Feyenoord wil bestemmingsplan project nieuwe stadion wijzigen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de gemeente Rotterdam gevraagd om enkele aanpassingen van het bestemmingplan voor Feyenoord City, het grootschalig project met een nieuw voetbalstadion, 3550 woningen, winkels en horeca.
Feyenoord benadrukt dat het nog steeds inzet op een nieuw stadion aan de oevers van de Maas. Afhankelijk van de ontwikkelingen van het coronavirus verwacht de club pas in of na de zomer meer te kunnen vertellen over de voortgang van het stadionproject, dat 444 miljoen euro zal kosten.
Als blijkt dat Feyenoord City financieel niet haalbaar is, dan wil de club uit Rotterdam wel in de Kuip blijven spelen op de voorwaarden zoals dat nu gebeurt. Deskundigen hebben Feyenoord geadviseerd te verzoeken het bestemmingsplan van het grootscheepse project op enkele punten aan te passen. Feyenoord wil nu niet het risico lopen dat er woningen worden gebouwd op de grond waar nu De Kuip staat, zoals dat in het bestemmingsplan voor Feyenoord City staat.
Renovatie
Het verzoek van Feyenoord om het bestemmingsplan aan te passen komt op dag dat het Consortium DMK via het NRC de plannen voor een alternatief voor de bouw van een nieuw stadion bekendmaakte. Renovatie van De Kuip zou met 200 miljoen euro de helft minder kosten dan de bouw van een nieuwe voetbaltempel en zou bovendien in 2,5 jaar gerealiseerd kunnen worden. Het nieuwe stadion zou op z'n vroegst pas in 2025 opgeleverd worden.
De Kuip zou na renovatie een derde ring krijgen, zodat 63.000 toeschouwers de thuiswedstrijden van Feyenoord kunnen bekijken. "Het plan is bedoeld als een oplossing, mocht het nieuwe Feyenoord-stadion uiteindelijk financieel niet haalbaar blijken", zegt Erwin Eekelaar, een van de initiatiefnemers voor een alternatief voor Feyenoord City. "We willen de nieuwbouw niet tegenhouden, maar we staan klaar als het nodig is. We zijn een soort reddingsboei als Feyenoord City niet zou lukken."
"We beoordelen het bewuste plan niet en vinden er dus ook niks van", reageert een woordvoerder van Feyenoord op het alternatief voor Feyenoord City. "Alle focus ligt hier op het goed doorkomen van de coronacrisis en ons lopende onderzoek naar de haalbaarheid van een nieuw stadion, waarover we op z'n vroegst pas in of na de zomer mededelingen verwachten te doen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
3 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
6 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
17 uur geleden