Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met een goed gevoel aan de groepsfase van de Champions League. De regerend landskampioen was in De Kuip met 6-1 veel te sterk voor sc Heerenveen. De score had nog wel hoger uit kunnen vallen voor Feyenoord, dat de vorige twee competitiewedstrijden ook al ruim won, van Almere City FC (6-1) en FC Utrecht (1-5). Feyenoord scoorde in de eerste vijf duels liefst negentien keer en is de slechte competitiestart, met een gelijkspel tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam, te boven.
Feyenoord had niets te duchten van Heerenveen, dat voor de derde keer op rij verloor in de Eredivisie. De Kroaat Luka Ivanusec kwam in de 12e minuut naar binnen en schoot in de verre hoek raak. Voor de buitenspeler, overgekomen van Dinamo Zagreb, betekende het zijn eerste treffer in dienst van de Rotterdammers. Mats Wieffer vergrootte de voorsprong na ruim een kwartier en Igor Paixão zorgde in de 20e minuut voor de 3-0. De Zweed Simon Olsson scoorde voor Heerenveen. Feyenoord kreeg de laatste vier competitieduels minimaal één doelpunt tegen.
Paixão begint dinsdag in de eerste groepswedstrijd van de Champions League tegen Celtic mogelijk als spits. Trainer Arne Slot heeft tegen de Schotse kampioen niet de beschikking over de geschorste Santiago Giménez en de geblesseerde Ayase Ueda.
Invallers scoren
Giménez zette Feyenoord tegen Heerenveen na een uur spelen op 4-1. Invallers Yankuba Minteh en Ondrej Lingr lieten Feyenoord nog verder uitlopen. Voor de Tsjech Lingr was het ook zijn eerste treffer als Feyenoorder.
Feyenoord heeft na vijf duels 11 punten. Na de ontmoeting met Celtic wacht volgende week zondag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Ajax.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
9 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
12 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
18 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
20 uur geleden