Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft

Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft

SITTARD (ANP) - Feyenoord is in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard niet in de problemen gekomen. De koploper won met 4-2 in Limburg. Halverwege het duel stond het al 3-0 voor de Rotterdammers.

Al na ruim een kwartier leidde Feyenoord comfortabel met 2-0. De ploeg van trainer Arne Slot kwam op voorsprong door een eigen doelpunt. Ximo Navarro kreeg een door Feyenoord-verdediger David Hancko doorgekopte corner verkeerd op zijn hoofd en de bal verdween zo in het Limburgse doel.

Het tweede doelpunt van de middag was aanzienlijk fraaier. Javairô Dilrosun legde de bal buiten het zestienmetergebied terug op Mats Wieffer en de revelatie van het seizoen schoot de bal van ruim 20 meter hard binnen. Het was voor Wieffer zijn eerste doelpunt voor Feyenoord in de Eredivisie.

Defensie

Vlak voor rust werd het ook nog 0-3. Aan het doelpunt ging een fout in de defensie van Fortuna vooraf. Arianit Ferati leverde de bal zomaar in bij Alireza Jahanbakhsh en die stelde Santiago Giménez in staat de bal in het lege doel te tikken.

Kort na rust bracht Fortuna Sittard de spanning weer een heel klein beetje terug. Een schot van Deroy Duarte hobbelde binnen, waardoor de achterstand werd verkleind tot twee goals. Kort voor het doelpunt had de in de rust ingevallen George Cox de paal geraakt.

Korte opleving

Het doelpunt bleek niet meer dan een korte opleving van de Limburgers. Na ruim een uur maakte invaller Igor Paixão er 1-4 van. De Braziliaan verving na een uur Jahanbakhsh. Tegelijkertijd kwam Danilo in de ploeg voor Giménez.

De Griekse verdediger Dimitris Siovas kopte in de slotfase nog raak uit een corner, maar dat deed de koploper weinig. De derde overwinning op een rij voor Feyenoord kwam geen moment meer in gevaar.

Knieblessure

Gernot Trauner maakte in de 78e minuut zijn rentree bij Feyenoord. Hij stond maanden langs de kant met een knieblessure. Trauner verving Wieffer.

Feyenoord kwam door de zege op 52 punten en heeft nu 5 punten meer dan AZ. Ajax kan later op de dag op 3 punten komen. De Amsterdammers spelen om 14.30 uur de uitwedstrijd tegen Vitesse.

Voor Feyenoord staan nu twee thuiswedstrijden op het programma in de Eredivisie. Volgend weekend komt FC Groningen naar De Kuip, een week later FC Volendam. Woensdag speelt de ploeg van Slot eerst nog in de KNVB-beker, uit tegen sc Heerenveen.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

4 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

4 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

4 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

6 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

6 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

6 uur geleden