Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft

Feyenoord wint eenvoudig in Sittard na drie goals in eerste helft

SITTARD (ANP) - Feyenoord is in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard niet in de problemen gekomen. De koploper won met 4-2 in Limburg. Halverwege het duel stond het al 3-0 voor de Rotterdammers.

Al na ruim een kwartier leidde Feyenoord comfortabel met 2-0. De ploeg van trainer Arne Slot kwam op voorsprong door een eigen doelpunt. Ximo Navarro kreeg een door Feyenoord-verdediger David Hancko doorgekopte corner verkeerd op zijn hoofd en de bal verdween zo in het Limburgse doel.

Het tweede doelpunt van de middag was aanzienlijk fraaier. Javairô Dilrosun legde de bal buiten het zestienmetergebied terug op Mats Wieffer en de revelatie van het seizoen schoot de bal van ruim 20 meter hard binnen. Het was voor Wieffer zijn eerste doelpunt voor Feyenoord in de Eredivisie.

Defensie

Vlak voor rust werd het ook nog 0-3. Aan het doelpunt ging een fout in de defensie van Fortuna vooraf. Arianit Ferati leverde de bal zomaar in bij Alireza Jahanbakhsh en die stelde Santiago Giménez in staat de bal in het lege doel te tikken.

Kort na rust bracht Fortuna Sittard de spanning weer een heel klein beetje terug. Een schot van Deroy Duarte hobbelde binnen, waardoor de achterstand werd verkleind tot twee goals. Kort voor het doelpunt had de in de rust ingevallen George Cox de paal geraakt.

Korte opleving

Het doelpunt bleek niet meer dan een korte opleving van de Limburgers. Na ruim een uur maakte invaller Igor Paixão er 1-4 van. De Braziliaan verving na een uur Jahanbakhsh. Tegelijkertijd kwam Danilo in de ploeg voor Giménez.

De Griekse verdediger Dimitris Siovas kopte in de slotfase nog raak uit een corner, maar dat deed de koploper weinig. De derde overwinning op een rij voor Feyenoord kwam geen moment meer in gevaar.

Knieblessure

Gernot Trauner maakte in de 78e minuut zijn rentree bij Feyenoord. Hij stond maanden langs de kant met een knieblessure. Trauner verving Wieffer.

Feyenoord kwam door de zege op 52 punten en heeft nu 5 punten meer dan AZ. Ajax kan later op de dag op 3 punten komen. De Amsterdammers spelen om 14.30 uur de uitwedstrijd tegen Vitesse.

Voor Feyenoord staan nu twee thuiswedstrijden op het programma in de Eredivisie. Volgend weekend komt FC Groningen naar De Kuip, een week later FC Volendam. Woensdag speelt de ploeg van Slot eerst nog in de KNVB-beker, uit tegen sc Heerenveen.

Meer uit Voetbal

Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

1 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

2 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

3 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

3 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

5 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

6 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

6 uur geleden