonder. Zeker als je maar 55 minuten op het veld staat. Jürgen Locadia was de laatste voetballer die driemaal scoorde in een halve eindstrijd van het nationale bekertoernooi. Hij deed dat voor PSV tegen PEC Zwolle (3-0). "Maar ik ben toch blij dat ik werd gewisseld", zei Berghuis. "Je kan zo maar een gele kaart krijgen, dat zag je woensdag aan Klaiber van FC Utrecht. Ik wil de finale voor geen goud missen."

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt zeer ruime zege op Racing Santander

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn zesde wedstrijd in La Liga met ruime cijfers gewonnen. De ploeg van trainer Hansi Flick was voor eigen publiek met 7-2 te sterk voor het gepromoveerde Racing Santander. Aanvoerder Raphinha was goed voor een hattrick.

8 uur geleden
AZ begint aan Europa League met nipte nederlaag bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - AZ heeft zijn eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Europa League nipt verloren van Sunderland. De formatie van trainer Leeroy Echteld ging in het Stadium of Light met 1-0 onderuit tegen de ploeg van de Nederlandse WK-gangers Brian Brobbey en Robin Roefs.

9 uur geleden
Ajax verlengt contract verdediger Janse tot 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.

17 uur geleden
Real Madrid verdedigt spelers die Ceuta-boodschap weigerden

MADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.

18 uur geleden
Bologna ontslaat trainer Tedesco na vier speelronden

BOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.

20 uur geleden
Nieuwe bondscoach Klopp laat 'supersub' Undav uit Duitse selectie

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.

21 uur geleden
Ajax versterkt zich met Malinese middenvelder Bissouma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

21 uur geleden