Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk

Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - Feyenoord heeft het uitduel met degradatiekandidaat RKC Waalwijk met de nodige moeite gewonnen. De nummer 4 van de Eredivisie kwam in de twaalfde minuut al op achterstand en ontsnapte in de slotfase aan nieuw puntenverlies, na vorige week al het 1-1-gelijkspel tegen Fortuna Sittard op eigen veld. De 3-2 van de Braziliaan Igor Paixão in de 74e minuut bleek de winnende treffer.

De van een blessure herstelde spits Santiago Giménez had voor het eerst in tweeënhalve maand weer een basisplaats bij Feyenoord. Daartegenover stond deze week het langdurig wegvallen van rechtsback Jordan Lotomba, die in Waalwijk werd vervangen door Givairo Read. De niet fitte centrale verdediger Gernot Trauner was er ook niet bij en zag Thomas Beelen op zijn plaats beginnen.

RKC pakte 2 van zijn 6 punten dit seizoen in de afgelopen twee wedstrijden en begon ook tegen Feyenoord goed. Richonell Margaret zette de Poolse aanvoerder Oskar Zawada met een steekpass vrij voor doelman Timon Wellenreuther, die geen antwoord had op het schot van Zawada in de verre hoek. Het was de enige doelpoging van de thuisploeg in de eerste helft.

Voorsprong

Paixão was daarvoor al gevaarlijk geweest voor Feyenoord en stond ook aan de basis van de gelijkmaker in de 24e minuut. De lage voorzet van de vleugelspeler belandde via RKC'er Yassin Oukili in het doel. Giménez stuitte zo'n vijf minuten later van dichtbij op RKC-doelman Jeroen Houwen.

Anis Hadj-Moussa bracht Feyenoord vlak na rust op voorsprong met zijn vijfde doelpunt in de afgelopen zes wedstrijden. Houwen had geen antwoord op het schot van de buitenspeler in de korte hoek. Na enkele kansen maakte Oukili in de 72e minuut van dichtbij gelijk. De vreugde van de thuisploeg was al na twee minuten voorbij, toen Paixão raak schoot op aangeven van Hwang In-beom. Zawada raakte vervolgens in de jacht op de 3-3 nog de paal.

Achterstand

Feyenoord bleef voor het twintigste uitduel op rij ongeslagen in de Eredivisie. Dat lukten de Rotterdammers nog nooit eerder.

Feyenoord heeft weer een achterstand van 10 punten op koploper PSV, dat vrijdag al met 6-1 van FC Twente won. RKC heeft onderaan de Eredivisie 6 punten, evenveel als Almere City FC.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

3 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

4 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

4 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

6 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

7 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

13 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

16 uur geleden