Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de Champions League nagenoeg zeker van een plaats in de play-offs. De Rotterdammers versloegen Sparta Praag in De Kuip (4-2) en hebben na zes speelronden al 10 punten. Dat aantal is naar alle waarschijnlijkheid ruim voldoende om bij de eerste 24 clubs te eindigen. Feyenoord heeft in het nieuwe jaar bovendien nog twee wedstrijden, tegen Bayern München en Lille, op het programma staan.
Na nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3) was het in de Champions League dit seizoen de eerste overwinning voor eigen publiek voor Feyenoord, dat tot dusverre de punten behaalde in uitduels met Girona (2-3), Benfica (1-3) en Manchester City (3-3).
Tegen zijn voormalige werkgever Sparta Praag had Feyenoord-trainer Brian Priske weer de beschikking over Gernot Trauner. De Oostenrijkse verdediger, die zaterdag het uitduel met RKC Waalwijk in de Eredivisie miste omdat hij niet helemaal fit was, verving Thomas Beelen. Bart Nieuwkoop nam als rechtsback de plaats in van Givairo Read, die in Europa niet speelgerechtigd is.
Hoekschop
Trauner speelde direct een belangrijke rol door in de achtste minuut uit een hoekschop raak te koppen. Zijn inzet werd van richting veranderd, waardoor doelman Peter Vindahl Jensen niet bij de bal kon (1-0). Twee minuten later was het alweer raak, toen Antoni Milambo op het middenveld de Fin Kaan Kairinen van de bal zette. Santiago Giménez stuurde Igor Paixão de diepte in, waarna de Braziliaan van buiten het strafschopgebied fraai raak schoot: 2-0.
Milambo was vervolgens zelf dicht bij de derde treffer. Eerst stuitte hij van dichtbij op de voet van Vindahl Jensen, even later schoot Milambo vanuit stand net naast. Na een half uur spelen zorgde buitenspeler Anis Hadj-Moussa met een gekruld schot in de verre hoek alsnog voor de 3-0.
Tweede helft
Sparta Praag had weinig in te brengen, maar verkleinde kort voor rust de achterstand toch. Na een met het hoofd verlengde ingooi werkte Albion Rrahmani de bal bij de tweede paal binnen (3-1).
Feyenoord raakte in de beginfase van de tweede helft linksback Gijs Smal kwijt met een hamstringblessure. Beelen kwam in zijn plaats. Sparta Praag was het eerste kwartier dreigender, maar scoorde niet. Feyenoord deed dat in de 63e minuut wel. Na een indraaiende bal van Hadj-Moussa had Giménez van dichtbij succes: 4-1.
Buitenspel
Sparta Praag zag in de slotfase een doelpunt worden afgekeurd om buitenspel. De 4-2 viel alsnog door een eigen treffer van Beelen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
13 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
19 uur geleden