Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Feyenoord heeft het uitduel met degradatiekandidaat RKC Waalwijk met de nodige moeite gewonnen. De nummer 4 van de Eredivisie kwam in de twaalfde minuut al op achterstand en ontsnapte in de slotfase aan nieuw puntenverlies, na vorige week al het 1-1-gelijkspel tegen Fortuna Sittard op eigen veld. De 3-2 van de Braziliaan Igor Paixão in de 74e minuut bleek de winnende treffer.
De van een blessure herstelde spits Santiago Giménez had voor het eerst in tweeënhalve maand weer een basisplaats bij Feyenoord. Daartegenover stond deze week het langdurig wegvallen van rechtsback Jordan Lotomba, die in Waalwijk werd vervangen door Givairo Read. De niet fitte centrale verdediger Gernot Trauner was er ook niet bij en zag Thomas Beelen op zijn plaats beginnen.
RKC pakte 2 van zijn 6 punten dit seizoen in de afgelopen twee wedstrijden en begon ook tegen Feyenoord goed. Richonell Margaret zette de Poolse aanvoerder Oskar Zawada met een steekpass vrij voor doelman Timon Wellenreuther, die geen antwoord had op het schot van Zawada in de verre hoek. Het was de enige doelpoging van de thuisploeg in de eerste helft.
Voorsprong
Paixão was daarvoor al gevaarlijk geweest voor Feyenoord en stond ook aan de basis van de gelijkmaker in de 24e minuut. De lage voorzet van de vleugelspeler belandde via RKC'er Yassin Oukili in het doel. Giménez stuitte zo'n vijf minuten later van dichtbij op RKC-doelman Jeroen Houwen.
Anis Hadj-Moussa bracht Feyenoord vlak na rust op voorsprong met zijn vijfde doelpunt in de afgelopen zes wedstrijden. Houwen had geen antwoord op het schot van de buitenspeler in de korte hoek. Na enkele kansen maakte Oukili in de 72e minuut van dichtbij gelijk. De vreugde van de thuisploeg was al na twee minuten voorbij, toen Paixão raak schoot op aangeven van Hwang In-beom. Zawada raakte vervolgens in de jacht op de 3-3 nog de paal.
Achterstand
Feyenoord bleef voor het twintigste uitduel op rij ongeslagen in de Eredivisie. Dat lukten de Rotterdammers nog nooit eerder.
Feyenoord heeft weer een achterstand van 10 punten op koploper PSV, dat vrijdag al met 6-1 van FC Twente won. RKC heeft onderaan de Eredivisie 6 punten, evenveel als Almere City FC.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
7 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
9 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
11 uur geleden