Feyenoord weet wat het moet doen na nederlaag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet volgende week de laatste groepswedstrijd in de Europa League tegen Wolfsberger AC winnen om voor het eerst in zes jaar te overwinteren in de Europa League. Dat is de conclusie na de nederlaag van de Rotterdammers in de eigen Kuip tegen Dinamo Zagreb: 0-2. De ploeg van trainer Dick Advocaat zakte naar de derde plaats in de groep, maar heeft de kans op een plek in de volgende ronde toch min of meer nog steeds in eigen handen.
De opdracht voor de slotwedstrijd in Oostenrijk is duidelijk: winnen. In dat geval eindigt Feyenoord achter Dinamo Zagreb op de tweede plek in groep K en gaat het voor het eerst sinds het seizoen 2014-2015 naar de knock-outfase van de Europa League. De ploeg van Advocaat bewaart slechte herinneringen aan Wolfsberger, dat eind oktober in De Kuip met 4-1 won.
Een week daarna boekte Feyenoord in eigen stadion wel een overtuigende zege op CSKA Moskou (3-1). Tegen Dinamo Zagreb kon de zo gehavende Rotterdamse ploeg, waarin negen spelers ontbraken door blessures en schorsingen, echter weer amper wat uitrichten. Kansen creëerde de thuisclub nauwelijks. Bovendien zag Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, weer twee spelers geblesseerd uitvallen.
Bryan Linssen
Bryan Linssen, die bij afwezigheid van de geschorste Nicolai Jørgensen noodgedwongen weer in de punt van de aanval stond, liep na een half uur spelen een hamstringblessure op bij een mislukte schotpoging. Kort voor rust ging Uros Spajic met een hoofdwond van het veld na een luchtduel. Juist op het moment dat de centrumverdediger langs de kant stond om behandeld te worden, kwam Feyenoord op achterstand. De organisatie achterin was even weg en meteen sloeg Dinamo Zagreb toe. Bruno Petkovic benutte de strafschop die was toegekend na een overtreding van Orkun Kökcü: 0-1.
Met Eric Botteghin als vervanger van Spajic moest Feyenoord al vroeg in de tweede helft ook de 0-2 incasseren. Lovro Majer schoot de bal in de rebound binnen. Aanvankelijk werd die treffer afgekeurd vanwege buitenspel, maar de arbitrage besloot na overleg het doelpunt toch toe te kennen. Ondanks de nederlaag kan Feyenoord zich volgende week toch nog kwalificeren.
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
12 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
12 uur geleden