Feyenoord verwacht topscorer Giménez snel terug
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord verwacht dat hij zijn topscorer Santiago Giménez niet lang hoeft te missen. De spits uit Mexico kampt met een lichte kuitblessure en slaat het thuisduel met Sparta Rotterdam zondagavond over.
Giménez kreeg woensdag in de eerste helft van het bekerduel met AZ last van een kuit, maar hij werd pas in de slotfase gewisseld. "Dan is het even afwachten hoe het dan gaat", zei Slot bij ESPN. "Hij heeft heel veel duels gespeeld. Maar nu houden we hem even aan de kant."
Giménez maakte voor de winterstop achttien doelpunten voor Feyenoord in de Eredivisie. Hij scoorde de afgelopen maand slecht eenmaal. De Mexicaan trof de laatste vijf duels geen doel voor de nummer 2 van de Eredivisie.
Bijlow
Feyenoord moet de geblesseerde doelman Justin Bijlow naar verwachting nog acht weken missen. Gernot Trauner en Thomas van den Belt zijn voorlopig ook niet inzetbaar en Quinten Timber is nog niet hersteld van een hersenschudding.
"We zijn gewend om veel wedstrijden te spelen", zei Slot. "Als je kijkt naar het programma, en daar heb je geen invloed op, dan hebben we nu allemaal topwedstrijden achter elkaar gehad. Dat zijn wedstrijden waarin het tempo en de intensiteit net iets hoger liggen dan in andere wedstrijden. Als je dat dan combineert met het feit dat je meerdere spelers bij de Azië Cup en Afrika Cup hebt, dan kan je dit verwachten."
Europa League
Feyenoord speelt komende donderdag een thuisduel met AS Roma in de Europa League.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
31 minuten geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
2 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
3 uur geledenBOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.
9 uur geleden