Feyenoord wil revanche op Heerenveen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil zich woensdag tijdens de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Heerenveen revancheren voor de smadelijke competitienederlaag van vorige maand in Friesland (3-0). "Ik heb wel het idee dat dit leeft binnen de groep", vertelde trainer Dick Advocaat.
Feyenoord verloor op 27 januari kansloos bij Heerenveen. Trainer Advocaat was na dat duel zo teleurgesteld dat het even leek alsof hij dacht aan opstappen. Inmiddels kijkt de ervaren Hagenaar weer met veel vertrouwen uit naar de ontknoping van het seizoen. Hij genoot afgelopen zondag van de tweede helft van zijn ploeg tegen Willem II (5-0).
Feyenoord is nog maar drie goede wedstrijden verwijderd van winst van de KNVB-beker. "De wedstrijd van tegen Heerenveen is heel belangrijk, maar ook via de competitie kunnen we ons nog plaatsen voor Europees voetbal", weet Advocaat. " We zijn ook daar nog volop in de race."
De winnaar van het duel tussen Heerenveen en Feyenoord speelt in de halve finale een thuiswedstrijd tegen Ajax.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
2 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
7 uur geleden