Feyenoord wil pas na duel met Sjachtar aan Ajax denken
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot denkt niet dat zijn spelers van Feyenoord donderdagavond tijdens het thuisduel met Sjachtar Donetsk al bezig zijn met de kraker van zondag bij Ajax om de koppositie van de Eredivisie. "Dat gevoel heb ik niet en dat hoop ik ook niet", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Want wij zullen echt goed moeten zijn om de kwartfinales van de Europa League te bereiken."
Slot had dinsdagavond iets nodig in een elektronicazaak. "Succes zondag", doelde een medewerker op het uitduel met Ajax. "Ik heb die man verteld dat we eerst donderdag nog spelen", lachte de trainer die Feyenoord vorig seizoen naar de finale van de Conference League leidde. "Hij vroeg toen tegen wie we dan moesten. Ik weet niet of die man symbool staat voor hoeveel mensen nu denken. Maar ons gevoel staat daar haaks op. We willen verder in Europa."
Feyenoord heeft een redelijke uitgangspositie voor een plek in de kwartfinales, na het gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk (1-1). "Maar ik vind dat we tegen hen onze beste wedstrijd van de laatste weken speelden", zei Slot. "Ook omdat we voor dat duel vier dagen rust hadden. Na donderdag hebben we maar twee dagen voor de uitwedstrijd tegen Ajax. Dat verkleint onze winstkansen in zo'n uitwedstrijd. Gelukkig hebben we al vaak aangetoond dat we ook datamodellen kunnen verslaan."
Opstelling
Slot houdt met zijn opstelling voor het thuisduel met Sjachtar geen rekening met de wedstrijd van zondag tegen Ajax in de Johan Cruijff ArenA. "We kiezen voor een opstelling waarmee we de meeste kans hebben om te winnen", vertelde hij. "Vergeleken met onze eerste wedstrijd hebben zij drie verdedigers terug. Ik heb mensen horen zeggen dat Sjachtar er niets van kan. Maar ik denk daar heel anders over. Ze haalden dit seizoen 6 punten in de Champions League en hebben in de Europa League Stade Rennes uitgeschakeld."
Slot weet nog niet zeker of hij een beroep kan doen op Alireza Jahanbakhsh, die dinsdag voortijdig de training verliet. "Hij heeft niets ernstigs en het gaat ook al beter. Maar we kijken even hoe hij straks traint. Verder zijn Justin Bijlow, Quinten Timber en Patrik Wålemark er nog niet bij."
Trauner
Gernot Trauner is na zijn goede invalbeurt in het uitduel met Sjachtar dichter bij een basisplaats gekomen. "Maar hij is er ook vier of vijf maanden uit geweest met een knieblessure", stelde Slot. "Hij zal de komende weken steeds meer gaan spelen. Maar een hele wedstrijd spelen, dat is toch wel anders dan trainen of invallen. Jullie zien wel of hij een basisplaats krijgt. Maar hij kan donderdag en zondag starten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
5 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
21 uur geleden