Feyenoord verspeelt ook punten in thuiswedstrijd tegen ADO
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de tweede thuiswedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie niet gewonnen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst kwam in De Kuip niet verder dan een gelijkspel tegen ADO Den Haag: 2-2. Twee weken geleden eindigde de ontmoeting met Go Ahead Eagles ook in 2-2.
Waar Feyenoord tegen Go Ahead een voorsprong van 2-0 uit handen gaf, kwam de thuisploeg dit keer juist terug van een achterstand van twee doelpunten. Het was de eerste wedstrijd voor Feyenoord sinds het uitduel met SC Cambuur (2-5), waar zeven fans van de club uit Leeuwarden gewond raakten door veel vuurwerk dat werd afgestoken vanuit het vak met Feyenoord-supporters. In De Kuip verliep de wedstrijd zondag rustig en zonder incidenten.
Feyenoord heeft na vier speelronden 8 punten. De achterstand op koploper AZ is nu 4 punten. Voor ADO Den Haag betekende het gelijkspel het eerste punt dit seizoen.
Van Bronckhorst besloot zijn opstelling op één positie aan te passen. Oussama Targhalline kreeg op het middenveld de voorkeur boven Charles Vanhoutte. Verdediger Jeremiah St. Juste bleek tijdens de warming-up niet fit genoeg en werd vervangen door Javi López.
Enorme kans
ADO kwam in de beginfase niet in de problemen en opende bij de eerste tegenaanval in de twaalfde minuut zelf de score. Targhalline verspeelde de bal na een ingooi, waarna ADO over kon nemen en Nigel Thomas Feyenoord-doelman Tjark Ernst met een laag schot in de benedenhoek verraste.
Feyenoord werd naarmate de eerste helft vorderde sterker en Ayase Ueda kreeg na een uur spelen een enorme kans. De Japanse spits schoot van dichtbij op ADO-doelman Kilian Nikiema.
Krullend schot
Van Bronckhorst bracht in de tweede helft Sem Steijn in het elftal voor Gaoussou Diarra. De invaller scoorde kort na de hervatting bijna, maar hij zag de bal net naast gaan. ADO had in de 53e minuut bij een uitval wel weer succes. Thomas kopte de bal na een voorzet vanaf rechts terug naar Sekou Sylla, die vanaf de rand van het zestienmetergebied succesvol uithaalde: 0-2.
Ueda bracht de spanning na ruim een uur spelen terug, door de bal op aangeven van Targhalline bij de tweede paal aan te nemen en hard binnen te schieten: 1-2.
Met Shaqueel van Persie als extra aanvaller ging Feyenoord op jacht naar de gelijkmaker. Anis Hadj Moussa was in de 70e minuut dicht bij de 2-2, maar schoot tegen de paal. In de 72e minuut lukte de Algerijnse buitenspeler met een krullend schot in de verre hoek wel te scoren: 2-2.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft het eerste punt van het seizoen binnen. Het elftal van John Stegeman speelde in Tilburg met 2-2 gelijk tegen sc Heerenveen. Sc Heerenveen heeft 5 punten uit vier wedstrijden. Willem II heeft een duel minder gespeeld.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft het na afloop van FC Utrecht - PSV (1-6) opgenomen voor zijn collega Anthony Correia. Bosz vond het niet gepast dat de trainer van FC Utrecht werd gevraagd of hij druk voelde na de nederlaag. "We zijn pas vier wedstrijden onderweg. Deze trainer is met het volle verstand aangetrokken. Ik heb het zelf vaak meegemaakt. Ik had na een nederlaag altijd een hekel aan dit soort vragen", aldus Bosz tegen ESPN.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV is na vier wedstrijden in de Eredivisie nog ongeslagen. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag met 6-1 het uitduel met FC Utrecht. PSV heeft 10 punten uit vier wedstrijden.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA wil niet reageren op het voorstel van de KNVB om een internationale top over de toekomst van de FIFA te organiseren in Amsterdam. "Wij geven bij voorkeur geen commentaar op correspondentie die bedoeld was als privé", luidde het antwoord van de UEFA op vragen van het ANP over het plan van de KNVB. "We kunnen daar slechts aan toevoegen dat we een langdurige, productieve werkrelatie met de KNVB hebben, die wij zeer waarderen", aldus de UEFA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - David Min vertrekt bij FC Utrecht. De 27-jarige spits wordt voor één seizoen verhuurd aan Arminia Bielefeld, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. Arminia Bielefeld kan Min na de verhuurperiode definitief overnemen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
6 uur geleden