Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kijkt vol vertrouwen uit naar de thuiswedstrijd van woensdagavond tegen Ajax. "We zijn er klaar voor", begon trainer Brian Priske zijn persconferentie voor het duel dat niet op 1 september plaatsvond omdat de politie toen had aangekondigd actie te gaan voeren voor betere arbeidsvoorwaarden.

Sindsdien heeft Feyenoord zich sterk verbeterd. Priske, die aan het begin van het seizoen veel kritiek ontving, heeft het systeem met vijf verdedigers achter zich gelaten. De Deense opvolger van Arne Slot lijkt het perfecte middenveld voor zijn team te hebben gevonden. Met Quinten Timber, Hwang In-beom en Antoni Milambo in de middelste linie liet Feyenoord de afgelopen weken met swingend spel Go Ahead Eagles (1-5), Benfica (1-3) en FC Utrecht (0-2) kansloos.

Feyenoord is 29 competitiewedstrijden ongeslagen en vernederde Ajax vorig seizoen in twee duels met tien doelpunten (10-0). De Rotterdammers kwamen in de gewonnen thuiswedstrijd (6-0) tot dertig doelpogingen, tegenover slechts één van Ajax. Trainer Francesco Farioli liet zijn spelers direct na zijn aantreden de beelden van die wedstrijd zien. "Die wedstrijd ging niet alleen over tactiek of vorm. Het was veel meer", zei hij. "Die wedstrijd mogen we nooit vergeten. Het gaat erom dat we met de juiste houding en inzet daarheen gaan."

Nieuws ziekenboeg

Feyenoord en Ajax hebben beide 19 punten in de Eredivisie, maar Feyenoord heeft een wedstrijd meer gespeeld. Priske ontving goed nieuws uit de ziekenboeg in aanloop naar de Klassieker. Quinten Timber, Ayase Ueda en Bart Nieuwkoop zijn op tijd fit. Bij Ajax is het nog onzeker of Steven Berghuis fit genoeg is voor een invalbeurt. Farioli overweegt zich aan te passen aan Feyenoord en denkt na over een systeem met vijf verdedigers.

Dit wordt de eerste wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax sinds 1982 met twee buitenlandse trainers. Met Václav Jezek bij Feyenoord en Kurt Linder bij Ajax eindigde de wedstrijd destijds in een gelijkspel (2-2).

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

7 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

7 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

8 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

17 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

19 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden