Feyenoord voorlopig zonder Geertruida wegens ziekte van Pfeiffer
ROME (ANP) - Feyenoord kan voorlopig geen beroep doen op Lutsharel Geertruida. De verdediger heeft de ziekte van Pfeiffer, zo maakte trainer Arne Slot woensdagavond bekend tijdens zijn persconferentie in Rome.
"Hij is er om die reden de komende weken niet bij. Hoe lang het herstel gaat duren, kan ik niet zeggen. Dat is niet altijd te voorspellen. Maar normaal gesproken is hij er in ieder geval tot de interlandbreak niet bij", aldus Slot.
De Rotterdammers spelen donderdag in de Europa League tegen Lazio in Rome. Op zondag 18 september is PSV de tegenstander in de Eredivisie.
De 22-jarige Geertruida, die dit seizoen ook al op het middenveld speelde, is afkomstig uit de jeugdopleiding van Feyenoord. Hij was al niet mee naar Rome, waar Feyenoord donderdag voor het eerst in Europa in actie komt sinds de finale van de Conference League.
"Na vorig seizoen hebben we de stap naar de Europa League gezet. Dat is al heel mooi, maar nu moeten we een nieuw boek gaan schrijven. We moeten vorig seizoen als inspiratie gebruiken, maar dit avontuur daar los van zien", aldus Slot, die met Lazio meteen een tegenstander van formaat treft.
"Lazio is vorig seizoen in de competitie boven AS Roma geëindigd. Qua gemiddelde leeftijd zijn zij het tegenovergestelde van onze selectie. Zij hebben met name jongens van 27 jaar en ouder. Qua voetbal lijken ze dan weer wel op ons. Lazio heeft een trainer die speelt om wedstrijden te winnen, zoals ik dat ook doe."
De aftrap in Rome is om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
2 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
17 uur geleden