Feyenoord wint met nodige moeite bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Feyenoord heeft het uitduel met degradatiekandidaat RKC Waalwijk met de nodige moeite gewonnen. De nummer 4 van de Eredivisie kwam in de twaalfde minuut al op achterstand en ontsnapte in de slotfase aan nieuw puntenverlies, na vorige week al het 1-1-gelijkspel tegen Fortuna Sittard op eigen veld. De 3-2 van de Braziliaan Igor Paixão in de 74e minuut bleek de winnende treffer.
De van een blessure herstelde spits Santiago Giménez had voor het eerst in tweeënhalve maand weer een basisplaats bij Feyenoord. Daartegenover stond deze week het langdurig wegvallen van rechtsback Jordan Lotomba, die in Waalwijk werd vervangen door Givairo Read. De niet fitte centrale verdediger Gernot Trauner was er ook niet bij en zag Thomas Beelen op zijn plaats beginnen.
RKC pakte 2 van zijn 6 punten dit seizoen in de afgelopen twee wedstrijden en begon ook tegen Feyenoord goed. Richonell Margaret zette de Poolse aanvoerder Oskar Zawada met een steekpass vrij voor doelman Timon Wellenreuther, die geen antwoord had op het schot van Zawada in de verre hoek. Het was de enige doelpoging van de thuisploeg in de eerste helft.
Voorsprong
Paixão was daarvoor al gevaarlijk geweest voor Feyenoord en stond ook aan de basis van de gelijkmaker in de 24e minuut. De lage voorzet van de vleugelspeler belandde via RKC'er Yassin Oukili in het doel. Giménez stuitte zo'n vijf minuten later van dichtbij op RKC-doelman Jeroen Houwen.
Anis Hadj-Moussa bracht Feyenoord vlak na rust op voorsprong met zijn vijfde doelpunt in de afgelopen zes wedstrijden. Houwen had geen antwoord op het schot van de buitenspeler in de korte hoek. Na enkele kansen maakte Oukili in de 72e minuut van dichtbij gelijk. De vreugde van de thuisploeg was al na twee minuten voorbij, toen Paixão raak schoot op aangeven van Hwang In-beom. Zawada raakte vervolgens in de jacht op de 3-3 nog de paal.
Achterstand
Feyenoord bleef voor het twintigste uitduel op rij ongeslagen in de Eredivisie. Dat lukten de Rotterdammers nog nooit eerder.
Feyenoord heeft weer een achterstand van 10 punten op koploper PSV, dat vrijdag al met 6-1 van FC Twente won. RKC heeft onderaan de Eredivisie 6 punten, evenveel als Almere City FC.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
11 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
15 uur geleden