Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kijkt vol vertrouwen uit naar de thuiswedstrijd van woensdagavond tegen Ajax. "We zijn er klaar voor", begon trainer Brian Priske zijn persconferentie voor het duel dat niet op 1 september plaatsvond omdat de politie toen had aangekondigd actie te gaan voeren voor betere arbeidsvoorwaarden.

Sindsdien heeft Feyenoord zich sterk verbeterd. Priske, die aan het begin van het seizoen veel kritiek ontving, heeft het systeem met vijf verdedigers achter zich gelaten. De Deense opvolger van Arne Slot lijkt het perfecte middenveld voor zijn team te hebben gevonden. Met Quinten Timber, Hwang In-beom en Antoni Milambo in de middelste linie liet Feyenoord de afgelopen weken met swingend spel Go Ahead Eagles (1-5), Benfica (1-3) en FC Utrecht (0-2) kansloos.

Feyenoord is 29 competitiewedstrijden ongeslagen en vernederde Ajax vorig seizoen in twee duels met tien doelpunten (10-0). De Rotterdammers kwamen in de gewonnen thuiswedstrijd (6-0) tot dertig doelpogingen, tegenover slechts één van Ajax. Trainer Francesco Farioli liet zijn spelers direct na zijn aantreden de beelden van die wedstrijd zien. "Die wedstrijd ging niet alleen over tactiek of vorm. Het was veel meer", zei hij. "Die wedstrijd mogen we nooit vergeten. Het gaat erom dat we met de juiste houding en inzet daarheen gaan."

Nieuws ziekenboeg

Feyenoord en Ajax hebben beide 19 punten in de Eredivisie, maar Feyenoord heeft een wedstrijd meer gespeeld. Priske ontving goed nieuws uit de ziekenboeg in aanloop naar de Klassieker. Quinten Timber, Ayase Ueda en Bart Nieuwkoop zijn op tijd fit. Bij Ajax is het nog onzeker of Steven Berghuis fit genoeg is voor een invalbeurt. Farioli overweegt zich aan te passen aan Feyenoord en denkt na over een systeem met vijf verdedigers.

Dit wordt de eerste wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax sinds 1982 met twee buitenlandse trainers. Met Václav Jezek bij Feyenoord en Kurt Linder bij Ajax eindigde de wedstrijd destijds in een gelijkspel (2-2).

Meer uit Voetbal

Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

1 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

2 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

3 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

4 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

4 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

4 uur geleden
Ajax begint met Gloukh en Itakura tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.

4 uur geleden