
Feyenoord wint van Borussia Dortmund en MSV Duisburg
DUISBURG (ANP) - Feyenoord heeft op een oefentoernooi in Duisburg van Borussia Dortmund en MSV Duisburg gewonnen. De twee wedstrijden, die slechts een uur duurden, maakten onderdeel uit van de zogenoemde Cup of Traditions. Steven Berghuis maakte in het tweede duel zijn rentree.
Feyenoord begon voortvarend aan het toernooi en had tegen Dortmund al na 35 minuten een riante voorsprong van 3-0 te pakken. Nicolai Jørgensen nam twee treffers voor zijn rekening in dat duel. Het andere doelpunt van Feyenoord werd gemaakt door Eric Botteghin. In de slotfase deed de Belg Axel Witsel nog iets terug namens Borussia.
In de laatste minuut kregen de Duitsers de kans terug te komen tot 3-2, maar keeper Justin Bijlow stopte een strafschop van Erling Haaland. Bijlow maakte pas zijn eerste minuten van de voorbereiding.
Duisburg
Bijna aansluitend trof Feyenoord Duisburg, dat met 2-1 werd verslagen. Jens Toornstra en Luciano Narsingh waren trefzeker in dat duel. Berghuis deed bijna een half uur mee. De aanvoerder is hersteld van een luchtweginfectie. Nick Marsman kwam Bijlow vervangen.
Feyenoord had tot nog toe alleen in eigen stadion geoefend. Stadgenoot Sparta werd met 3-0 verslagen en tegen FC Twente bleef het 0-0.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
14 uur geleden