Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord zet extra stewards in voor handhaving coronaregels

Feyenoord zet extra stewards in voor handhaving coronaregels

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord zet komende zondag bij de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag nog meer stewards in, die moeten zorgen voor zo goed mogelijke naleving van de coronaregels. Deze stewards richten zich vooral op de tribunevakken in De Kuip waar het afgelopen zondag tegen FC Twente (1-1) niet goed ging.

Feyenoord kreeg heel wat kritiek, omdat een deel van de 13.000 toeschouwers die naar binnen mochten te dicht op elkaar stond. Ook werd er gezongen, gejuicht en gefloten, zeker in de slotfase waarin de thuisclub onder luide aanmoedigingen van het 'Legioen' op jacht ging naar de winnende treffer. Feyenoord had zondag bijna vierhonderd stewards ingezet, iets wat de club normaal ook doet als De Kuip helemaal vol zit met ruim 50.000 fans.

Premier Mark Rutte reageerde maandag gepikeerd toen hij werd gevraagd naar het gedrag van de voetbalsupporters. "Heel dom, hiermee houden we het virus niet onder controle. Vandaag lopen de aantallen ook weer op. Je moet gewoon je bek houden als je daar zit, die wedstrijd kijken en niet schreeuwen", zei Rutte. "Ja, dat is te doen."

Frustratie

Feyenoord zegt begrip te hebben voor die harde woorden van Rutte. "Feyenoord snapt de frustratie bij de premier over de oplopende cijfers. Die delen alle voetbalclubs, want ook wij worden echt keihard getroffen door de pandemie." Volgens de club ging het tegen Twente op veel plekken in het stadion goed. "Maar er is inderdaad meerdere momenten kortstondig gezongen, gejuicht en sprake geweest van gefluit en boe-geroep. Ook werd niet door alle bezoekers consequent de 1,5 meter afstand in acht genomen, ondanks dringende verzoeken daartoe."

Voor de komende wedstrijd tegen ADO, die zondag om 12.15 uur begint, zet Feyenoord dan ook extra stewards in. "Deze teams zullen nog meer gaan toezien op goede naleving van de 1,5-meterregel, specifiek op de vakken waar het zondag niet goed ging." De club benadrukt dat het ondanks alle maatregelen afhankelijk blijft van het gedrag van de toeschouwers en doet nogmaals een oproep aan de fans om zich aan de maatregelen te houden.

Voetbalbond KNVB heeft maandag contact opgenomen met Feyenoord om te horen wat er zondag mis ging. Spreekkoren, zingen en hard juichen zijn door de regering voorlopig verboden in de stadions, omdat hiermee het coronavirus verspreid kan worden. De KNVB vraagt zich af hoe de clubs dit kunnen handhaven. "Dat hebben we eerder gevraagd, maar daar is nooit een reactie op gekomen", aldus een woordvoerder.

Meer uit Voetbal

Ajax verhuurt Van Axel Dongen aan sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.

3 minuten geleden
Leicester City vindt in Cifuentes opvolger Van Nistelrooij

LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.

1 uur geleden
AZ neemt Deense aanvaller Jensen over van Viborg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.

2 uur geleden
Sparta bevestigt huurovereenkomst doelman Drommel van PSV

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.

2 uur geleden
FIFA opent kaartverkoop voor WK voetbal 2026 op 10 september

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.

3 uur geleden
Aston Villa neemt keeper Bizot over van Stade Brest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.

5 uur geleden
OM onderzoekt optreden mensen met dwerggroei op verjaardag Yamal

BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie doet onderzoek naar een klacht tegen sterspeler Lamine Yamal van FC Barcelona. De voetballer zou als entertainment mensen met dwerggroei hebben ingehuurd op het feest ter ere van zijn 18e verjaardag.

5 uur geleden