Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de Champions League nagenoeg zeker van een plaats in de play-offs. De Rotterdammers versloegen Sparta Praag in De Kuip (4-2) en hebben na zes speelronden al 10 punten. Dat aantal is naar alle waarschijnlijkheid ruim voldoende om bij de eerste 24 clubs te eindigen. Feyenoord heeft in het nieuwe jaar bovendien nog twee wedstrijden, tegen Bayern München en Lille, op het programma staan.

Na nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3) was het in de Champions League dit seizoen de eerste overwinning voor eigen publiek voor Feyenoord, dat tot dusverre de punten behaalde in uitduels met Girona (2-3), Benfica (1-3) en Manchester City (3-3).

Tegen zijn voormalige werkgever Sparta Praag had Feyenoord-trainer Brian Priske weer de beschikking over Gernot Trauner. De Oostenrijkse verdediger, die zaterdag het uitduel met RKC Waalwijk in de Eredivisie miste omdat hij niet helemaal fit was, verving Thomas Beelen. Bart Nieuwkoop nam als rechtsback de plaats in van Givairo Read, die in Europa niet speelgerechtigd is.

Hoekschop

Trauner speelde direct een belangrijke rol door in de achtste minuut uit een hoekschop raak te koppen. Zijn inzet werd van richting veranderd, waardoor doelman Peter Vindahl Jensen niet bij de bal kon (1-0). Twee minuten later was het alweer raak, toen Antoni Milambo op het middenveld de Fin Kaan Kairinen van de bal zette. Santiago Giménez stuurde Igor Paixão de diepte in, waarna de Braziliaan van buiten het strafschopgebied fraai raak schoot: 2-0.

Milambo was vervolgens zelf dicht bij de derde treffer. Eerst stuitte hij van dichtbij op de voet van Vindahl Jensen, even later schoot Milambo vanuit stand net naast. Na een half uur spelen zorgde buitenspeler Anis Hadj-Moussa met een gekruld schot in de verre hoek alsnog voor de 3-0.

Tweede helft

Sparta Praag had weinig in te brengen, maar verkleinde kort voor rust de achterstand toch. Na een met het hoofd verlengde ingooi werkte Albion Rrahmani de bal bij de tweede paal binnen (3-1).

Feyenoord raakte in de beginfase van de tweede helft linksback Gijs Smal kwijt met een hamstringblessure. Beelen kwam in zijn plaats. Sparta Praag was het eerste kwartier dreigender, maar scoorde niet. Feyenoord deed dat in de 63e minuut wel. Na een indraaiende bal van Hadj-Moussa had Giménez van dichtbij succes: 4-1.

Buitenspel

Sparta Praag zag in de slotfase een doelpunt worden afgekeurd om buitenspel. De 4-2 viel alsnog door een eigen treffer van Beelen.

Meer uit Voetbal

Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

1 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

1 uur geleden
Voetbalsters Ajax verslaan PSV in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).

3 uur geleden
Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

3 uur geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

3 uur geleden
Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

21 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

21 uur geleden