Feyenoord verslaat Willem II met 5-0
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft na een week zonder wedstrijden vanwege het winterweer een overtuigende zege geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat kwam tegen Willem II moeizaam op gang en ontsnapte in de eerste helft aan een achterstand. Na de pauze liep Feyenoord echter snel weg bij het Tilburgse elftal van trainer Zeljko Petrovic, die tot voor kort assistent van Advocaat was in Rotterdam (5-0).
De Rotterdammers versloegen eind vorige maand PSV in De Kuip met 3-1. Het uitduel met FC Groningen ging vorige week niet door vanwege de sneeuw en de midweekse bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen werd verplaatst naar komende woensdag. Wellicht zorgde dat ervoor dat Feyenoord stroef startte aan het duel met Willem II, dat onderin de Eredivisie tegen degradatie strijdt.
De Tilburgers, met de van Feyenoord gehuurde verdediger Sven van Beek als debutant in de basis, waren voor rust de betere en hadden ook de meeste kansen. Zo dook spits Kwasi Wriedt twee keer op voor doelman Justin Bijlow, die na ruim drie maanden blessureleed zijn rentree maakte. Bijlow voorkwam een tegentreffer voor Feyenoord, dat van geluk mocht spreken dat scheidsrechter Jochem Kamphuis en de VAR geen strafschop zagen in een duw van Tyrell Malacia in de rug van de doorgebroken Wriedt die daardoor op Bijlow botste.
Feyenoord wist in de eerste helft amper kansen te creëren, maar nam in de blessuretijd wel de leiding. Jens Toornstra nam in het strafschopgebied met de punt van zijn voet een pass van Mark Diemers aan en schoot de bal langs de debuterende doelman Arijanet Muric (1-0).
Na de rust liep Feyenoord snel weg. Bryan Linssen, die in de punt van de aanval opnieuw de voorkeur kreeg boven de spitsen Nicolai Jørgensen, Lucas Pratto en Robert Bozenik, kopte in de 49e minuut een voorzet van Toornstra binnen. Op aangeven van Linssen kon de voor Haps ingevallen Luis Sinisterra in de 52e minuut de 3-0 binnenlopen. Aanvoerder Steven Berghuis schoot 10 minuten later uit een strafschop de vierde treffer langs Muric, nadat Linssen bij een poging om te koppen was vastgehouden door Derrick Köhn. In de slotfase zorgde invaller Orkun Kökcü voor de vijfde treffer.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
9 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
11 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
11 uur geleden