Feyenoord zet extra stewards in voor handhaving coronaregels
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord zet komende zondag bij de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag nog meer stewards in, die moeten zorgen voor zo goed mogelijke naleving van de coronaregels. Deze stewards richten zich vooral op de tribunevakken in De Kuip waar het afgelopen zondag tegen FC Twente (1-1) niet goed ging.
Feyenoord kreeg heel wat kritiek, omdat een deel van de 13.000 toeschouwers die naar binnen mochten te dicht op elkaar stond. Ook werd er gezongen, gejuicht en gefloten, zeker in de slotfase waarin de thuisclub onder luide aanmoedigingen van het 'Legioen' op jacht ging naar de winnende treffer. Feyenoord had zondag bijna vierhonderd stewards ingezet, iets wat de club normaal ook doet als De Kuip helemaal vol zit met ruim 50.000 fans.
Premier Mark Rutte reageerde maandag gepikeerd toen hij werd gevraagd naar het gedrag van de voetbalsupporters. "Heel dom, hiermee houden we het virus niet onder controle. Vandaag lopen de aantallen ook weer op. Je moet gewoon je bek houden als je daar zit, die wedstrijd kijken en niet schreeuwen", zei Rutte. "Ja, dat is te doen."
Frustratie
Feyenoord zegt begrip te hebben voor die harde woorden van Rutte. "Feyenoord snapt de frustratie bij de premier over de oplopende cijfers. Die delen alle voetbalclubs, want ook wij worden echt keihard getroffen door de pandemie." Volgens de club ging het tegen Twente op veel plekken in het stadion goed. "Maar er is inderdaad meerdere momenten kortstondig gezongen, gejuicht en sprake geweest van gefluit en boe-geroep. Ook werd niet door alle bezoekers consequent de 1,5 meter afstand in acht genomen, ondanks dringende verzoeken daartoe."
Voor de komende wedstrijd tegen ADO, die zondag om 12.15 uur begint, zet Feyenoord dan ook extra stewards in. "Deze teams zullen nog meer gaan toezien op goede naleving van de 1,5-meterregel, specifiek op de vakken waar het zondag niet goed ging." De club benadrukt dat het ondanks alle maatregelen afhankelijk blijft van het gedrag van de toeschouwers en doet nogmaals een oproep aan de fans om zich aan de maatregelen te houden.
Voetbalbond KNVB heeft maandag contact opgenomen met Feyenoord om te horen wat er zondag mis ging. Spreekkoren, zingen en hard juichen zijn door de regering voorlopig verboden in de stadions, omdat hiermee het coronavirus verspreid kan worden. De KNVB vraagt zich af hoe de clubs dit kunnen handhaven. "Dat hebben we eerder gevraagd, maar daar is nooit een reactie op gekomen", aldus een woordvoerder.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
8 uur geleden