Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam

Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Arne Slot vierde een eenvoudige zege in De Kuip (3-0) en blijft voorlopig de belangrijkste uitdager van koploper Ajax in de Eredivisie.

Feyenoord heeft na zes speelronden een achterstand van 2 punten op de rivaal uit de hoofdstad. PSV heeft weer een punt minder dan Feyenoord. De club uit Eindhoven ontvangt de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Conference League zondag in het Philips-stadion.

Feyenoord heeft op het eerste oog best weer een aardige selectie. Het is nu aan trainer Arne Slot om de vijftien aanwinsten goed in te passen. Hij baalt nog steeds dat er geen vervanger voor Fredrik Aursnes is gevonden, zo vertelde hij vlak voor de aftrap in een volle Kuip. Slot had graag Ramiz Zerrouki nog aan zijn selectie toegevoegd. Maar FC Twente wilde niet meewerken aan een transfer van de middenvelder. Een andere volwaardige vervanger bleek op het laatste moment ook niet beschikbaar.

Zonder Szymanski

Feyenoord startte zonder Sebastian Szymanski, de Poolse middenvelder die donderdag in het verloren duel met Lazio in de Europa League (4-2) geblesseerd afhaakte. Patrik Wålemark, ook nog basisspeler in Rome, kan nog geen twee duels in de week spelen. En linksback Quilindschy Hartman moest op de bank plaatsnemen omdat hij tegen Lazio voor het eerst in twee jaar een hele wedstrijd had gespeeld.

Feyenoord startte met Alireza Jahanbakhsh en Oussama Idrissi als buitenspelers. De Peruviaanse linksback Marcos López maakte zijn debuut als vervanger van Hartman. De thuisploeg kwam al na 6 minuten op voorsprong. Orkun Kökçü scoorde, op aangeven van Javairô Dilrosun.

Doelman Nick Olij van Sparta mocht zich aanrekenen dat zijn ploeg in de 35e minuut op een achterstand van 2-0 kwam. Hij gooide de bal zo maar in de voeten van Idrissi en verkeek zich vervolgens ook nog op een inzet van Dilrosun. Feyenoord speelde in de tweede helft in een lager tempo maar kwam nog wel op 3-0. De ingevallen Santiago Gimenez scoorde in de 73e minuut, op aangeven van Igor Paixão die tegelijkertijd met hem in het veld was gekomen.

Meer uit Voetbal

Van den Brom hoopt dat Twente geleerd heeft van Europese domper

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom hoopt in aanloop naar de eerste wedstrijd tegen het Slowaakse DAC 1904 in de derde voorronde van de Conference League dat zijn spelers hebben geleerd van de uitschakeling in de kwalificatie voor de Europa League. "We moeten als team leren omgaan met de Europese wetten in het voetbal", zei hij een dag voor het thuisduel van donderdag.

6 minuten geleden
Oud-voetballer en FIFA-ambassadeur Figo: Infantino moet weg

LONDEN (ANP) - De Portugees Luis Figo (53) vindt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet opstappen. Dat stelt de oud-voetballer en FIFA-legende in een artikel in de Britse krant Daily Mail. "Ik zou wel 10.000 woorden kunnen wijden aan de problemen bij de FIFA. Maar de oplossing laat zich in drie woorden vatten: Infantino moet weg", aldus Figo, die ooit het voorzitterschap van de FIFA ambieerde.

1 uur geleden
European Leagues dringt aan op hervormingen binnen de FIFA

NYON (ANP) - European Leagues, de belangenbehartiger van de Europese voetbalcompetities, blijft zich verzetten tegen de uitbreiding of oprichting van FIFA-competities. Dat stelt European Leagues woensdag in een verklaring. Dat blijft volgens European Leagues zo totdat er bij de FIFA hervormingen plaatsvinden inclusief juridisch bindende afspraken met alle relevante belanghebbenden in het voetbal.

2 uur geleden
Telstar legt middenvelder Caschili voor één seizoen vast

VELSEN (ANP) - Telstar heeft Gabi Caschili voor één seizoen vastgelegd. Dat heeft de club uit de Eredivisie via X bekendgemaakt. De 23-jarige middenvelder trainde al sinds de voorbereiding op het nieuwe seizoen mee met Telstar.

3 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino in overleg met top wereldvoetbalbond

RABAT (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino (56) van de FIFA heeft op woensdag een crisisoverleg met de top van de wereldvoetbalbond in Marokko. Dat hebben bronnen aan het AFP en het ANP bevestigd.

4 uur geleden
Salah op weg van Liverpool naar Trabzonspor

TRABZON (ANP) - Een transfer van Mohamed Salah van Liverpool naar Trabzonspor is aanstaande. Zo blijkt uit de uitingen van de Turkse voetbalclub op sociale media. Hoewel de transfer nog niet officieel rond is, deelde Trabzonspor beelden van de Egyptenaar in een vliegtuig in een shirt van de club.

5 uur geleden
Media: FIFA-baas Infantino houdt crisisoverleg op woensdag

LONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.

16 uur geleden