Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord versterkt koppositie met zege tegen Union Berlin

Feyenoord versterkt koppositie met zege tegen Union Berlin

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in groep E van de Conference League de koppositie versterkt. De ploeg van trainer Arne Slot versloeg FC Union Berlin in De Kuip met 3-1. De nog ongeslagen Rotterdamse club leidt met 7 punten. Maccabi Haifa, dat met 1-0 van Slavia Praag won, is de nieuwe nummer 2 met 4 punten. Slavia Praag en Union Berlin staan op 3 punten.

Feyenoord had het lastig in de openingsfase. Na een aantal onzekere momenten in het Rotterdamse strafschopgebied kwam de thuisclub uit de eerste serieuze kans meteen tot scoren. Na goed voorbereidend werk van Luis Sinisterra belandde de bal via een halve misser van Guus Til bij de meegekomen Alireza Jahanbakhsh, die simpel kon intikken: 1-0.

Het was een meevaller voor Feyenoord dat de snelle en creatieve Sinisterra toch van start kon gaan. De Colombiaanse vleugelspits was niet helemaal fit teruggekomen van zijn interlandverplichtingen in Zuid-Amerika. Verdediger Marcos Senesi ontbrak bij Feyenoord wegens ziekte. Lutsharel Geertruida was zijn vervanger.

Winst

Bryan Linssen zorgde in de 29e minuut voor 2-0. De Limburger anticipeerde goed op een foutje bij verdediger Robin Knoche en rondde beheerst af. De sluwe Linssen bracht daarbij de Duitser nog wel even uit balans. Door het ontbreken van de VAR hoefde Linssen niet bang te zijn voor een extra toetsing van zijn goal.

In de 35e minuut verkleinde Taiwo Awoniyi de achterstand met een rake kopbal (2-1). Slot zag het hoofdschuddend aan. Vooraf had hij benadrukt dat Feyenoord scherper moet gaan verdedigen om mee te kunnen doen om de prijzen. Dat de Nigeriaanse spits ongehinderd mocht inkoppen, was een duidelijk voorbeeld van hoe het niet moest.

Na de pauze verzuimde Feyenoord het duel snel te beslissen. Linssen, Sinisterra en Guus Til waren slordig in de afronding. Kort nadat invaller Sheraldo Becker (ex-ADO Den Haag) een grote kans namens Union Berlin had gemist, stelde Sinisterra van dichtbij de winst veilig: 3-1. De paal voorkwam daarna nog een grotere zege voor Feyenoord.

Meer uit Voetbal

Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

52 minuten geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

3 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

3 uur geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

5 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

7 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

8 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

12 uur geleden