Feyenoord wint van AS Roma in De Kuip (1-0)
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League gewonnen (1-0). Mats Wieffer maakte in de 53e minuut het enige doelpunt. De middenvelder, vorig seizoen nog actief voor Excelsior, trof doel met een afstandsschot. Beide ploegen treffen elkaar komende donderdag in Rome voor de return.
Feyenoord ontsnapte in de slotfase van de eerste helft aan een achterstand. Lorenzo Pellegrini miste in de 43e minuut een strafschop, na een handsbal van Wieffer. Even na de goal van Wieffer kopte verdediger Roger Ibanez van AS Roma op de lat. Een oplettende Oussama Idrissi bracht vervolgens redding op de doellijn.
AS Roma zag drie belangrijke spelers uitvallen in De Kuip, waar de toeschouwers zich goed gedroegen. Paulo Dybala,Tammy Abraham en Pellegrini moesten zich geblesseerd laten vervangen. Het is onduidelijk of ze er volgende week bij zijn in Stadio Olimpico.
AS Roma versloeg Feyenoord vorig jaar in de finale van de Conference League (1-0).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
35 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden