Feyenoord zonder zieke Hartman tegen Sjachtar
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot kan donderdagavond in het tweede duel uit de achtste finales van de Europa League met Sjachtar Donetsk geen beroep doen op Quilindschy Hartman. De linksback, die deel uitmaakt van de voorlopige selectie van Oranje voor de komende EK-kwalificatieduels, is ziek en wordt vervangen door de Peruaan Marcos López.
Feyenoord speelde het eerste duel, afgewerkt in Polen vanwege de oorlogssituatie in Oekraïne, met 1-1 gelijk. Gernot Trauner heeft voor het eerst sinds lange tijd weer een basisplaats. De Oostenrijkse verdediger lag er enkele maanden uit met een knieblessure en viel vorige week in het eerste duel tegen de Oekraïners al in. Tegen Volendam bleef hij zaterdag op de bank.
Ten opzichte van de uitwedstrijd gaat de terugkeer van Trauner ten koste van Marcus Pedersen en is niet Danilo maar Santiago Giménez de diepste spits.
Opstelling Feyenoord: Wellenreuther; Geertruida, Trauner, Hancko en López; Wieffer, Szymanski en Kökcü; Jahanbakhsh, Giménez en Idrissi.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
24 minuten geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
4 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
21 uur geleden