Feyenoord verslaat Willem II met 5-0
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft na een week zonder wedstrijden vanwege het winterweer een overtuigende zege geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat kwam tegen Willem II moeizaam op gang en ontsnapte in de eerste helft aan een achterstand. Na de pauze liep Feyenoord echter snel weg bij het Tilburgse elftal van trainer Zeljko Petrovic, die tot voor kort assistent van Advocaat was in Rotterdam (5-0).
De Rotterdammers versloegen eind vorige maand PSV in De Kuip met 3-1. Het uitduel met FC Groningen ging vorige week niet door vanwege de sneeuw en de midweekse bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen werd verplaatst naar komende woensdag. Wellicht zorgde dat ervoor dat Feyenoord stroef startte aan het duel met Willem II, dat onderin de Eredivisie tegen degradatie strijdt.
De Tilburgers, met de van Feyenoord gehuurde verdediger Sven van Beek als debutant in de basis, waren voor rust de betere en hadden ook de meeste kansen. Zo dook spits Kwasi Wriedt twee keer op voor doelman Justin Bijlow, die na ruim drie maanden blessureleed zijn rentree maakte. Bijlow voorkwam een tegentreffer voor Feyenoord, dat van geluk mocht spreken dat scheidsrechter Jochem Kamphuis en de VAR geen strafschop zagen in een duw van Tyrell Malacia in de rug van de doorgebroken Wriedt die daardoor op Bijlow botste.
Feyenoord wist in de eerste helft amper kansen te creëren, maar nam in de blessuretijd wel de leiding. Jens Toornstra nam in het strafschopgebied met de punt van zijn voet een pass van Mark Diemers aan en schoot de bal langs de debuterende doelman Arijanet Muric (1-0).
Na de rust liep Feyenoord snel weg. Bryan Linssen, die in de punt van de aanval opnieuw de voorkeur kreeg boven de spitsen Nicolai Jørgensen, Lucas Pratto en Robert Bozenik, kopte in de 49e minuut een voorzet van Toornstra binnen. Op aangeven van Linssen kon de voor Haps ingevallen Luis Sinisterra in de 52e minuut de 3-0 binnenlopen. Aanvoerder Steven Berghuis schoot 10 minuten later uit een strafschop de vierde treffer langs Muric, nadat Linssen bij een poging om te koppen was vastgehouden door Derrick Köhn. In de slotfase zorgde invaller Orkun Kökcü voor de vijfde treffer.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
42 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
17 uur geleden