Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

Feyenoord verslaat Sparta Praag en zet reuzenstap naar play-offs

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de Champions League nagenoeg zeker van een plaats in de play-offs. De Rotterdammers versloegen Sparta Praag in De Kuip (4-2) en hebben na zes speelronden al 10 punten. Dat aantal is naar alle waarschijnlijkheid ruim voldoende om bij de eerste 24 clubs te eindigen. Feyenoord heeft in het nieuwe jaar bovendien nog twee wedstrijden, tegen Bayern München en Lille, op het programma staan.

Na nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3) was het in de Champions League dit seizoen de eerste overwinning voor eigen publiek voor Feyenoord, dat tot dusverre de punten behaalde in uitduels met Girona (2-3), Benfica (1-3) en Manchester City (3-3).

Tegen zijn voormalige werkgever Sparta Praag had Feyenoord-trainer Brian Priske weer de beschikking over Gernot Trauner. De Oostenrijkse verdediger, die zaterdag het uitduel met RKC Waalwijk in de Eredivisie miste omdat hij niet helemaal fit was, verving Thomas Beelen. Bart Nieuwkoop nam als rechtsback de plaats in van Givairo Read, die in Europa niet speelgerechtigd is.

Hoekschop

Trauner speelde direct een belangrijke rol door in de achtste minuut uit een hoekschop raak te koppen. Zijn inzet werd van richting veranderd, waardoor doelman Peter Vindahl Jensen niet bij de bal kon (1-0). Twee minuten later was het alweer raak, toen Antoni Milambo op het middenveld de Fin Kaan Kairinen van de bal zette. Santiago Giménez stuurde Igor Paixão de diepte in, waarna de Braziliaan van buiten het strafschopgebied fraai raak schoot: 2-0.

Milambo was vervolgens zelf dicht bij de derde treffer. Eerst stuitte hij van dichtbij op de voet van Vindahl Jensen, even later schoot Milambo vanuit stand net naast. Na een half uur spelen zorgde buitenspeler Anis Hadj-Moussa met een gekruld schot in de verre hoek alsnog voor de 3-0.

Tweede helft

Sparta Praag had weinig in te brengen, maar verkleinde kort voor rust de achterstand toch. Na een met het hoofd verlengde ingooi werkte Albion Rrahmani de bal bij de tweede paal binnen (3-1).

Feyenoord raakte in de beginfase van de tweede helft linksback Gijs Smal kwijt met een hamstringblessure. Beelen kwam in zijn plaats. Sparta Praag was het eerste kwartier dreigender, maar scoorde niet. Feyenoord deed dat in de 63e minuut wel. Na een indraaiende bal van Hadj-Moussa had Giménez van dichtbij succes: 4-1.

Buitenspel

Sparta Praag zag in de slotfase een doelpunt worden afgekeurd om buitenspel. De 4-2 viel alsnog door een eigen treffer van Beelen.

Meer uit Voetbal

Marseille wil van middenvelder Rabiot af na kleedkamerruzie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.

2 uur geleden
NEC legt middenvelder Proper vast tot medio 2027

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Dirk Proper langer aan de club gebonden. De 23-jarige middenvelder heeft zijn handtekening onder een nieuw contract gezet en ligt vast tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Pröpper biedt PSV-spits Pléa excuses aan na ongelukkige tackle

ENSCHEDE (ANP) - Robin Pröpper heeft zijn excuses aangeboden aan Alassane Pléa van PSV. De verdediger van FC Twente kwam afgelopen zondag in aanraking met de spits van de Eindhovenaren, die zich daarbij zwaar blesseerde aan zijn knie. Pléa komt dit jaar niet meer in actie.

8 uur geleden
Hoes stopt als voorzitter van rvc MVV Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Onno Hoes stopt als voorzitter van de raad van commissarissen van MVV Maastricht. Hij gaat zich volledig richten op zijn nieuwe functie als waarnemend burgemeester van Tilburg.

9 uur geleden
Geblesseerde Pléa speelt dit jaar niet meer voor PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden geen beroep doen op aanvaller Alassane Pléa. De Franse aanwinst heeft een ernstige knieblessure opgelopen in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente op zondag, meldt de landskampioen uit Eindhoven.

1 dag geleden
PSV langer door met minst gepasseerde keepster Evrard

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het contract van keepster Nicky Evrard met twee jaar verlengd. De Belgische international heeft nu een verbintenis tot medio 2028 bij het vrouwenteam uit Eindhoven.

1 dag geleden
Aanvoerder Romero verlengt contract bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Cristian Romero heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur verlengd. Volgens de club uit Londen heeft de aanvoerder zijn handtekening gezet onder een langdurige verbintenis. Volgens Engelse media gaat het om een contract van vier jaar.

1 dag geleden