Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de Champions League nagenoeg zeker van een plaats in de play-offs. De Rotterdammers versloegen Sparta Praag in De Kuip (4-2) en hebben na zes speelronden al 10 punten. Dat aantal is naar alle waarschijnlijkheid ruim voldoende om bij de eerste 24 clubs te eindigen. Feyenoord heeft in het nieuwe jaar bovendien nog twee wedstrijden, tegen Bayern München en Lille, op het programma staan.

Na nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3) was het in de Champions League dit seizoen de eerste overwinning voor eigen publiek voor Feyenoord, dat tot dusverre de punten behaalde in uitduels met Girona (2-3), Benfica (1-3) en Manchester City (3-3).

Tegen zijn voormalige werkgever Sparta Praag had Feyenoord-trainer Brian Priske weer de beschikking over Gernot Trauner. De Oostenrijkse verdediger, die zaterdag het uitduel met RKC Waalwijk in de Eredivisie miste omdat hij niet helemaal fit was, verving Thomas Beelen. Bart Nieuwkoop nam als rechtsback de plaats in van Givairo Read, die in Europa niet speelgerechtigd is.

Hoekschop

Trauner speelde direct een belangrijke rol door in de achtste minuut uit een hoekschop raak te koppen. Zijn inzet werd van richting veranderd, waardoor doelman Peter Vindahl Jensen niet bij de bal kon (1-0). Twee minuten later was het alweer raak, toen Antoni Milambo op het middenveld de Fin Kaan Kairinen van de bal zette. Santiago Giménez stuurde Igor Paixão de diepte in, waarna de Braziliaan van buiten het strafschopgebied fraai raak schoot: 2-0.

Milambo was vervolgens zelf dicht bij de derde treffer. Eerst stuitte hij van dichtbij op de voet van Vindahl Jensen, even later schoot Milambo vanuit stand net naast. Na een half uur spelen zorgde buitenspeler Anis Hadj-Moussa met een gekruld schot in de verre hoek alsnog voor de 3-0.

Tweede helft

Sparta Praag had weinig in te brengen, maar verkleinde kort voor rust de achterstand toch. Na een met het hoofd verlengde ingooi werkte Albion Rrahmani de bal bij de tweede paal binnen (3-1).

Feyenoord raakte in de beginfase van de tweede helft linksback Gijs Smal kwijt met een hamstringblessure. Beelen kwam in zijn plaats. Sparta Praag was het eerste kwartier dreigender, maar scoorde niet. Feyenoord deed dat in de 63e minuut wel. Na een indraaiende bal van Hadj-Moussa had Giménez van dichtbij succes: 4-1.

Buitenspel

Sparta Praag zag in de slotfase een doelpunt worden afgekeurd om buitenspel. De 4-2 viel alsnog door een eigen treffer van Beelen.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

32 minuten geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

1 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

1 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

1 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

2 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

3 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

4 uur geleden