Feyenoord versterkt koppositie met zege tegen Union Berlin
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in groep E van de Conference League de koppositie versterkt. De ploeg van trainer Arne Slot versloeg FC Union Berlin in De Kuip met 3-1. De nog ongeslagen Rotterdamse club leidt met 7 punten. Maccabi Haifa, dat met 1-0 van Slavia Praag won, is de nieuwe nummer 2 met 4 punten. Slavia Praag en Union Berlin staan op 3 punten.
Feyenoord had het lastig in de openingsfase. Na een aantal onzekere momenten in het Rotterdamse strafschopgebied kwam de thuisclub uit de eerste serieuze kans meteen tot scoren. Na goed voorbereidend werk van Luis Sinisterra belandde de bal via een halve misser van Guus Til bij de meegekomen Alireza Jahanbakhsh, die simpel kon intikken: 1-0.
Het was een meevaller voor Feyenoord dat de snelle en creatieve Sinisterra toch van start kon gaan. De Colombiaanse vleugelspits was niet helemaal fit teruggekomen van zijn interlandverplichtingen in Zuid-Amerika. Verdediger Marcos Senesi ontbrak bij Feyenoord wegens ziekte. Lutsharel Geertruida was zijn vervanger.
Winst
Bryan Linssen zorgde in de 29e minuut voor 2-0. De Limburger anticipeerde goed op een foutje bij verdediger Robin Knoche en rondde beheerst af. De sluwe Linssen bracht daarbij de Duitser nog wel even uit balans. Door het ontbreken van de VAR hoefde Linssen niet bang te zijn voor een extra toetsing van zijn goal.
In de 35e minuut verkleinde Taiwo Awoniyi de achterstand met een rake kopbal (2-1). Slot zag het hoofdschuddend aan. Vooraf had hij benadrukt dat Feyenoord scherper moet gaan verdedigen om mee te kunnen doen om de prijzen. Dat de Nigeriaanse spits ongehinderd mocht inkoppen, was een duidelijk voorbeeld van hoe het niet moest.
Na de pauze verzuimde Feyenoord het duel snel te beslissen. Linssen, Sinisterra en Guus Til waren slordig in de afronding. Kort nadat invaller Sheraldo Becker (ex-ADO Den Haag) een grote kans namens Union Berlin had gemist, stelde Sinisterra van dichtbij de winst veilig: 3-1. De paal voorkwam daarna nog een grotere zege voor Feyenoord.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden