Feyenoord wint eenvoudig van Sparta Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Arne Slot vierde een eenvoudige zege in De Kuip (3-0) en blijft voorlopig de belangrijkste uitdager van koploper Ajax in de Eredivisie.
Feyenoord heeft na zes speelronden een achterstand van 2 punten op de rivaal uit de hoofdstad. PSV heeft weer een punt minder dan Feyenoord. De club uit Eindhoven ontvangt de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Conference League zondag in het Philips-stadion.
Feyenoord heeft op het eerste oog best weer een aardige selectie. Het is nu aan trainer Arne Slot om de vijftien aanwinsten goed in te passen. Hij baalt nog steeds dat er geen vervanger voor Fredrik Aursnes is gevonden, zo vertelde hij vlak voor de aftrap in een volle Kuip. Slot had graag Ramiz Zerrouki nog aan zijn selectie toegevoegd. Maar FC Twente wilde niet meewerken aan een transfer van de middenvelder. Een andere volwaardige vervanger bleek op het laatste moment ook niet beschikbaar.
Zonder Szymanski
Feyenoord startte zonder Sebastian Szymanski, de Poolse middenvelder die donderdag in het verloren duel met Lazio in de Europa League (4-2) geblesseerd afhaakte. Patrik Wålemark, ook nog basisspeler in Rome, kan nog geen twee duels in de week spelen. En linksback Quilindschy Hartman moest op de bank plaatsnemen omdat hij tegen Lazio voor het eerst in twee jaar een hele wedstrijd had gespeeld.
Feyenoord startte met Alireza Jahanbakhsh en Oussama Idrissi als buitenspelers. De Peruviaanse linksback Marcos López maakte zijn debuut als vervanger van Hartman. De thuisploeg kwam al na 6 minuten op voorsprong. Orkun Kökçü scoorde, op aangeven van Javairô Dilrosun.
Doelman Nick Olij van Sparta mocht zich aanrekenen dat zijn ploeg in de 35e minuut op een achterstand van 2-0 kwam. Hij gooide de bal zo maar in de voeten van Idrissi en verkeek zich vervolgens ook nog op een inzet van Dilrosun. Feyenoord speelde in de tweede helft in een lager tempo maar kwam nog wel op 3-0. De ingevallen Santiago Gimenez scoorde in de 73e minuut, op aangeven van Igor Paixão die tegelijkertijd met hem in het veld was gekomen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
9 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
17 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
18 uur geleden