Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord voelt dat het onder een vergrootglas ligt

Feyenoord voelt dat het onder een vergrootglas ligt

ROTTERDAM (ANP) - Normaal gesproken heeft Peter Houtman altijd veel zin in een thuiswedstrijd van Feyenoord, maar zondag liep de stadionspeaker met een zwaar gemoed naar zijn plek op de tribune van De Kuip. "We liggen onder een vergrootglas", verzuchtte Houtman. "Hopelijk houdt iedereen z’n koppie erbij."

De oud-spits was zondagochtend al vroeg in het stadion. Met de veiligheidsmanager nam hij alle scenario’s en zijn teksten door. Aan Houtman de taak om de 13.000 toeschouwers in De Kuip regelmatig te wijzen op de voorschriften. Al voor de aftrap herhaalt hij die boodschap een paar keer. "Houd 1,5 meter afstand, hoest en nies in de binnenkant van je elleboog en weerhoud je van spreekkoren", aldus Houtman. Het volume van de doorgaans opzwepende muziek in het stadion ligt aanmerkelijk lager dan normaal. Alles om de fans zo rustig mogelijk te houden.

Burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft Feyenoord gewaarschuwd. Als hij dezelfde taferelen ziet als vorige week tegen FC Twente, dan mogen er voorlopig geen fans meer naar binnen. Een week geleden sprak Houtman de toeschouwers ook geregeld toe. Lang niet iedereen volgde zijn boodschap op. Een deel van de fans had lak aan het voorschrift om onderling 1,5 meter afstand te houden. Ook werd er luidkeels gezongen en geschreeuwd, zeker in de slotfase toen Feyenoord bij een stand van 1-1 drie grote kansen op de winnende treffer kreeg.

"Dat is de adrenaline, op zo’n moment kan je niet stil blijven", zegt seizoenkaarthoudster Yara van Dommelen zo’n 1,5 uur voor de aftrap bij de ingang van het stadion. Met rode stickers op de grond staat daar aangegeven hoeveel afstand de supporters onderling moeten houden. "Je hebt allemaal een vaste zitplaats. Maar vorige week gingen veel mensen toch naast elkaar zitten", zegt Van Dommelen, die samen met haar ouders, broertje en neef op vak W2 zit.

Iets verderop wachten de broers Van den Benning samen met hun jonge zoons tot ze De Kuip in mogen. "Ik ben bang dat dit de laatste keer wordt", zegt één van hen. "Hoe kan je nou stil blijven als het spannend is? Ik vrees dat de burgemeester gaat beslissen dat we straks zonder publiek gaan spelen. Maar goed, zo lang het kan, gaan we maar kijken."

Sommige fans zijn creatief. Een vrouw loopt het stadion binnen met in haar handen een bordje met daarop de tekst: 'Goal! Wij juichen in stilte'. Ze hoopt het bord in de vorm van een spreekwolkje gedurende de wedstrijd tegen ADO Den Haag een paar keer in de lucht te kunnen steken.

Meer uit Voetbal

Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

21 minuten geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

55 minuten geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

3 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

3 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

4 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

16 uur geleden