Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kijkt vol vertrouwen uit naar de thuiswedstrijd van woensdagavond tegen Ajax. "We zijn er klaar voor", begon trainer Brian Priske zijn persconferentie voor het duel dat niet op 1 september plaatsvond omdat de politie toen had aangekondigd actie te gaan voeren voor betere arbeidsvoorwaarden.

Sindsdien heeft Feyenoord zich sterk verbeterd. Priske, die aan het begin van het seizoen veel kritiek ontving, heeft het systeem met vijf verdedigers achter zich gelaten. De Deense opvolger van Arne Slot lijkt het perfecte middenveld voor zijn team te hebben gevonden. Met Quinten Timber, Hwang In-beom en Antoni Milambo in de middelste linie liet Feyenoord de afgelopen weken met swingend spel Go Ahead Eagles (1-5), Benfica (1-3) en FC Utrecht (0-2) kansloos.

Feyenoord is 29 competitiewedstrijden ongeslagen en vernederde Ajax vorig seizoen in twee duels met tien doelpunten (10-0). De Rotterdammers kwamen in de gewonnen thuiswedstrijd (6-0) tot dertig doelpogingen, tegenover slechts één van Ajax. Trainer Francesco Farioli liet zijn spelers direct na zijn aantreden de beelden van die wedstrijd zien. "Die wedstrijd ging niet alleen over tactiek of vorm. Het was veel meer", zei hij. "Die wedstrijd mogen we nooit vergeten. Het gaat erom dat we met de juiste houding en inzet daarheen gaan."

Nieuws ziekenboeg

Feyenoord en Ajax hebben beide 19 punten in de Eredivisie, maar Feyenoord heeft een wedstrijd meer gespeeld. Priske ontving goed nieuws uit de ziekenboeg in aanloop naar de Klassieker. Quinten Timber, Ayase Ueda en Bart Nieuwkoop zijn op tijd fit. Bij Ajax is het nog onzeker of Steven Berghuis fit genoeg is voor een invalbeurt. Farioli overweegt zich aan te passen aan Feyenoord en denkt na over een systeem met vijf verdedigers.

Dit wordt de eerste wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax sinds 1982 met twee buitenlandse trainers. Met Václav Jezek bij Feyenoord en Kurt Linder bij Ajax eindigde de wedstrijd destijds in een gelijkspel (2-2).

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

2 uur geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

4 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

13 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

13 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

18 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden