Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verslaat Willem II met 5-0

Feyenoord verslaat Willem II met 5-0

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft na een week zonder wedstrijden vanwege het winterweer een overtuigende zege geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat kwam tegen Willem II moeizaam op gang en ontsnapte in de eerste helft aan een achterstand. Na de pauze liep Feyenoord echter snel weg bij het Tilburgse elftal van trainer Zeljko Petrovic, die tot voor kort assistent van Advocaat was in Rotterdam (5-0).

De Rotterdammers versloegen eind vorige maand PSV in De Kuip met 3-1. Het uitduel met FC Groningen ging vorige week niet door vanwege de sneeuw en de midweekse bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen werd verplaatst naar komende woensdag. Wellicht zorgde dat ervoor dat Feyenoord stroef startte aan het duel met Willem II, dat onderin de Eredivisie tegen degradatie strijdt.

De Tilburgers, met de van Feyenoord gehuurde verdediger Sven van Beek als debutant in de basis, waren voor rust de betere en hadden ook de meeste kansen. Zo dook spits Kwasi Wriedt twee keer op voor doelman Justin Bijlow, die na ruim drie maanden blessureleed zijn rentree maakte. Bijlow voorkwam een tegentreffer voor Feyenoord, dat van geluk mocht spreken dat scheidsrechter Jochem Kamphuis en de VAR geen strafschop zagen in een duw van Tyrell Malacia in de rug van de doorgebroken Wriedt die daardoor op Bijlow botste.

Feyenoord wist in de eerste helft amper kansen te creëren, maar nam in de blessuretijd wel de leiding. Jens Toornstra nam in het strafschopgebied met de punt van zijn voet een pass van Mark Diemers aan en schoot de bal langs de debuterende doelman Arijanet Muric (1-0).

Na de rust liep Feyenoord snel weg. Bryan Linssen, die in de punt van de aanval opnieuw de voorkeur kreeg boven de spitsen Nicolai Jørgensen, Lucas Pratto en Robert Bozenik, kopte in de 49e minuut een voorzet van Toornstra binnen. Op aangeven van Linssen kon de voor Haps ingevallen Luis Sinisterra in de 52e minuut de 3-0 binnenlopen. Aanvoerder Steven Berghuis schoot 10 minuten later uit een strafschop de vierde treffer langs Muric, nadat Linssen bij een poging om te koppen was vastgehouden door Derrick Köhn. In de slotfase zorgde invaller Orkun Kökcü voor de vijfde treffer.

Meer uit Voetbal

Depay blijft toch langer voetballen bij Braziliaans Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay blijft toch bij Corinthians. De 32-jarige voetballer heeft zijn overeenkomst bij de Braziliaanse voetbalclub verlengd. Dat heeft clubvoorzitter Osmar Stabile naar buiten gebracht. Depay zou een contract tot juni 2028 tekenen.

1 uur geleden
Sky News: FIFA ontslaat topman die Infantino bekritiseerde

LONDEN (ANP) - De FIFA heeft topman Kevin Lamour ontslagen. Dat meldt Sky News maandagavond. De FIFA bevestigt het vertrek van Lamour, maar noemt geen reden.

11 uur geleden
Feyenoord huurt Spaanse linksback Javi López van Real Sociedad

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met Real Sociedad een akkoord bereikt over de transfer van Javier López Carballo. De 24-jarige linkervleugelverdediger wordt dit seizoen gehuurd. Feyenoord kan de Spanjaard daarna definitief overnemen.

12 uur geleden
Ook Schotse voetbalbond trekt steun voor Infantino in

EDINBURGH (ANP/AFP) - De Schotse voetbalbond heeft zijn steun voor de omstreden FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. Dat laat algemeen directeur Ian Maxwell maandag weten.

16 uur geleden
Busquets keert als trainer terug bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP/BELGA) - Sergio Busquets keert terug naar FC Barcelona. De voormalige middenvelder van de Catalanen wordt assistent-trainer bij Barcelona B, maakte de Spaanse kampioen maandag bekend.

18 uur geleden
Cagliari-aanvaller Trepy (20) opgenomen op intensive care

CAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.

20 uur geleden
RC Lens verslaat Paris Saint-Germain en wint Franse supercup

LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.

1 dag geleden