Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk

Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - Feyenoord heeft het uitduel met degradatiekandidaat RKC Waalwijk met de nodige moeite gewonnen. De nummer 4 van de Eredivisie kwam in de twaalfde minuut al op achterstand en ontsnapte in de slotfase aan nieuw puntenverlies, na vorige week al het 1-1-gelijkspel tegen Fortuna Sittard op eigen veld. De 3-2 van de Braziliaan Igor Paixão in de 74e minuut bleek de winnende treffer.

De van een blessure herstelde spits Santiago Giménez had voor het eerst in tweeënhalve maand weer een basisplaats bij Feyenoord. Daartegenover stond deze week het langdurig wegvallen van rechtsback Jordan Lotomba, die in Waalwijk werd vervangen door Givairo Read. De niet fitte centrale verdediger Gernot Trauner was er ook niet bij en zag Thomas Beelen op zijn plaats beginnen.

RKC pakte 2 van zijn 6 punten dit seizoen in de afgelopen twee wedstrijden en begon ook tegen Feyenoord goed. Richonell Margaret zette de Poolse aanvoerder Oskar Zawada met een steekpass vrij voor doelman Timon Wellenreuther, die geen antwoord had op het schot van Zawada in de verre hoek. Het was de enige doelpoging van de thuisploeg in de eerste helft.

Voorsprong

Paixão was daarvoor al gevaarlijk geweest voor Feyenoord en stond ook aan de basis van de gelijkmaker in de 24e minuut. De lage voorzet van de vleugelspeler belandde via RKC'er Yassin Oukili in het doel. Giménez stuitte zo'n vijf minuten later van dichtbij op RKC-doelman Jeroen Houwen.

Anis Hadj-Moussa bracht Feyenoord vlak na rust op voorsprong met zijn vijfde doelpunt in de afgelopen zes wedstrijden. Houwen had geen antwoord op het schot van de buitenspeler in de korte hoek. Na enkele kansen maakte Oukili in de 72e minuut van dichtbij gelijk. De vreugde van de thuisploeg was al na twee minuten voorbij, toen Paixão raak schoot op aangeven van Hwang In-beom. Zawada raakte vervolgens in de jacht op de 3-3 nog de paal.

Achterstand

Feyenoord bleef voor het twintigste uitduel op rij ongeslagen in de Eredivisie. Dat lukten de Rotterdammers nog nooit eerder.

Feyenoord heeft weer een achterstand van 10 punten op koploper PSV, dat vrijdag al met 6-1 van FC Twente won. RKC heeft onderaan de Eredivisie 6 punten, evenveel als Almere City FC.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

2 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

2 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

3 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

11 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden