Feyenoord volgend seizoen in beloftencompetitie
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord doet volgend seizoen mee aan de nieuwe beloftencompetitie voor spelers tot 21 jaar. De KNVB introduceerde maandag bij de bondsvergadering een nieuwe competitie.
Jong Ajax, Jong PSV, Jong AZ en Jong FC Utrecht zijn al vertegenwoordigd in de eerste divisie, Feyenoord zag daar een paar jaar geleden vanaf en probeert nu op een andere manier uiteindelijk ook in de eerste divisie terecht te komen. Bij zijn aanstelling als algemeen directeur sprak Mark Koevermans al de wens uit om zo snel mogelijk met een beloftenteam te willen toetreden tot de eerste divisie.
Hoofd jeugdopleiding Stanley Brard juicht de toetreding van Feyenoord toe. "Hiermee wordt de opleiding verlengd, wat inhoudt dat wij jeugdspelers meer kunnen bieden", aldus Brard. "De weerstand neemt toe en dat is goed voor hun ontwikkeling. Een beloftenteam in de voetbalpiramide betekent een goed podium voor onze spelers om zich te laten zien. Bovendien wordt de brug tussen de jeugd en Feyenoord 1 daarmee weer een stukje kleiner."
In de nieuwe onder 21-competitie kunnen clubs promoveren naar de tweede divisie en vanaf seizoen 2021-2022 naar de eerste divisie.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
4 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
11 uur geleden