Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft
SITTARD (ANP) - Feyenoord is in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard niet in de problemen gekomen. De koploper won met 4-2 in Limburg. Halverwege het duel stond het al 3-0 voor de Rotterdammers.
Al na ruim een kwartier leidde Feyenoord comfortabel met 2-0. De ploeg van trainer Arne Slot kwam op voorsprong door een eigen doelpunt. Ximo Navarro kreeg een door Feyenoord-verdediger David Hancko doorgekopte corner verkeerd op zijn hoofd en de bal verdween zo in het Limburgse doel.
Het tweede doelpunt van de middag was aanzienlijk fraaier. Javairô Dilrosun legde de bal buiten het zestienmetergebied terug op Mats Wieffer en de revelatie van het seizoen schoot de bal van ruim 20 meter hard binnen. Het was voor Wieffer zijn eerste doelpunt voor Feyenoord in de Eredivisie.
Defensie
Vlak voor rust werd het ook nog 0-3. Aan het doelpunt ging een fout in de defensie van Fortuna vooraf. Arianit Ferati leverde de bal zomaar in bij Alireza Jahanbakhsh en die stelde Santiago Giménez in staat de bal in het lege doel te tikken.
Kort na rust bracht Fortuna Sittard de spanning weer een heel klein beetje terug. Een schot van Deroy Duarte hobbelde binnen, waardoor de achterstand werd verkleind tot twee goals. Kort voor het doelpunt had de in de rust ingevallen George Cox de paal geraakt.
Korte opleving
Het doelpunt bleek niet meer dan een korte opleving van de Limburgers. Na ruim een uur maakte invaller Igor Paixão er 1-4 van. De Braziliaan verving na een uur Jahanbakhsh. Tegelijkertijd kwam Danilo in de ploeg voor Giménez.
De Griekse verdediger Dimitris Siovas kopte in de slotfase nog raak uit een corner, maar dat deed de koploper weinig. De derde overwinning op een rij voor Feyenoord kwam geen moment meer in gevaar.
Knieblessure
Gernot Trauner maakte in de 78e minuut zijn rentree bij Feyenoord. Hij stond maanden langs de kant met een knieblessure. Trauner verving Wieffer.
Feyenoord kwam door de zege op 52 punten en heeft nu 5 punten meer dan AZ. Ajax kan later op de dag op 3 punten komen. De Amsterdammers spelen om 14.30 uur de uitwedstrijd tegen Vitesse.
Voor Feyenoord staan nu twee thuiswedstrijden op het programma in de Eredivisie. Volgend weekend komt FC Groningen naar De Kuip, een week later FC Volendam. Woensdag speelt de ploeg van Slot eerst nog in de KNVB-beker, uit tegen sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
8 uur geleden