Feyenoord vult prijzenkast met zestiende landstitel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is voor de zestiende keer kampioen van Nederland. De club is na de thuiszege op Go Ahaed Eagles (3-0) onbereikbaar geworden voor de concurrentie.
Feyenoord was in 1961, 1962, 1965, 1969, 1971, 1974, 1984, 1993, 1999 en 2017 ook de beste ploeg van de Eredivisie, die sinds 1956 bestaat. De club werd ook kampioen in 1924, 1928, 1936, 1938 en 1940.
Arne Slot staat nu in een mooi rijtje met trainers die Feyenoord kampioen hebben gemaakt. George Sobotka, Franz Fuchs, Willy Kment, Ben Peeters, Ernst Happel, Wiel Coerver, Thijs Libregts, Willem van Hanegem, Leo Beenhakker en Giovanni van Bronckhorst gingen hem voor.
Enkele nederlaag
Feyenoord verloor dit seizoen pas één wedstrijd in de Eredivisie. PSV was op 18 september met 4-3 te sterk. Alleen in het seizoen 1969-1970 leed de club maar één nederlaag in een volledig seizoen in de Eredivisie. De Rotterdammers eindigden toen als tweede, achter kampioen Ajax.
Ajax en PSV werden vaker kampioen dan Feyenoord. De club uit Amsterdam veroverde 36 keer de landstitel. PSV was 24 keer de beste club van Nederland.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
18 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden