Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

Feyenoord voelt zich klaar voor thuisduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kijkt vol vertrouwen uit naar de thuiswedstrijd van woensdagavond tegen Ajax. "We zijn er klaar voor", begon trainer Brian Priske zijn persconferentie voor het duel dat niet op 1 september plaatsvond omdat de politie toen had aangekondigd actie te gaan voeren voor betere arbeidsvoorwaarden.

Sindsdien heeft Feyenoord zich sterk verbeterd. Priske, die aan het begin van het seizoen veel kritiek ontving, heeft het systeem met vijf verdedigers achter zich gelaten. De Deense opvolger van Arne Slot lijkt het perfecte middenveld voor zijn team te hebben gevonden. Met Quinten Timber, Hwang In-beom en Antoni Milambo in de middelste linie liet Feyenoord de afgelopen weken met swingend spel Go Ahead Eagles (1-5), Benfica (1-3) en FC Utrecht (0-2) kansloos.

Feyenoord is 29 competitiewedstrijden ongeslagen en vernederde Ajax vorig seizoen in twee duels met tien doelpunten (10-0). De Rotterdammers kwamen in de gewonnen thuiswedstrijd (6-0) tot dertig doelpogingen, tegenover slechts één van Ajax. Trainer Francesco Farioli liet zijn spelers direct na zijn aantreden de beelden van die wedstrijd zien. "Die wedstrijd ging niet alleen over tactiek of vorm. Het was veel meer", zei hij. "Die wedstrijd mogen we nooit vergeten. Het gaat erom dat we met de juiste houding en inzet daarheen gaan."

Nieuws ziekenboeg

Feyenoord en Ajax hebben beide 19 punten in de Eredivisie, maar Feyenoord heeft een wedstrijd meer gespeeld. Priske ontving goed nieuws uit de ziekenboeg in aanloop naar de Klassieker. Quinten Timber, Ayase Ueda en Bart Nieuwkoop zijn op tijd fit. Bij Ajax is het nog onzeker of Steven Berghuis fit genoeg is voor een invalbeurt. Farioli overweegt zich aan te passen aan Feyenoord en denkt na over een systeem met vijf verdedigers.

Dit wordt de eerste wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax sinds 1982 met twee buitenlandse trainers. Met Václav Jezek bij Feyenoord en Kurt Linder bij Ajax eindigde de wedstrijd destijds in een gelijkspel (2-2).

Meer uit Voetbal

Inter verstevigt koppositie Serie A met zege op Parma

PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.

1 uur geleden
Manchester City voor derde keer op rij gelijk in Premier League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.

1 uur geleden
FC Barcelona laat Athletic Club kansloos in halve finale Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.

1 uur geleden
Napoli verspeelt met basisspeler Lang punten tegen Verona

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.

3 uur geleden
Aanvalster DellaPeruta op huurbasis naar Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.

5 uur geleden
Messi wil na voetballoopbaan geen coach maar clubeigenaar worden

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.

6 uur geleden
KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

10 uur geleden