Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wil pas na duel met Sjachtar aan Ajax denken

Feyenoord wil pas na duel met Sjachtar aan Ajax denken

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot denkt niet dat zijn spelers van Feyenoord donderdagavond tijdens het thuisduel met Sjachtar Donetsk al bezig zijn met de kraker van zondag bij Ajax om de koppositie van de Eredivisie. "Dat gevoel heb ik niet en dat hoop ik ook niet", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Want wij zullen echt goed moeten zijn om de kwartfinales van de Europa League te bereiken."

Slot had dinsdagavond iets nodig in een elektronicazaak. "Succes zondag", doelde een medewerker op het uitduel met Ajax. "Ik heb die man verteld dat we eerst donderdag nog spelen", lachte de trainer die Feyenoord vorig seizoen naar de finale van de Conference League leidde. "Hij vroeg toen tegen wie we dan moesten. Ik weet niet of die man symbool staat voor hoeveel mensen nu denken. Maar ons gevoel staat daar haaks op. We willen verder in Europa."

Feyenoord heeft een redelijke uitgangspositie voor een plek in de kwartfinales, na het gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk (1-1). "Maar ik vind dat we tegen hen onze beste wedstrijd van de laatste weken speelden", zei Slot. "Ook omdat we voor dat duel vier dagen rust hadden. Na donderdag hebben we maar twee dagen voor de uitwedstrijd tegen Ajax. Dat verkleint onze winstkansen in zo'n uitwedstrijd. Gelukkig hebben we al vaak aangetoond dat we ook datamodellen kunnen verslaan."

Opstelling

Slot houdt met zijn opstelling voor het thuisduel met Sjachtar geen rekening met de wedstrijd van zondag tegen Ajax in de Johan Cruijff ArenA. "We kiezen voor een opstelling waarmee we de meeste kans hebben om te winnen", vertelde hij. "Vergeleken met onze eerste wedstrijd hebben zij drie verdedigers terug. Ik heb mensen horen zeggen dat Sjachtar er niets van kan. Maar ik denk daar heel anders over. Ze haalden dit seizoen 6 punten in de Champions League en hebben in de Europa League Stade Rennes uitgeschakeld."

Slot weet nog niet zeker of hij een beroep kan doen op Alireza Jahanbakhsh, die dinsdag voortijdig de training verliet. "Hij heeft niets ernstigs en het gaat ook al beter. Maar we kijken even hoe hij straks traint. Verder zijn Justin Bijlow, Quinten Timber en Patrik Wålemark er nog niet bij."

Trauner

Gernot Trauner is na zijn goede invalbeurt in het uitduel met Sjachtar dichter bij een basisplaats gekomen. "Maar hij is er ook vier of vijf maanden uit geweest met een knieblessure", stelde Slot. "Hij zal de komende weken steeds meer gaan spelen. Maar een hele wedstrijd spelen, dat is toch wel anders dan trainen of invallen. Jullie zien wel of hij een basisplaats krijgt. Maar hij kan donderdag en zondag starten.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

3 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

4 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

4 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

4 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

4 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

4 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

6 uur geleden