Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met een goed gevoel aan de groepsfase van de Champions League. De regerend landskampioen was in De Kuip met 6-1 veel te sterk voor sc Heerenveen. De score had nog wel hoger uit kunnen vallen voor Feyenoord, dat de vorige twee competitiewedstrijden ook al ruim won, van Almere City FC (6-1) en FC Utrecht (1-5). Feyenoord scoorde in de eerste vijf duels liefst negentien keer en is de slechte competitiestart, met een gelijkspel tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam, te boven.

Feyenoord had niets te duchten van Heerenveen, dat voor de derde keer op rij verloor in de Eredivisie. De Kroaat Luka Ivanusec kwam in de 12e minuut naar binnen en schoot in de verre hoek raak. Voor de buitenspeler, overgekomen van Dinamo Zagreb, betekende het zijn eerste treffer in dienst van de Rotterdammers. Mats Wieffer vergrootte de voorsprong na ruim een kwartier en Igor Paixão zorgde in de 20e minuut voor de 3-0. De Zweed Simon Olsson scoorde voor Heerenveen. Feyenoord kreeg de laatste vier competitieduels minimaal één doelpunt tegen.

Paixão begint dinsdag in de eerste groepswedstrijd van de Champions League tegen Celtic mogelijk als spits. Trainer Arne Slot heeft tegen de Schotse kampioen niet de beschikking over de geschorste Santiago Giménez en de geblesseerde Ayase Ueda.

Invallers scoren

Giménez zette Feyenoord tegen Heerenveen na een uur spelen op 4-1. Invallers Yankuba Minteh en Ondrej Lingr lieten Feyenoord nog verder uitlopen. Voor de Tsjech Lingr was het ook zijn eerste treffer als Feyenoorder.

Feyenoord heeft na vijf duels 11 punten. Na de ontmoeting met Celtic wacht volgende week zondag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Ajax.

Meer uit Voetbal

City-spelers krijgen vrij op dag voor duel met Dortmund

MANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.

21 minuten geleden
Ajax mist Dolberg, Berghuis en Taylor tegen Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."

31 minuten geleden
Voetbalsters Oranje loten Frankrijk in kwalificatie voor WK 2027

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.

1 uur geleden
Trainer (44) overlijdt tijdens voetbalwedstrijd in Servië

LUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.

3 uur geleden
PSV-trainer Bosz verwacht 'hele mooie pot' bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.

18 uur geleden
Van Dijk voor vijfde keer in wereldelftal spelersvakbond FIFPro

ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.

22 uur geleden
PEC Zwolle hekelt gedrag supporters na vernielingen in Nijverdal

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.

1 dag geleden