Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kijkt vol vertrouwen uit naar de thuiswedstrijd van woensdagavond tegen Ajax. "We zijn er klaar voor", begon trainer Brian Priske zijn persconferentie voor het duel dat niet op 1 september plaatsvond omdat de politie toen had aangekondigd actie te gaan voeren voor betere arbeidsvoorwaarden.

Sindsdien heeft Feyenoord zich sterk verbeterd. Priske, die aan het begin van het seizoen veel kritiek ontving, heeft het systeem met vijf verdedigers achter zich gelaten. De Deense opvolger van Arne Slot lijkt het perfecte middenveld voor zijn team te hebben gevonden. Met Quinten Timber, Hwang In-beom en Antoni Milambo in de middelste linie liet Feyenoord de afgelopen weken met swingend spel Go Ahead Eagles (1-5), Benfica (1-3) en FC Utrecht (0-2) kansloos.

Feyenoord is 29 competitiewedstrijden ongeslagen en vernederde Ajax vorig seizoen in twee duels met tien doelpunten (10-0). De Rotterdammers kwamen in de gewonnen thuiswedstrijd (6-0) tot dertig doelpogingen, tegenover slechts één van Ajax. Trainer Francesco Farioli liet zijn spelers direct na zijn aantreden de beelden van die wedstrijd zien. "Die wedstrijd ging niet alleen over tactiek of vorm. Het was veel meer", zei hij. "Die wedstrijd mogen we nooit vergeten. Het gaat erom dat we met de juiste houding en inzet daarheen gaan."

Nieuws ziekenboeg

Feyenoord en Ajax hebben beide 19 punten in de Eredivisie, maar Feyenoord heeft een wedstrijd meer gespeeld. Priske ontving goed nieuws uit de ziekenboeg in aanloop naar de Klassieker. Quinten Timber, Ayase Ueda en Bart Nieuwkoop zijn op tijd fit. Bij Ajax is het nog onzeker of Steven Berghuis fit genoeg is voor een invalbeurt. Farioli overweegt zich aan te passen aan Feyenoord en denkt na over een systeem met vijf verdedigers.

Dit wordt de eerste wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax sinds 1982 met twee buitenlandse trainers. Met Václav Jezek bij Feyenoord en Kurt Linder bij Ajax eindigde de wedstrijd destijds in een gelijkspel (2-2).

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

9 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

9 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

11 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

11 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

12 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

12 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

13 uur geleden