Feyenoord verslaat Willem II met 5-0
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft na een week zonder wedstrijden vanwege het winterweer een overtuigende zege geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat kwam tegen Willem II moeizaam op gang en ontsnapte in de eerste helft aan een achterstand. Na de pauze liep Feyenoord echter snel weg bij het Tilburgse elftal van trainer Zeljko Petrovic, die tot voor kort assistent van Advocaat was in Rotterdam (5-0).
De Rotterdammers versloegen eind vorige maand PSV in De Kuip met 3-1. Het uitduel met FC Groningen ging vorige week niet door vanwege de sneeuw en de midweekse bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen werd verplaatst naar komende woensdag. Wellicht zorgde dat ervoor dat Feyenoord stroef startte aan het duel met Willem II, dat onderin de Eredivisie tegen degradatie strijdt.
De Tilburgers, met de van Feyenoord gehuurde verdediger Sven van Beek als debutant in de basis, waren voor rust de betere en hadden ook de meeste kansen. Zo dook spits Kwasi Wriedt twee keer op voor doelman Justin Bijlow, die na ruim drie maanden blessureleed zijn rentree maakte. Bijlow voorkwam een tegentreffer voor Feyenoord, dat van geluk mocht spreken dat scheidsrechter Jochem Kamphuis en de VAR geen strafschop zagen in een duw van Tyrell Malacia in de rug van de doorgebroken Wriedt die daardoor op Bijlow botste.
Feyenoord wist in de eerste helft amper kansen te creëren, maar nam in de blessuretijd wel de leiding. Jens Toornstra nam in het strafschopgebied met de punt van zijn voet een pass van Mark Diemers aan en schoot de bal langs de debuterende doelman Arijanet Muric (1-0).
Na de rust liep Feyenoord snel weg. Bryan Linssen, die in de punt van de aanval opnieuw de voorkeur kreeg boven de spitsen Nicolai Jørgensen, Lucas Pratto en Robert Bozenik, kopte in de 49e minuut een voorzet van Toornstra binnen. Op aangeven van Linssen kon de voor Haps ingevallen Luis Sinisterra in de 52e minuut de 3-0 binnenlopen. Aanvoerder Steven Berghuis schoot 10 minuten later uit een strafschop de vierde treffer langs Muric, nadat Linssen bij een poging om te koppen was vastgehouden door Derrick Köhn. In de slotfase zorgde invaller Orkun Kökcü voor de vijfde treffer.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
2 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
5 uur geleden