Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de Champions League nagenoeg zeker van een plaats in de play-offs. De Rotterdammers versloegen Sparta Praag in De Kuip (4-2) en hebben na zes speelronden al 10 punten. Dat aantal is naar alle waarschijnlijkheid ruim voldoende om bij de eerste 24 clubs te eindigen. Feyenoord heeft in het nieuwe jaar bovendien nog twee wedstrijden, tegen Bayern München en Lille, op het programma staan.

Na nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3) was het in de Champions League dit seizoen de eerste overwinning voor eigen publiek voor Feyenoord, dat tot dusverre de punten behaalde in uitduels met Girona (2-3), Benfica (1-3) en Manchester City (3-3).

Tegen zijn voormalige werkgever Sparta Praag had Feyenoord-trainer Brian Priske weer de beschikking over Gernot Trauner. De Oostenrijkse verdediger, die zaterdag het uitduel met RKC Waalwijk in de Eredivisie miste omdat hij niet helemaal fit was, verving Thomas Beelen. Bart Nieuwkoop nam als rechtsback de plaats in van Givairo Read, die in Europa niet speelgerechtigd is.

Hoekschop

Trauner speelde direct een belangrijke rol door in de achtste minuut uit een hoekschop raak te koppen. Zijn inzet werd van richting veranderd, waardoor doelman Peter Vindahl Jensen niet bij de bal kon (1-0). Twee minuten later was het alweer raak, toen Antoni Milambo op het middenveld de Fin Kaan Kairinen van de bal zette. Santiago Giménez stuurde Igor Paixão de diepte in, waarna de Braziliaan van buiten het strafschopgebied fraai raak schoot: 2-0.

Milambo was vervolgens zelf dicht bij de derde treffer. Eerst stuitte hij van dichtbij op de voet van Vindahl Jensen, even later schoot Milambo vanuit stand net naast. Na een half uur spelen zorgde buitenspeler Anis Hadj-Moussa met een gekruld schot in de verre hoek alsnog voor de 3-0.

Tweede helft

Sparta Praag had weinig in te brengen, maar verkleinde kort voor rust de achterstand toch. Na een met het hoofd verlengde ingooi werkte Albion Rrahmani de bal bij de tweede paal binnen (3-1).

Feyenoord raakte in de beginfase van de tweede helft linksback Gijs Smal kwijt met een hamstringblessure. Beelen kwam in zijn plaats. Sparta Praag was het eerste kwartier dreigender, maar scoorde niet. Feyenoord deed dat in de 63e minuut wel. Na een indraaiende bal van Hadj-Moussa had Giménez van dichtbij succes: 4-1.

Buitenspel

Sparta Praag zag in de slotfase een doelpunt worden afgekeurd om buitenspel. De 4-2 viel alsnog door een eigen treffer van Beelen.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

2 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

2 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

3 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

11 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden