Feyenoord verspeelt ook bij Sparta punten en kent slechte start
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord beleeft een slecht begin van het nieuwe voetbalseizoen. De regerend landskampioen wist zondag bij stadgenoot Sparta Rotterdam een nederlaag pas in de slotfase te voorkomen: 2-2. Feyenoord kwam vorige week tijdens de eerste speelronde van de Eredivisie voor eigen publiek niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Fortuna Sittard en ruim een week daarvoor was PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met 1-0 te sterk.
"We willen bloed, zweet en tranen", zongen de meegereisde fans van Feyenoord na afloop richting hun spelers. Puntenverlies was vorig seizoen vrij uitzonderlijk voor de Rotterdammers, die in de Eredivisie maar twee keer verloren. Dat gebeurde tegen PSV (4-3) en Vitesse (0-1). Feyenoord was bovendien al kampioen toen het Vitesse in mei trof.
Doelman Justin Bijlow ontbrak op Het Kasteel met een polsblessure. Timon Wellenreuther verving hem, net als vorig seizoen in de uitwedstrijd tegen Sparta. De Duitser speelde toen een hoofdrol door onder meer een strafschop te stoppen. Feyenoord won begin april moeizaam (late 3-1) en zette daarmee een grote stap richting titel.
Moeilijk
Ook nu had Feyenoord het moeilijk. Op het middenveld zoekt Slot nog naar zijn beste formatie. Ramiz Zerrouki verdween na een tegenvallend optreden tegen Fortuna naar de reservebank.
Calvin Stengs kreeg in een redelijk gelijkopgaande eerste helft na een half uur spelen een grote kans. Doelman Nick Olij stopte zijn inzet knap. Kort voor rust was het aan de andere kant wel raak. Op aangeven van oud-Feyenoorder Jonathan de Guzman opende de Canadese spits Charles-Andreas Brym in de korte hoek de score: 1-0.
Sauer
Slot liet Alireza Jahanbakhsh in de rust in de kleedkamer achter en de 17-jarige Slowaak Leo Sauer mocht debuteren. Het was Sparta dat in de 54e minuut via opnieuw Brym snel toesloeg: 2-0.
Feyenoord begon aan een slotoffensief, dat vorig seizoen vaak resulteerde in succes. Dat gebeurde ook nu. De Mexicaanse spits Santiago Giménez kopte in de 77e minuut de aansluitingstreffer binnen. Feyenoord voerde de druk verder op. Sparta bleef lang op de been en liet in de counter na de 3-1 te maken.
Sauer schoot in blessuretijd fraai de 2-2 binnen en het was daarna aan Olij te danken dat Sparta niet verloor.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
37 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
23 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geleden