Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met een goed gevoel aan de groepsfase van de Champions League. De regerend landskampioen was in De Kuip met 6-1 veel te sterk voor sc Heerenveen. De score had nog wel hoger uit kunnen vallen voor Feyenoord, dat de vorige twee competitiewedstrijden ook al ruim won, van Almere City FC (6-1) en FC Utrecht (1-5). Feyenoord scoorde in de eerste vijf duels liefst negentien keer en is de slechte competitiestart, met een gelijkspel tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam, te boven.

Feyenoord had niets te duchten van Heerenveen, dat voor de derde keer op rij verloor in de Eredivisie. De Kroaat Luka Ivanusec kwam in de 12e minuut naar binnen en schoot in de verre hoek raak. Voor de buitenspeler, overgekomen van Dinamo Zagreb, betekende het zijn eerste treffer in dienst van de Rotterdammers. Mats Wieffer vergrootte de voorsprong na ruim een kwartier en Igor Paixão zorgde in de 20e minuut voor de 3-0. De Zweed Simon Olsson scoorde voor Heerenveen. Feyenoord kreeg de laatste vier competitieduels minimaal één doelpunt tegen.

Paixão begint dinsdag in de eerste groepswedstrijd van de Champions League tegen Celtic mogelijk als spits. Trainer Arne Slot heeft tegen de Schotse kampioen niet de beschikking over de geschorste Santiago Giménez en de geblesseerde Ayase Ueda.

Invallers scoren

Giménez zette Feyenoord tegen Heerenveen na een uur spelen op 4-1. Invallers Yankuba Minteh en Ondrej Lingr lieten Feyenoord nog verder uitlopen. Voor de Tsjech Lingr was het ook zijn eerste treffer als Feyenoorder.

Feyenoord heeft na vijf duels 11 punten. Na de ontmoeting met Celtic wacht volgende week zondag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Ajax.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

3 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

7 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

7 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

10 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

10 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

11 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

13 uur geleden