Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

Feyenoord wint weer ruim en doet vertrouwen op voor Celtic

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met een goed gevoel aan de groepsfase van de Champions League. De regerend landskampioen was in De Kuip met 6-1 veel te sterk voor sc Heerenveen. De score had nog wel hoger uit kunnen vallen voor Feyenoord, dat de vorige twee competitiewedstrijden ook al ruim won, van Almere City FC (6-1) en FC Utrecht (1-5). Feyenoord scoorde in de eerste vijf duels liefst negentien keer en is de slechte competitiestart, met een gelijkspel tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam, te boven.

Feyenoord had niets te duchten van Heerenveen, dat voor de derde keer op rij verloor in de Eredivisie. De Kroaat Luka Ivanusec kwam in de 12e minuut naar binnen en schoot in de verre hoek raak. Voor de buitenspeler, overgekomen van Dinamo Zagreb, betekende het zijn eerste treffer in dienst van de Rotterdammers. Mats Wieffer vergrootte de voorsprong na ruim een kwartier en Igor Paixão zorgde in de 20e minuut voor de 3-0. De Zweed Simon Olsson scoorde voor Heerenveen. Feyenoord kreeg de laatste vier competitieduels minimaal één doelpunt tegen.

Paixão begint dinsdag in de eerste groepswedstrijd van de Champions League tegen Celtic mogelijk als spits. Trainer Arne Slot heeft tegen de Schotse kampioen niet de beschikking over de geschorste Santiago Giménez en de geblesseerde Ayase Ueda.

Invallers scoren

Giménez zette Feyenoord tegen Heerenveen na een uur spelen op 4-1. Invallers Yankuba Minteh en Ondrej Lingr lieten Feyenoord nog verder uitlopen. Voor de Tsjech Lingr was het ook zijn eerste treffer als Feyenoorder.

Feyenoord heeft na vijf duels 11 punten. Na de ontmoeting met Celtic wacht volgende week zondag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Ajax.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

45 minuten geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

2 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

5 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

5 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

7 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

8 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

9 uur geleden