Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord zet vraagtekens bij nut van voetballen zonder publiek

Feyenoord zet vraagtekens bij nut van voetballen zonder publiek

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft begrip voor de maatregelen van de regering, maar de Rotterdamse club vraagt zich wel af in hoeverre het tijdelijk weren van publiek bij voetbalwedstrijden gaat helpen. "Natuurlijk zal er iets minder gereisd worden als mensen niet naar het stadion komen. Maar er is geen enkel wetenschappelijk bewijs dat de gang naar het voetbalstadion onveiliger zou zijn dan pakweg een bezoek aan de supermarkt", zegt algemeen directeur Mark Koevermans. "Sterker nog, het heeft er alle schijn van dat buitenevenementen veel minder een mogelijke besmettingshaard zijn dan alles wat binnen gebeurt."

Casper van Eijck, de clubarts van Feyenoord, was samen met onder meer het Erasmus MC, de GGD en de gemeente Rotterdam net aan een onderzoek hiernaar begonnen. "Ook dat valt direct stil nu er de komende weken toch zonder publiek moet worden gespeeld. Dat is extra zuur gezien de enorme inspanningen en forse investeringen die juist onze bedrijfstak de afgelopen maanden deed om wedstrijden veilig te kunnen organiseren", aldus Koevermans. "Maar Den Haag heeft haar keuzes gemaakt en dat accepteren we uiteraard."

Feyenoord is als gevolg van de coronacrisis in forse financiële problemen gekomen. Al het personeel van de club neemt daarom genoegen met minder salaris. Koevermans: "Clubs zullen de komende weken de toch al fors knellende broekriem nu wel nog weer verder moeten aanhalen. En dan maar hopen dat het spelen zonder publiek tot drie weken beperkt blijft en vooral dat Den Haag het voetbal niet in de kou laat staan nu clubs langzamerhand in echt onoverkomelijke problemen komen."

Meer uit Voetbal

Manchester City herstelt achterstand en wint groep

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een zege op RB Leipzig al zeker van de eindwinst in groep G van de Champions League. De ploeg van coach Pep Guardiola won in eigen huis met 3-2 na een achterstand van 2-0.

33 minuten geleden
Dortmund door in CL na zege, gelijkspel PSG en Newcastle

MILAAN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen was in Italië te sterk voor het AC Milan van Tijjani Reijnders: 1-3. In dezelfde groep speelden Paris Saint-Germain en Newcastle United gelijk na een strafschop diep in de blessuretijd van PSG-spits Kylian Mbappé (1-1).

35 minuten geleden
Barcelona overwintert eindelijk weer eens in Champions League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk weer eens de laatste zestien bereikt van de Champions League. De ploeg van trainer Xavi won met 2-1 van FC Porto en nam daarmee de eerste plaats in groep H in met 12 punten. Met nog één groepswedstrijd te gaan is een plek in de knock-outfase al binnen. De afgelopen twee seizoenen wist de Catalaanse ploeg niet door de groepsfase heen te komen.

36 minuten geleden
Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag zich na de winterstop niet meer met de beste clubs van Europa meten. De ploeg van Arne Slot kwam voor eigen publiek tekort tegen Atlético Madrid (1-3) en is voor de laatste speelronde van de groepsfase al zeker van de derde plaats in de poule. De Rotterdammers vervolgen het Europese avontuur komend voorjaar in de tussenronde van de Europa League.

50 minuten geleden
Feyenoord uit de Champions League na nederlaag tegen Atlético

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Atlético Madrid met 1-3 verloren. De kampioen van Nederland is voor de laatste speelronde al zeker dat hij als derde eindigt in de poule. De ploeg van trainer Arne Slot speelt na de winterstop niet meer in de Champions League maar in de tussenronde van de Europa League.

56 minuten geleden
Rvc: bestuur Volendam moet weg omdat toekomst club in gevaar is

VOLENDAM (ANP) - Voorzitter Jan Smit en het voltallige bestuur moeten opstappen omdat het voortbestaan van FC Volendam in gevaar is. In een verklaring stelt de raad van commissarissen dat de Eredivisieclub op dit moment een negatief eigen vermogen heeft van 3 miljoen euro en dat er voor het lopende seizoen een tekort van 2,3 miljoen euro wordt verwacht.

2 uur geleden
Knieoperatie voor Ajax-doelman Pasveer

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan de komende tijd nog niet beschikken over Remko Pasveer. De 40-jarige doelman wordt vrijdag geopereerd aan zijn linkerknie, meldde Ajax dinsdag. De Amsterdamse club hoopt dat Pasveer na de winterstop weer kan aansluiten bij de selectie.

2 uur geleden