Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk

Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - Feyenoord heeft het uitduel met degradatiekandidaat RKC Waalwijk met de nodige moeite gewonnen. De nummer 4 van de Eredivisie kwam in de twaalfde minuut al op achterstand en ontsnapte in de slotfase aan nieuw puntenverlies, na vorige week al het 1-1-gelijkspel tegen Fortuna Sittard op eigen veld. De 3-2 van de Braziliaan Igor Paixão in de 74e minuut bleek de winnende treffer.

De van een blessure herstelde spits Santiago Giménez had voor het eerst in tweeënhalve maand weer een basisplaats bij Feyenoord. Daartegenover stond deze week het langdurig wegvallen van rechtsback Jordan Lotomba, die in Waalwijk werd vervangen door Givairo Read. De niet fitte centrale verdediger Gernot Trauner was er ook niet bij en zag Thomas Beelen op zijn plaats beginnen.

RKC pakte 2 van zijn 6 punten dit seizoen in de afgelopen twee wedstrijden en begon ook tegen Feyenoord goed. Richonell Margaret zette de Poolse aanvoerder Oskar Zawada met een steekpass vrij voor doelman Timon Wellenreuther, die geen antwoord had op het schot van Zawada in de verre hoek. Het was de enige doelpoging van de thuisploeg in de eerste helft.

Voorsprong

Paixão was daarvoor al gevaarlijk geweest voor Feyenoord en stond ook aan de basis van de gelijkmaker in de 24e minuut. De lage voorzet van de vleugelspeler belandde via RKC'er Yassin Oukili in het doel. Giménez stuitte zo'n vijf minuten later van dichtbij op RKC-doelman Jeroen Houwen.

Anis Hadj-Moussa bracht Feyenoord vlak na rust op voorsprong met zijn vijfde doelpunt in de afgelopen zes wedstrijden. Houwen had geen antwoord op het schot van de buitenspeler in de korte hoek. Na enkele kansen maakte Oukili in de 72e minuut van dichtbij gelijk. De vreugde van de thuisploeg was al na twee minuten voorbij, toen Paixão raak schoot op aangeven van Hwang In-beom. Zawada raakte vervolgens in de jacht op de 3-3 nog de paal.

Achterstand

Feyenoord bleef voor het twintigste uitduel op rij ongeslagen in de Eredivisie. Dat lukten de Rotterdammers nog nooit eerder.

Feyenoord heeft weer een achterstand van 10 punten op koploper PSV, dat vrijdag al met 6-1 van FC Twente won. RKC heeft onderaan de Eredivisie 6 punten, evenveel als Almere City FC.

Meer uit Voetbal

KNVB ziet afname grootschalige incidenten en stadionverboden

ZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.

1 uur geleden
Curaçao speelt gelijk tegen Trinidad en Tobago in WK-kwalificatie

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.

7 uur geleden
Engeland stelt WK-ticket veilig met ruime overwinning bij Letland

RIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.

12 uur geleden
Qatar na zege op Verenigde Arabische Emiraten naar WK

DOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.

13 uur geleden
Zuid-Afrika voor het eerst sinds 2010 weer naar WK voetbal

MBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.

14 uur geleden
Ajax-trainer Heitinga hoopt tegen AZ op terugkeer Itakura

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).

15 uur geleden
Van de Donk niet in Oranjeselectie van bondscoach Veurink

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.

17 uur geleden