Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord volgend seizoen in beloftencompetitie

Feyenoord volgend seizoen in beloftencompetitie

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord doet volgend seizoen mee aan de nieuwe beloftencompetitie voor spelers tot 21 jaar. De KNVB introduceerde maandag bij de bondsvergadering een nieuwe competitie.

Jong Ajax, Jong PSV, Jong AZ en Jong FC Utrecht zijn al vertegenwoordigd in de eerste divisie, Feyenoord zag daar een paar jaar geleden vanaf en probeert nu op een andere manier uiteindelijk ook in de eerste divisie terecht te komen. Bij zijn aanstelling als algemeen directeur sprak Mark Koevermans al de wens uit om zo snel mogelijk met een beloftenteam te willen toetreden tot de eerste divisie.

Hoofd jeugdopleiding Stanley Brard juicht de toetreding van Feyenoord toe. "Hiermee wordt de opleiding verlengd, wat inhoudt dat wij jeugdspelers meer kunnen bieden", aldus Brard. "De weerstand neemt toe en dat is goed voor hun ontwikkeling. Een beloftenteam in de voetbalpiramide betekent een goed podium voor onze spelers om zich te laten zien. Bovendien wordt de brug tussen de jeugd en Feyenoord 1 daarmee weer een stukje kleiner."

In de nieuwe onder 21-competitie kunnen clubs promoveren naar de tweede divisie en vanaf seizoen 2021-2022 naar de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

4 uur geleden
Oranje-international De Roon spreekt van 'racistische kneuzen'

DEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.

5 uur geleden
Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

12 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

15 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

15 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

17 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

18 uur geleden