Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam

Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Arne Slot vierde een eenvoudige zege in De Kuip (3-0) en blijft voorlopig de belangrijkste uitdager van koploper Ajax in de Eredivisie.

Feyenoord heeft na zes speelronden een achterstand van 2 punten op de rivaal uit de hoofdstad. PSV heeft weer een punt minder dan Feyenoord. De club uit Eindhoven ontvangt de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Conference League zondag in het Philips-stadion.

Feyenoord heeft op het eerste oog best weer een aardige selectie. Het is nu aan trainer Arne Slot om de vijftien aanwinsten goed in te passen. Hij baalt nog steeds dat er geen vervanger voor Fredrik Aursnes is gevonden, zo vertelde hij vlak voor de aftrap in een volle Kuip. Slot had graag Ramiz Zerrouki nog aan zijn selectie toegevoegd. Maar FC Twente wilde niet meewerken aan een transfer van de middenvelder. Een andere volwaardige vervanger bleek op het laatste moment ook niet beschikbaar.

Zonder Szymanski

Feyenoord startte zonder Sebastian Szymanski, de Poolse middenvelder die donderdag in het verloren duel met Lazio in de Europa League (4-2) geblesseerd afhaakte. Patrik Wålemark, ook nog basisspeler in Rome, kan nog geen twee duels in de week spelen. En linksback Quilindschy Hartman moest op de bank plaatsnemen omdat hij tegen Lazio voor het eerst in twee jaar een hele wedstrijd had gespeeld.

Feyenoord startte met Alireza Jahanbakhsh en Oussama Idrissi als buitenspelers. De Peruviaanse linksback Marcos López maakte zijn debuut als vervanger van Hartman. De thuisploeg kwam al na 6 minuten op voorsprong. Orkun Kökçü scoorde, op aangeven van Javairô Dilrosun.

Doelman Nick Olij van Sparta mocht zich aanrekenen dat zijn ploeg in de 35e minuut op een achterstand van 2-0 kwam. Hij gooide de bal zo maar in de voeten van Idrissi en verkeek zich vervolgens ook nog op een inzet van Dilrosun. Feyenoord speelde in de tweede helft in een lager tempo maar kwam nog wel op 3-0. De ingevallen Santiago Gimenez scoorde in de 73e minuut, op aangeven van Igor Paixão die tegelijkertijd met hem in het veld was gekomen.

Meer uit Voetbal

Oud-Feyenoorder Jahanbakhsh in Iraanse WK-selectie

TEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.

33 minuten geleden
Technische baas Rigaux wil structureel succes met Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."

2 uur geleden
Nieuwe directeur Eenhoorn wil eerst alles van Feyenoord weten

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."

2 uur geleden
Middenvelder Belić definitief van AZ naar Maccabi Tel Aviv

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.

2 uur geleden
Directeuren Feyenoord beslissen later over toekomst Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.

3 uur geleden
Recordhouder Milner beëindigt voetbalcarrière na 24 seizoenen

BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.

5 uur geleden
Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

5 uur geleden