Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord wil bestemmingsplan project nieuwe stadion wijzigen

Feyenoord wil bestemmingsplan project nieuwe stadion wijzigen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de gemeente Rotterdam gevraagd om enkele aanpassingen van het bestemmingplan voor Feyenoord City, het grootschalig project met een nieuw voetbalstadion, 3550 woningen, winkels en horeca.

Feyenoord benadrukt dat het nog steeds inzet op een nieuw stadion aan de oevers van de Maas. Afhankelijk van de ontwikkelingen van het coronavirus verwacht de club pas in of na de zomer meer te kunnen vertellen over de voortgang van het stadionproject, dat 444 miljoen euro zal kosten.

Als blijkt dat Feyenoord City financieel niet haalbaar is, dan wil de club uit Rotterdam wel in de Kuip blijven spelen op de voorwaarden zoals dat nu gebeurt. Deskundigen hebben Feyenoord geadviseerd te verzoeken het bestemmingsplan van het grootscheepse project op enkele punten aan te passen. Feyenoord wil nu niet het risico lopen dat er woningen worden gebouwd op de grond waar nu De Kuip staat, zoals dat in het bestemmingsplan voor Feyenoord City staat.

Renovatie

Het verzoek van Feyenoord om het bestemmingsplan aan te passen komt op dag dat het Consortium DMK via het NRC de plannen voor een alternatief voor de bouw van een nieuw stadion bekendmaakte. Renovatie van De Kuip zou met 200 miljoen euro de helft minder kosten dan de bouw van een nieuwe voetbaltempel en zou bovendien in 2,5 jaar gerealiseerd kunnen worden. Het nieuwe stadion zou op z'n vroegst pas in 2025 opgeleverd worden.

De Kuip zou na renovatie een derde ring krijgen, zodat 63.000 toeschouwers de thuiswedstrijden van Feyenoord kunnen bekijken. "Het plan is bedoeld als een oplossing, mocht het nieuwe Feyenoord-stadion uiteindelijk financieel niet haalbaar blijken", zegt Erwin Eekelaar, een van de initiatiefnemers voor een alternatief voor Feyenoord City. "We willen de nieuwbouw niet tegenhouden, maar we staan klaar als het nodig is. We zijn een soort reddingsboei als Feyenoord City niet zou lukken."

"We beoordelen het bewuste plan niet en vinden er dus ook niks van", reageert een woordvoerder van Feyenoord op het alternatief voor Feyenoord City. "Alle focus ligt hier op het goed doorkomen van de coronacrisis en ons lopende onderzoek naar de haalbaarheid van een nieuw stadion, waarover we op z'n vroegst pas in of na de zomer mededelingen verwachten te doen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

4 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

4 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

4 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

7 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

7 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

7 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

8 uur geleden