Feyenoord verslaat Heracles Almelo na de rust
ALMELO (ANP) - Feyenoord zet onder leiding van coach Dick Advocaat de opmars in de eredivisie voort. De Rotterdamse ploeg was in Almelo met 3-2 te sterk voor Heracles. Feyenoord klom daardoor voorlopig naar de derde plaats.
Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de uitwedstrijd voor de brigade van Advocaat goed zou aflopen. Heracles leidde bij de rust verdiend met 1-0 door een treffer van Maximilian Rossmann. Na de pauze zorgden Jens Toornstra, Luis Sinisterra en Eric Botteghin binnen twaalf minuten voor een verrassende ommekeer: 1-3. Opnieuw Rossmann verkleinde in de 78e minuut nog wel de achterstand, maar verder lieten de grillige bezoekers het niet komen.
Bij het 'vrijwillige' vertrek van coach Jaap Stam eind oktober nam Feyenoord nog de twaalfde plek in. De komst van Advocaat leverde snel succes op. Met de oud-bondscoach op de bank pakte Feyenoord tot dusver 23 punten in een ongeslagen reeks van negen competitiewedstrijden.
Slap begin
Feyenoord begon slap aan de wedstrijd. De bezoekers kwamen nauwelijks in het Almelose strafschopgebied. Van Heracles ging aanmerkelijk meer dreiging uit. Uit een hoekschop van Alexander Merkel kon Rossmann ongehinderd inkoppen (1-0).
Doelman Justin Bijlow voorkwam daarna een grote achterstand. Feyenoord kwam pas in de slotfase van de eerste helft een beetje op gang. Berghuis schoot over, Sinisterra knalde naast en een kopbal van Botteghin haalde Merkel van de doellijn.
Na de pauze
Na de pauze kwam Feyenoord snel langszij. Op aangeven van Berghuis schoot Toornstra raak (1-1). De arbitrage twijfelde nog even vanwege een vermeende handsbal en/of een daaropvolgende overtreding van Feyenoorder Nicolai Jørgensen, maar met instemming van de VAR keurde scheidsrechter Danny Makkelie de treffer goed.
Tien minuten later keek het vertwijfelde Heracles tegen een achterstand van 3-1 aan. Sinisterra en Botteghin sloegen kort na elkaar toe. De thuisploeg gaf zich daarna nog niet gewonnen, maar meer dan een doelpunt van Rossmann zat er niet in voor de Tukkers, die uit de laatste vijf competitieduels slechts twee punten haalden. Invaller Luciano Narsingh deponeerde in de extra tijd de bal namens Feyenoord nog twee keer op de lat.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
6 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
9 uur geleden