Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voetbalt achter netten in De Kuip omdat het nodig is

Feyenoord voetbalt achter netten in De Kuip omdat het nodig is

ROTTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Dennis te Kloese van Feyenoord schudt even met zijn hoofd als hij vlak voor het duel met RKC Waalwijk rondkijkt in De Kuip. Langs het hele veld hangen netten tussen dikke palen. De thuisclub hoopt zo te voorkomen dat er na Davy Klaassen nog meer spelers gewond raken door voorwerpen uit het publiek.

"Het blijft zonde, maar bij de huidige situatie in De Kuip is dit nodig", denkt Te Kloese. "De KNVB gaat wedstrijden eerder staken na problemen met fans. We zijn dit seizoen sportief met iets moois bezig en nemen geen enkel risico. We blijven de situatie analyseren en hopelijk zijn er geen andere maatregelen nodig."

Feyenoord is vooralsnog de enige club in Nederland die langs het hele veld netten heeft opgehangen na de verscherpte maatregelen van de KNVB die scheidsrechters verplichten duels sneller te staken als er voorwerpen op het veld worden gegooid. "Maar toch zie ik het als een probleem van de hele maatschappij", zegt trainer Arne Slot. "De samenleving wordt harder. Konden we de tijd soms maar vijftien jaar terugdraaien."

Wereldnieuws

Feyenoord kwam woensdag slecht in het wereldnieuws nadat Klaassen een hoofdwond had opgelopen. De middenvelder van Ajax werd geraakt door een voorwerp uit het publiek. De KNVB voerde een dag later verscherpte maatregelen in. Sindsdien is er nog geen duel gestaakt. Maar fans van FC Groningen probeerden vrijdag bussen met supporters van FC Utrecht aan te vallen. Ook op vrijdagavond mishandelden hooligans van PEC Zwolle jeugdige fans van FC Eindhoven met ijzeren staven.

De spelers van Feyenoord willen niet dat er nog meer spelers slachtoffer worden van agressieve fans in De Kuip. 'Gebruik je verstand en steun je club', staat er op de shirts waarmee ze voor het duel met RKC het veld betreden. "Dat is een mooie actie", zegt een fan die niet met zijn naam in de media wil. "Maar het is te gek voor woorden dat dit nodig is. Ik heb niets met Ajax maar je hoeft de spelers niet te bekogelen. Ik vond het wel opvallend hoe de politie en politiek reageerden. Doe liever iets en voer gewoon een voetbalwet in net als in Engeland. Daar blijkt dat keiharde straffen helpen. Dan hoeven we hier ook niet door een net naar een wedstrijd te kijken."

De eenvoudig gewonnen wedstrijd tegen RKC (5-1) verloopt zonder vervelende incidenten. Fans steken ook geen vuurwerk af en uit de speakers van het stadion galmt geen opzwepende housemuziek. Komende donderdag komt AS Roma op bezoek voor een kwartfinale in de Europa League. Feyenoord moet dan de netten voor de televisiecamera's weghalen van de UEFA en laat daarom een tribune met 2000 stoeltjes leeg. "Ook dat kost weer geld", zegt Te Kloese. "Maar we denken dat het moet."

Meer uit Voetbal

Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

1 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

2 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

13 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

15 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

15 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden