Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam

Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Arne Slot vierde een eenvoudige zege in De Kuip (3-0) en blijft voorlopig de belangrijkste uitdager van koploper Ajax in de Eredivisie.

Feyenoord heeft na zes speelronden een achterstand van 2 punten op de rivaal uit de hoofdstad. PSV heeft weer een punt minder dan Feyenoord. De club uit Eindhoven ontvangt de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Conference League zondag in het Philips-stadion.

Feyenoord heeft op het eerste oog best weer een aardige selectie. Het is nu aan trainer Arne Slot om de vijftien aanwinsten goed in te passen. Hij baalt nog steeds dat er geen vervanger voor Fredrik Aursnes is gevonden, zo vertelde hij vlak voor de aftrap in een volle Kuip. Slot had graag Ramiz Zerrouki nog aan zijn selectie toegevoegd. Maar FC Twente wilde niet meewerken aan een transfer van de middenvelder. Een andere volwaardige vervanger bleek op het laatste moment ook niet beschikbaar.

Zonder Szymanski

Feyenoord startte zonder Sebastian Szymanski, de Poolse middenvelder die donderdag in het verloren duel met Lazio in de Europa League (4-2) geblesseerd afhaakte. Patrik Wålemark, ook nog basisspeler in Rome, kan nog geen twee duels in de week spelen. En linksback Quilindschy Hartman moest op de bank plaatsnemen omdat hij tegen Lazio voor het eerst in twee jaar een hele wedstrijd had gespeeld.

Feyenoord startte met Alireza Jahanbakhsh en Oussama Idrissi als buitenspelers. De Peruviaanse linksback Marcos López maakte zijn debuut als vervanger van Hartman. De thuisploeg kwam al na 6 minuten op voorsprong. Orkun Kökçü scoorde, op aangeven van Javairô Dilrosun.

Doelman Nick Olij van Sparta mocht zich aanrekenen dat zijn ploeg in de 35e minuut op een achterstand van 2-0 kwam. Hij gooide de bal zo maar in de voeten van Idrissi en verkeek zich vervolgens ook nog op een inzet van Dilrosun. Feyenoord speelde in de tweede helft in een lager tempo maar kwam nog wel op 3-0. De ingevallen Santiago Gimenez scoorde in de 73e minuut, op aangeven van Igor Paixão die tegelijkertijd met hem in het veld was gekomen.

Meer uit Voetbal

Manchester City rondt aangekondigde transfer Anderson af

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Elliot Anderson helemaal afgerond. De 23-jarige middenvelder heeft zich voor vijf jaar verbonden aan zijn nieuwe club.

1 uur geleden
Slowaakse jeugdinternational Brandis naar FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Nikolas Brandis aangetrokken. De 21-jarige linksback komt over van AS Trenčín en heeft een vierjarig contract ondertekend.

1 uur geleden
Willem II versterkt zich met Belgische verdediger Lemmens

TILBURG (ANP) - Willem II gaat met Mats Lemmens de Eredivisie in. De 24-jarige verdediger uit België heeft een tweejarig contract ondertekend bij de club uit Tilburg.

2 uur geleden
Aanvaller Garnacho verlaat Chelsea voor Aston Villa

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft het vertrek van Alejandro Garnacho naar Aston Villa bevestigd. De club uit Birmingham huurt de 22-jarige vleugelspits uit Argentinië een seizoen en neemt hem daarna definitief over.

3 uur geleden
Telstar haalt twee oud-jeugdspelers van Ajax en Feyenoord

VELSEN (ANP) - Telstar heeft twee voormalige jeugdspelers van Ajax en Feyenoord aan de selectie toegevoegd. Verdediger Prince Aning komt over van Borussia Dortmund II en aanvaller Fabiano Rust verruilt Feyenoord onder 21 voor de Eredivisieclub.

4 uur geleden
Arsenal neemt aanvaller Tzolis over van Club Brugge

LONDEN (ANP/Belga) - Arsenal heeft Christos Tzolis overgenomen van Club Brugge. De 24-jarige Griekse aanvaller heeft bij de Engelse kampioen uit Londen een meerjarig contract getekend. Club Brugge ontvangt volgens Belgische media ongeveer 40 miljoen euro, waarmee Tzolis de duurste uitgaande transfer in de Belgische competitie is.

5 uur geleden
KNVB in afwachting van toelichting FIFA over zaak-Balogun

ZEIST (ANP) - De KNVB is in afwachting van een toelichting van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de voetbalbond aan het ANP laten weten naar aanleiding van een klacht die door de Noorse voetbalbond is ingediend tegen de wereldvoetbalbond. Volgens een woordvoerder van de KNVB heeft de bond al eerder om opheldering gevraagd. "Daarvan wachten we de uitkomst af", aldus de KNVB.

5 uur geleden