Feyenoord weet wat het moet doen na nederlaag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet volgende week de laatste groepswedstrijd in de Europa League tegen Wolfsberger AC winnen om voor het eerst in zes jaar te overwinteren in de Europa League. Dat is de conclusie na de nederlaag van de Rotterdammers in de eigen Kuip tegen Dinamo Zagreb: 0-2. De ploeg van trainer Dick Advocaat zakte naar de derde plaats in de groep, maar heeft de kans op een plek in de volgende ronde toch min of meer nog steeds in eigen handen.
De opdracht voor de slotwedstrijd in Oostenrijk is duidelijk: winnen. In dat geval eindigt Feyenoord achter Dinamo Zagreb op de tweede plek in groep K en gaat het voor het eerst sinds het seizoen 2014-2015 naar de knock-outfase van de Europa League. De ploeg van Advocaat bewaart slechte herinneringen aan Wolfsberger, dat eind oktober in De Kuip met 4-1 won.
Een week daarna boekte Feyenoord in eigen stadion wel een overtuigende zege op CSKA Moskou (3-1). Tegen Dinamo Zagreb kon de zo gehavende Rotterdamse ploeg, waarin negen spelers ontbraken door blessures en schorsingen, echter weer amper wat uitrichten. Kansen creëerde de thuisclub nauwelijks. Bovendien zag Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, weer twee spelers geblesseerd uitvallen.
Bryan Linssen
Bryan Linssen, die bij afwezigheid van de geschorste Nicolai Jørgensen noodgedwongen weer in de punt van de aanval stond, liep na een half uur spelen een hamstringblessure op bij een mislukte schotpoging. Kort voor rust ging Uros Spajic met een hoofdwond van het veld na een luchtduel. Juist op het moment dat de centrumverdediger langs de kant stond om behandeld te worden, kwam Feyenoord op achterstand. De organisatie achterin was even weg en meteen sloeg Dinamo Zagreb toe. Bruno Petkovic benutte de strafschop die was toegekend na een overtreding van Orkun Kökcü: 0-1.
Met Eric Botteghin als vervanger van Spajic moest Feyenoord al vroeg in de tweede helft ook de 0-2 incasseren. Lovro Majer schoot de bal in de rebound binnen. Aanvankelijk werd die treffer afgekeurd vanwege buitenspel, maar de arbitrage besloot na overleg het doelpunt toch toe te kennen. Ondanks de nederlaag kan Feyenoord zich volgende week toch nog kwalificeren.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
3 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
10 uur geleden