Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft

Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft

SITTARD (ANP) - Feyenoord is in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard niet in de problemen gekomen. De koploper won met 4-2 in Limburg. Halverwege het duel stond het al 3-0 voor de Rotterdammers.

Al na ruim een kwartier leidde Feyenoord comfortabel met 2-0. De ploeg van trainer Arne Slot kwam op voorsprong door een eigen doelpunt. Ximo Navarro kreeg een door Feyenoord-verdediger David Hancko doorgekopte corner verkeerd op zijn hoofd en de bal verdween zo in het Limburgse doel.

Het tweede doelpunt van de middag was aanzienlijk fraaier. Javairô Dilrosun legde de bal buiten het zestienmetergebied terug op Mats Wieffer en de revelatie van het seizoen schoot de bal van ruim 20 meter hard binnen. Het was voor Wieffer zijn eerste doelpunt voor Feyenoord in de Eredivisie.

Defensie

Vlak voor rust werd het ook nog 0-3. Aan het doelpunt ging een fout in de defensie van Fortuna vooraf. Arianit Ferati leverde de bal zomaar in bij Alireza Jahanbakhsh en die stelde Santiago Giménez in staat de bal in het lege doel te tikken.

Kort na rust bracht Fortuna Sittard de spanning weer een heel klein beetje terug. Een schot van Deroy Duarte hobbelde binnen, waardoor de achterstand werd verkleind tot twee goals. Kort voor het doelpunt had de in de rust ingevallen George Cox de paal geraakt.

Korte opleving

Het doelpunt bleek niet meer dan een korte opleving van de Limburgers. Na ruim een uur maakte invaller Igor Paixão er 1-4 van. De Braziliaan verving na een uur Jahanbakhsh. Tegelijkertijd kwam Danilo in de ploeg voor Giménez.

De Griekse verdediger Dimitris Siovas kopte in de slotfase nog raak uit een corner, maar dat deed de koploper weinig. De derde overwinning op een rij voor Feyenoord kwam geen moment meer in gevaar.

Knieblessure

Gernot Trauner maakte in de 78e minuut zijn rentree bij Feyenoord. Hij stond maanden langs de kant met een knieblessure. Trauner verving Wieffer.

Feyenoord kwam door de zege op 52 punten en heeft nu 5 punten meer dan AZ. Ajax kan later op de dag op 3 punten komen. De Amsterdammers spelen om 14.30 uur de uitwedstrijd tegen Vitesse.

Voor Feyenoord staan nu twee thuiswedstrijden op het programma in de Eredivisie. Volgend weekend komt FC Groningen naar De Kuip, een week later FC Volendam. Woensdag speelt de ploeg van Slot eerst nog in de KNVB-beker, uit tegen sc Heerenveen.

Meer uit Voetbal

PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

2 uur geleden
Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

4 uur geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

4 uur geleden
Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

4 uur geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

5 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

9 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

10 uur geleden