Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met een goed gevoel aan de groepsfase van de Champions League. De regerend landskampioen was in De Kuip met 6-1 veel te sterk voor sc Heerenveen. De score had nog wel hoger uit kunnen vallen voor Feyenoord, dat de vorige twee competitiewedstrijden ook al ruim won, van Almere City FC (6-1) en FC Utrecht (1-5). Feyenoord scoorde in de eerste vijf duels liefst negentien keer en is de slechte competitiestart, met een gelijkspel tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam, te boven.

Feyenoord had niets te duchten van Heerenveen, dat voor de derde keer op rij verloor in de Eredivisie. De Kroaat Luka Ivanusec kwam in de 12e minuut naar binnen en schoot in de verre hoek raak. Voor de buitenspeler, overgekomen van Dinamo Zagreb, betekende het zijn eerste treffer in dienst van de Rotterdammers. Mats Wieffer vergrootte de voorsprong na ruim een kwartier en Igor Paixão zorgde in de 20e minuut voor de 3-0. De Zweed Simon Olsson scoorde voor Heerenveen. Feyenoord kreeg de laatste vier competitieduels minimaal één doelpunt tegen.

Paixão begint dinsdag in de eerste groepswedstrijd van de Champions League tegen Celtic mogelijk als spits. Trainer Arne Slot heeft tegen de Schotse kampioen niet de beschikking over de geschorste Santiago Giménez en de geblesseerde Ayase Ueda.

Invallers scoren

Giménez zette Feyenoord tegen Heerenveen na een uur spelen op 4-1. Invallers Yankuba Minteh en Ondrej Lingr lieten Feyenoord nog verder uitlopen. Voor de Tsjech Lingr was het ook zijn eerste treffer als Feyenoorder.

Feyenoord heeft na vijf duels 11 punten. Na de ontmoeting met Celtic wacht volgende week zondag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Ajax.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

30 minuten geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

1 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

1 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

1 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

2 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

3 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

4 uur geleden