Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen en investeert flink

Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen en investeert flink

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.

Met het kopen van nieuwe aandelen wordt het belang van Feyenoord in De Kuip uitgebreid naar 95 procent. Daarmee wordt de huidige koploper van de Eredivisie eigenaar van het stadion, via een eenwording van het bestuur en het stadionbestuur. De raden van commissarissen van zowel de club als het stadion zijn akkoord.

De Kuip en Feyenoord zijn nu nog twee aparte, zelfstandige bedrijven. Dat verandert als de aandeelhouders van Stadion Feijenoord akkoord gaan met de extra aandelenuitgifte. Dat gaat naar verwachting nog een aantal maanden duren.

'Baas in eigen huis'

"We weten allemaal: Feyenoord is De Kuip en De Kuip is Feyenoord. De beoogde eenwording is daarom niet meer dan logisch. Het is het beste voor Feyenoord en het beste voor De Kuip", zegt Dennis te Kloese, algemeen directeur van Feyenoord, op de website van de club. "Er wordt al jaren over het stadion gesproken. Nu zijn de plannen rond, inclusief een solide financieel fundament. Met deze stap kan Feyenoord echt baas in eigen huis worden, wat goed nieuws is voor onze hele voetbalorganisatie, voor onze supporters en al onze andere partners. Het borgt niet alleen de continuïteit van het stadion, maar ook de unieke identiteit van Feyenoord."

Lilian de Leeuw, directeur van Stadion Feijenoord, vindt het hoog tijd dat er iets aan het stadion gebeurt. "De club heeft enorme stappen gemaakt de laatste jaren. Het stadion, hoe sfeervol ook, loopt daarop achter. Dat moet snel beter. Mijn handen jeuken. Wij willen de ijzeren dame in ere herstellen en klaarmaken voor de toekomst. We hebben al een tijd mooie plannen, maar geen geld. Met dit voorstel lossen we dat probleem op."

Meer uit Voetbal

Van Dijk voor vijfde keer in wereldelftal spelersvakbond FIFPro

ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.

1 uur geleden
PEC Zwolle hekelt gedrag supporters na vernielingen in Nijverdal

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.

5 uur geleden
AC Milan wint topper in Serie A tegen AS Roma

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.

19 uur geleden
Simonis mag voorlopig blijven als trainer van Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.

21 uur geleden
Barcelona herstelt zich met zege op Elche

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie een week na de nederlaag in de Clásico bij Real Madrid een overwinning geboekt op Elche. In het olympisch stadion van Barcelona won de ploeg van coach Hansi Flick met 3-1.

22 uur geleden
ManCity klimt naar tweede plaats na winst tegen Bournemouth

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is naar de tweede plaats in de Premier League geklommen na winst in de topper tegen Bournemouth. De formatie van trainer Pep Guardiola won mede dankzij twee doelpunten van topscorer Erling Haaland met 3-1.

23 uur geleden
FC Utrecht klopt NEC en klimt naar zesde plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na een moeilijke periode een belangrijke zege geboekt. De ploeg van Ron Jans versloeg NEC met 1-0. De enige treffer werd gemaakt door Miguel Rodríguez.

23 uur geleden