Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

Voor Feyenoord was het in de competitie de eerste zege sinds 6 december, toen PEC Zwolle met 6-1 werd verslagen. De vier wedstrijden daarna pakte het elftal van trainer Robin van Persie nog maar 2 punten, tegen FC Twente (1-1) en sc Heerenveen (2-2). Feyenoord had donderdag in de Europa League wel Sturm Graz met 3-0 verslagen.

Drie dagen na zijn laatste wedstrijd als speler van Go Ahead Eagles stond Mats Deijl direct in de basis bij Feyenoord. De rechtervleugelverdediger kreeg de voorkeur boven Jordan Lotomba. Givairo Read, de eerste keuze op die positie, kan vanwege een blessure pas in maart weer voetballen. Deijl speelde net zoals hij bij Go Ahead altijd deed met veel vertrouwen en was druk bezig met het coachen van zijn medespelers.

Eerste helft

Feyenoord leek na een kwartier spelen de score te openen, maar het doelpunt van topscorer Ayase Ueda werd afgekeurd omdat hij de bal tegen zijn hand aankopte. Halverwege de eerste helft opende de thuisploeg de score alsnog. Na een goede voorzet van Anis Hadj Moussa scoorde Leo Sauer, die was teruggekeerd in het basiselftal, bij de tweede paal met zijn hoofd.

Heracles was onmachtig, maar kwam in de 29e minuut toch langszij. Jordan Bos veroorzaakte een strafschop met een overtreding op Lequincio Zeefuik. Spits Luka Kulenovic faalde niet: 1-1. Hadj Moussa stond in de 35e minuut ook aan de basis van de tweede treffer van Feyenoord. De Algerijn gaf een steekpass op de mee opgekomen middenvelder Hwang In-beom, die Jordan Bos in staat stelde te scoren: 2-1.

Tweede helft

Feyenoord had in de beginfase van de tweede helft de overhand. Heracles kwam desondanks bijna weer langszij. Anel Ahmedhodzic stond bij een lange trap van doelman Timo Jansink niet goed opgesteld. Kulenovic schoot de bal maar net naast.

In het laatste kwart viel Feyenoord, waar Tsuyoshi Watanabe (blessure) en Luciano Valente (kramp) uitvielen, wat terug. Hadj Moussa stelde de zege in de 84e minuut met een fraai schot in de linkerbovenhoek veilig. Daarna scoorde ook invaller Casper Tengstedt nog voor Feyenoord. Tristan van Gilst bepaalde de eindstand op 4-2.

Meer uit Voetbal

Grootste WK ooit zorgt ook voor grotere rol spelers Eredivisie

KANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.

30 minuten geleden
Ronaldo verbreekt record met doelpunten op zes WK's

HOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.

35 minuten geleden
Iraans voetbalelftal mag langer in VS blijven rond derde WK-duel

SEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.

36 minuten geleden
Portugal met Ronaldo en Félix tegen Oezbekistan

HOUSTON (ANP) - Portugal begint dinsdag met Cristiano Ronaldo en João Félix in de basis aan het WK-duel met Oezbekistan. Portugal speelde in de eerste groepswedstrijd gelijk met Congo en staat op 1 punt. Oezbekistan verloor van Colombia (1-3).

37 minuten geleden
Ajax voegt vier oefenduels toe aan seizoensvoorbereiding

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vier oefenduels toegevoegd aan de kalender ter voorbereiding op het seizoen 2026/2027. Dat maakte de club dinsdag bekend. Eerder werd al bekend dat Ajax aan de oefencampagne begint met een duel met Panathinaikos (4 juli), daar komen duels met AEK Larnaca (10 juli), VfL Bochum (15 juli), Olympiakos (18 juli) en Burnley (26 juli) bij.

38 minuten geleden
Oud-bondscoach Gattuso nieuwe trainer Lazio

ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.

4 uur geleden
Spaanse coach García na vertrek bij Ajax aan de slag in Polen

SZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.

5 uur geleden