Feyenoord verslaat Heracles Almelo na de rust
ALMELO (ANP) - Feyenoord zet onder leiding van coach Dick Advocaat de opmars in de eredivisie voort. De Rotterdamse ploeg was in Almelo met 3-2 te sterk voor Heracles. Feyenoord klom daardoor voorlopig naar de derde plaats.
Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de uitwedstrijd voor de brigade van Advocaat goed zou aflopen. Heracles leidde bij de rust verdiend met 1-0 door een treffer van Maximilian Rossmann. Na de pauze zorgden Jens Toornstra, Luis Sinisterra en Eric Botteghin binnen twaalf minuten voor een verrassende ommekeer: 1-3. Opnieuw Rossmann verkleinde in de 78e minuut nog wel de achterstand, maar verder lieten de grillige bezoekers het niet komen.
Bij het 'vrijwillige' vertrek van coach Jaap Stam eind oktober nam Feyenoord nog de twaalfde plek in. De komst van Advocaat leverde snel succes op. Met de oud-bondscoach op de bank pakte Feyenoord tot dusver 23 punten in een ongeslagen reeks van negen competitiewedstrijden.
Slap begin
Feyenoord begon slap aan de wedstrijd. De bezoekers kwamen nauwelijks in het Almelose strafschopgebied. Van Heracles ging aanmerkelijk meer dreiging uit. Uit een hoekschop van Alexander Merkel kon Rossmann ongehinderd inkoppen (1-0).
Doelman Justin Bijlow voorkwam daarna een grote achterstand. Feyenoord kwam pas in de slotfase van de eerste helft een beetje op gang. Berghuis schoot over, Sinisterra knalde naast en een kopbal van Botteghin haalde Merkel van de doellijn.
Na de pauze
Na de pauze kwam Feyenoord snel langszij. Op aangeven van Berghuis schoot Toornstra raak (1-1). De arbitrage twijfelde nog even vanwege een vermeende handsbal en/of een daaropvolgende overtreding van Feyenoorder Nicolai Jørgensen, maar met instemming van de VAR keurde scheidsrechter Danny Makkelie de treffer goed.
Tien minuten later keek het vertwijfelde Heracles tegen een achterstand van 3-1 aan. Sinisterra en Botteghin sloegen kort na elkaar toe. De thuisploeg gaf zich daarna nog niet gewonnen, maar meer dan een doelpunt van Rossmann zat er niet in voor de Tukkers, die uit de laatste vijf competitieduels slechts twee punten haalden. Invaller Luciano Narsingh deponeerde in de extra tijd de bal namens Feyenoord nog twee keer op de lat.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
45 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
1 dag geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
1 dag geleden