Feyenoord weet wat het moet doen na nederlaag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet volgende week de laatste groepswedstrijd in de Europa League tegen Wolfsberger AC winnen om voor het eerst in zes jaar te overwinteren in de Europa League. Dat is de conclusie na de nederlaag van de Rotterdammers in de eigen Kuip tegen Dinamo Zagreb: 0-2. De ploeg van trainer Dick Advocaat zakte naar de derde plaats in de groep, maar heeft de kans op een plek in de volgende ronde toch min of meer nog steeds in eigen handen.
De opdracht voor de slotwedstrijd in Oostenrijk is duidelijk: winnen. In dat geval eindigt Feyenoord achter Dinamo Zagreb op de tweede plek in groep K en gaat het voor het eerst sinds het seizoen 2014-2015 naar de knock-outfase van de Europa League. De ploeg van Advocaat bewaart slechte herinneringen aan Wolfsberger, dat eind oktober in De Kuip met 4-1 won.
Een week daarna boekte Feyenoord in eigen stadion wel een overtuigende zege op CSKA Moskou (3-1). Tegen Dinamo Zagreb kon de zo gehavende Rotterdamse ploeg, waarin negen spelers ontbraken door blessures en schorsingen, echter weer amper wat uitrichten. Kansen creëerde de thuisclub nauwelijks. Bovendien zag Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, weer twee spelers geblesseerd uitvallen.
Bryan Linssen
Bryan Linssen, die bij afwezigheid van de geschorste Nicolai Jørgensen noodgedwongen weer in de punt van de aanval stond, liep na een half uur spelen een hamstringblessure op bij een mislukte schotpoging. Kort voor rust ging Uros Spajic met een hoofdwond van het veld na een luchtduel. Juist op het moment dat de centrumverdediger langs de kant stond om behandeld te worden, kwam Feyenoord op achterstand. De organisatie achterin was even weg en meteen sloeg Dinamo Zagreb toe. Bruno Petkovic benutte de strafschop die was toegekend na een overtreding van Orkun Kökcü: 0-1.
Met Eric Botteghin als vervanger van Spajic moest Feyenoord al vroeg in de tweede helft ook de 0-2 incasseren. Lovro Majer schoot de bal in de rebound binnen. Aanvankelijk werd die treffer afgekeurd vanwege buitenspel, maar de arbitrage besloot na overleg het doelpunt toch toe te kennen. Ondanks de nederlaag kan Feyenoord zich volgende week toch nog kwalificeren.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische bondsvoorzitster Pascale Van Damme eist verdere opheldering van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de Belgische bond na een bijeenkomst van de FIFA-raad in Zürich via een persbericht laten weten.
57 minuten geledenSPLIT (ANP) - Ajax begint de uitwedstrijd tegen Hajduk Split in het hoofdtoernooi van de Conference League met Jofre Torrents in het basiselftal. De 19-jarige Spanjaard krijgt als linkervleugelverdediger de voorkeur boven Owen Wijndal, die op de reservebank zit. Caio Henrique, de eerste keuze op die positie, is nog geblesseerd.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wesley Hoedt maakt na elf jaar zijn rentree bij AZ. De verdediger verschijnt aan de aftrap voor het thuisduel met Hapoel Beër Sjeva uit Israël in de Europa League.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een voorstel van de FIFA om de regels over sancties na een rode kaart te herzien is donderdag door de FIFA-raad afgewezen. Dat heeft de Engelse FIFA-vicevoorzitter Debbie Hewitt aan het Duitse persbureau dpa laten weten. De FIFA-raad was donderdag in Zürich bijeen om te vergaderen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van de raad en was niet aanwezig.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB blijft onveranderd aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat heeft de Nederlandse voetbalbond aan het ANP bevestigd. Daarmee volgt de KNVB het standpunt van verschillende andere Europese bonden, die donderdag aanwezig waren in Zürich bij een vergadering van de FIFA-raad. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van die raad en was niet aanwezig.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Verschillende Europese voetbalbestuurders blijven aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat stelt het Duitse persbureau dpa vanuit Zürich, waar donderdag de FIFA-raad bijeen was voor een vergadering.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.
5 uur geleden