Feyenoord vult prijzenkast met zestiende landstitel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is voor de zestiende keer kampioen van Nederland. De club is na de thuiszege op Go Ahaed Eagles (3-0) onbereikbaar geworden voor de concurrentie.
Feyenoord was in 1961, 1962, 1965, 1969, 1971, 1974, 1984, 1993, 1999 en 2017 ook de beste ploeg van de Eredivisie, die sinds 1956 bestaat. De club werd ook kampioen in 1924, 1928, 1936, 1938 en 1940.
Arne Slot staat nu in een mooi rijtje met trainers die Feyenoord kampioen hebben gemaakt. George Sobotka, Franz Fuchs, Willy Kment, Ben Peeters, Ernst Happel, Wiel Coerver, Thijs Libregts, Willem van Hanegem, Leo Beenhakker en Giovanni van Bronckhorst gingen hem voor.
Enkele nederlaag
Feyenoord verloor dit seizoen pas één wedstrijd in de Eredivisie. PSV was op 18 september met 4-3 te sterk. Alleen in het seizoen 1969-1970 leed de club maar één nederlaag in een volledig seizoen in de Eredivisie. De Rotterdammers eindigden toen als tweede, achter kampioen Ajax.
Ajax en PSV werden vaker kampioen dan Feyenoord. De club uit Amsterdam veroverde 36 keer de landstitel. PSV was 24 keer de beste club van Nederland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
10 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
11 uur geleden