Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord versterkt koppositie met zege tegen Union Berlin

Feyenoord versterkt koppositie met zege tegen Union Berlin

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in groep E van de Conference League de koppositie versterkt. De ploeg van trainer Arne Slot versloeg FC Union Berlin in De Kuip met 3-1. De nog ongeslagen Rotterdamse club leidt met 7 punten. Maccabi Haifa, dat met 1-0 van Slavia Praag won, is de nieuwe nummer 2 met 4 punten. Slavia Praag en Union Berlin staan op 3 punten.

Feyenoord had het lastig in de openingsfase. Na een aantal onzekere momenten in het Rotterdamse strafschopgebied kwam de thuisclub uit de eerste serieuze kans meteen tot scoren. Na goed voorbereidend werk van Luis Sinisterra belandde de bal via een halve misser van Guus Til bij de meegekomen Alireza Jahanbakhsh, die simpel kon intikken: 1-0.

Het was een meevaller voor Feyenoord dat de snelle en creatieve Sinisterra toch van start kon gaan. De Colombiaanse vleugelspits was niet helemaal fit teruggekomen van zijn interlandverplichtingen in Zuid-Amerika. Verdediger Marcos Senesi ontbrak bij Feyenoord wegens ziekte. Lutsharel Geertruida was zijn vervanger.

Winst

Bryan Linssen zorgde in de 29e minuut voor 2-0. De Limburger anticipeerde goed op een foutje bij verdediger Robin Knoche en rondde beheerst af. De sluwe Linssen bracht daarbij de Duitser nog wel even uit balans. Door het ontbreken van de VAR hoefde Linssen niet bang te zijn voor een extra toetsing van zijn goal.

In de 35e minuut verkleinde Taiwo Awoniyi de achterstand met een rake kopbal (2-1). Slot zag het hoofdschuddend aan. Vooraf had hij benadrukt dat Feyenoord scherper moet gaan verdedigen om mee te kunnen doen om de prijzen. Dat de Nigeriaanse spits ongehinderd mocht inkoppen, was een duidelijk voorbeeld van hoe het niet moest.

Na de pauze verzuimde Feyenoord het duel snel te beslissen. Linssen, Sinisterra en Guus Til waren slordig in de afronding. Kort nadat invaller Sheraldo Becker (ex-ADO Den Haag) een grote kans namens Union Berlin had gemist, stelde Sinisterra van dichtbij de winst veilig: 3-1. De paal voorkwam daarna nog een grotere zege voor Feyenoord.

Meer uit Voetbal

Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

5 minuten geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

2 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

12 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

14 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

14 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

14 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

15 uur geleden