Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord zet extra stewards in voor handhaving coronaregels

Feyenoord zet extra stewards in voor handhaving coronaregels

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord zet komende zondag bij de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag nog meer stewards in, die moeten zorgen voor zo goed mogelijke naleving van de coronaregels. Deze stewards richten zich vooral op de tribunevakken in De Kuip waar het afgelopen zondag tegen FC Twente (1-1) niet goed ging.

Feyenoord kreeg heel wat kritiek, omdat een deel van de 13.000 toeschouwers die naar binnen mochten te dicht op elkaar stond. Ook werd er gezongen, gejuicht en gefloten, zeker in de slotfase waarin de thuisclub onder luide aanmoedigingen van het 'Legioen' op jacht ging naar de winnende treffer. Feyenoord had zondag bijna vierhonderd stewards ingezet, iets wat de club normaal ook doet als De Kuip helemaal vol zit met ruim 50.000 fans.

Premier Mark Rutte reageerde maandag gepikeerd toen hij werd gevraagd naar het gedrag van de voetbalsupporters. "Heel dom, hiermee houden we het virus niet onder controle. Vandaag lopen de aantallen ook weer op. Je moet gewoon je bek houden als je daar zit, die wedstrijd kijken en niet schreeuwen", zei Rutte. "Ja, dat is te doen."

Frustratie

Feyenoord zegt begrip te hebben voor die harde woorden van Rutte. "Feyenoord snapt de frustratie bij de premier over de oplopende cijfers. Die delen alle voetbalclubs, want ook wij worden echt keihard getroffen door de pandemie." Volgens de club ging het tegen Twente op veel plekken in het stadion goed. "Maar er is inderdaad meerdere momenten kortstondig gezongen, gejuicht en sprake geweest van gefluit en boe-geroep. Ook werd niet door alle bezoekers consequent de 1,5 meter afstand in acht genomen, ondanks dringende verzoeken daartoe."

Voor de komende wedstrijd tegen ADO, die zondag om 12.15 uur begint, zet Feyenoord dan ook extra stewards in. "Deze teams zullen nog meer gaan toezien op goede naleving van de 1,5-meterregel, specifiek op de vakken waar het zondag niet goed ging." De club benadrukt dat het ondanks alle maatregelen afhankelijk blijft van het gedrag van de toeschouwers en doet nogmaals een oproep aan de fans om zich aan de maatregelen te houden.

Voetbalbond KNVB heeft maandag contact opgenomen met Feyenoord om te horen wat er zondag mis ging. Spreekkoren, zingen en hard juichen zijn door de regering voorlopig verboden in de stadions, omdat hiermee het coronavirus verspreid kan worden. De KNVB vraagt zich af hoe de clubs dit kunnen handhaven. "Dat hebben we eerder gevraagd, maar daar is nooit een reactie op gekomen", aldus een woordvoerder.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

11 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

11 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

12 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

13 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

13 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

14 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

14 uur geleden