Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verslaat Heracles Almelo na de rust

Feyenoord verslaat Heracles Almelo na de rust

ALMELO (ANP) - Feyenoord zet onder leiding van coach Dick Advocaat de opmars in de eredivisie voort. De Rotterdamse ploeg was in Almelo met 3-2 te sterk voor Heracles. Feyenoord klom daardoor voorlopig naar de derde plaats.

Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de uitwedstrijd voor de brigade van Advocaat goed zou aflopen. Heracles leidde bij de rust verdiend met 1-0 door een treffer van Maximilian Rossmann. Na de pauze zorgden Jens Toornstra, Luis Sinisterra en Eric Botteghin binnen twaalf minuten voor een verrassende ommekeer: 1-3. Opnieuw Rossmann verkleinde in de 78e minuut nog wel de achterstand, maar verder lieten de grillige bezoekers het niet komen.

Bij het 'vrijwillige' vertrek van coach Jaap Stam eind oktober nam Feyenoord nog de twaalfde plek in. De komst van Advocaat leverde snel succes op. Met de oud-bondscoach op de bank pakte Feyenoord tot dusver 23 punten in een ongeslagen reeks van negen competitiewedstrijden.

Slap begin

Feyenoord begon slap aan de wedstrijd. De bezoekers kwamen nauwelijks in het Almelose strafschopgebied. Van Heracles ging aanmerkelijk meer dreiging uit. Uit een hoekschop van Alexander Merkel kon Rossmann ongehinderd inkoppen (1-0).

Doelman Justin Bijlow voorkwam daarna een grote achterstand. Feyenoord kwam pas in de slotfase van de eerste helft een beetje op gang. Berghuis schoot over, Sinisterra knalde naast en een kopbal van Botteghin haalde Merkel van de doellijn.

Na de pauze

Na de pauze kwam Feyenoord snel langszij. Op aangeven van Berghuis schoot Toornstra raak (1-1). De arbitrage twijfelde nog even vanwege een vermeende handsbal en/of een daaropvolgende overtreding van Feyenoorder Nicolai Jørgensen, maar met instemming van de VAR keurde scheidsrechter Danny Makkelie de treffer goed.

Tien minuten later keek het vertwijfelde Heracles tegen een achterstand van 3-1 aan. Sinisterra en Botteghin sloegen kort na elkaar toe. De thuisploeg gaf zich daarna nog niet gewonnen, maar meer dan een doelpunt van Rossmann zat er niet in voor de Tukkers, die uit de laatste vijf competitieduels slechts twee punten haalden. Invaller Luciano Narsingh deponeerde in de extra tijd de bal namens Feyenoord nog twee keer op de lat.

Meer uit Voetbal

Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

1 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

2 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

2 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

3 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

3 uur geleden
Dumfries passeert Kluivert, Bergkamp, Van Bommel en De Vrij

EINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.

5 uur geleden
Van Dijk speelt 100e interland en ontvangt gouden schaal

EINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.

5 uur geleden