
Feyenoord wint van Utrecht en loopt weer uit op Twente
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord staat in de strijd om de derde plaats weer 3 punten voor op FC Twente. De Rotterdammers wonnen door een doelpunt van Luis Sinisterra ver in blessuretijd van FC Utrecht, 2-1. De tegenstander speelde in die fase met een man minder, aangezien na het geblesseerd uitvallen van Tommy St. Jago er geen wissel meer mogelijk was.
Feyenoord begon voortvarend. Al na enkele seconden kreeg Cyriel Dessers een kans, na een pass van Bryan Linssen. Verdediger Willem Janssen greep net op tijd in. Nog voordat er een minuut was verstreken was ook FC Utrecht gevaarlijk. Een schot van Anastasios Douvikas ging net naast.
Dessers en Linssen speelden deze keer samen bij Feyenoord, waar ze elkaar doorgaans afwisselen. Linssen was daarbij de 'schaduwspits'. "Het vraagt iets meer verdedigend werk, maar hij kan dat invullen", zo lichtte coach Arne Slot zijn keuze toe.
Ontbrekende spelers
Slot moest wat improviseren, omdat er een aantal spelers ontbrak. Dat waren onder anderen Guus Til, Alireza Jahanbakhsh en Jens Toornstra. Ook doelman Justin Bijlow is er nog steeds niet bij.
Na de sensationele openingsfase werd het iets minder aantrekkelijk. Feyenoord probeerde het tevergeefs met wat schoten van afstand, FC Utrecht verzuimde tot twee keer toe te profiteren van de ruimte die het kreeg voor een counter. Vlak voor rust was wel Reiss Nelson dicht bij de openingstreffer, maar hij schoot in het zijnet van het Utrechtse doel.
Goede mogelijkheden
Op gelukkige wijze kwam de thuisclub meteen na de hervatting op voorsprong. Na een voorzet van Nelson kopte Mike van der Hoorn de bal achter zijn eigen doelman Fabian de Keijzer, kennelijk wat in paniek gebracht door 'komende' mensen als Dessers en Linssen. Wat volgde waren goede mogelijkheden voor Sinisterra en Orkun Kökçü, maar beiden vonden de Utrechtse keeper op hun weg.
Wat onverwacht kwam FC Utrecht vervolgens op 1-1. Na een snelle uitbraak scoorde Sander van de Streek, na een voorzet van invaller Othmane Boussaid. De bezoekers leken stand te houden, totdat Luis Sinisterra in de 96e minuut na een dribbel alsnog de matchwinner werd.
St. Jago, net hersteld van een zware blessure, moest per brancard van het veld worden gedragen, ogenschijnlijk opnieuw met zwaar letsel.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - FC Utrecht treft FC Servette uit Genève, als de club zich plaatst voor de derde voorronde van de Europa League. De ploeg van coach Ron Jans verdedigt donderdag een voorsprong van 3-1 uit de eerste wedstrijd tegen FC Sheriff uit Moldavië.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato vertrekt van Ajax naar Chelsea. Beide clubs hebben overeenstemming bereikt over een transfersom van ruim 40 miljoen euro. Volgens verschillende media kan dat bedrag nog oplopen door verschillende bonussen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de zogenoemde Lichtstadderby tegen stadgenoot FC Eindhoven gewonnen. Net als een jaar eerder eindigde de traditionele oefenwedstrijd tussen de landskampioen van de Eredivisie en de club uit de eerste divisie in 3-2.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Piet van der Pol is de nieuwe algemeen directeur van het naar de Eredivisie gepromoveerde FC Volendam. De 53-jarige Beverwijker volgt Cees Driebergen op. Driebergen maakte na vorig seizoen bekend te vertrekken.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een verdediger aan de selectie toegevoegd. De Limburgers nemen Marko Kerkez over van Partizan Belgrado. Dinsdag meldde Fortuna al de komst van Indonesisch international Justin Hubner.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Kevin van Veen vertrekt bij FC Groningen. De 34-jarige spits had nog een contract voor een jaar bij het elftal van trainer Dick Lukkien, maar beide partijen hebben besloten die overeenkomst te ontbinden. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Scheidsrechters in de Bundesliga en Tweede Bundesliga lichten voortaan beslissingen die ze nemen na het bekijken van videobeelden in stadions toe. Dat is besloten na een succesvolle proefperiode, meldt de Deutsche Fussball Liga (DFL).
10 uur geleden