Feyenoord zonder Diemers en Nieuwkoop, Bijlow twijfelgeval
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord strijdt zondag in Eindhoven tegen PSV voor de laatste kans op de tweede plek, die goed is voor deelname aan de voorronde van de Champions League. Dat zei trainer Dick Advocaat tijdens zijn vooruitblik in De Kuip. "Als we niet winnen, is dat voorbij", erkende de Haagse voetbalveteraan.
Feyenoord staat nu op de vijfde plek, met 8 punten minder dan nummer 2 PSV. Dat gat is al vrij groot, maar volgens Advocaat nog wel overbrugbaar. "Want als wij zondag winnen, worden de andere ploegen ook nerveus. Dit wordt een moeilijke wedstrijd, maar ook een heel interessante wedstrijd. Ik ben heel benieuwd wat het elftal gaat zetten tegenover het systeem dat PSV hanteert. We zullen ons toch een beetje moeten aanpassen. Maar PSV is ook een tegenstander die ons wel ligt. Dat hebben we de laatste jaren wel bewezen. Dus waarom zondag ook niet?"
Advocaat kan in Eindhoven niet beschikken over verdediger Bart Nieuwkoop en middenvelder Mark Diemers. Beiden zijn geblesseerd. Doelman Justin Bijlow vormt nog een twijfelgeval. De eerste keeper van Feyenoord stond enkele maanden aan de kant vanwege een voetblessure. Hij maakte vorige maand zijn rentree, maar miste daarna al weer een aantal duels vanwege fysieke problemen.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
7 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
20 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
21 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
31 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
33 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
34 minuten geleden