Feyenoord verslaat Heracles Almelo na de rust
ALMELO (ANP) - Feyenoord zet onder leiding van coach Dick Advocaat de opmars in de eredivisie voort. De Rotterdamse ploeg was in Almelo met 3-2 te sterk voor Heracles. Feyenoord klom daardoor voorlopig naar de derde plaats.
Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de uitwedstrijd voor de brigade van Advocaat goed zou aflopen. Heracles leidde bij de rust verdiend met 1-0 door een treffer van Maximilian Rossmann. Na de pauze zorgden Jens Toornstra, Luis Sinisterra en Eric Botteghin binnen twaalf minuten voor een verrassende ommekeer: 1-3. Opnieuw Rossmann verkleinde in de 78e minuut nog wel de achterstand, maar verder lieten de grillige bezoekers het niet komen.
Bij het 'vrijwillige' vertrek van coach Jaap Stam eind oktober nam Feyenoord nog de twaalfde plek in. De komst van Advocaat leverde snel succes op. Met de oud-bondscoach op de bank pakte Feyenoord tot dusver 23 punten in een ongeslagen reeks van negen competitiewedstrijden.
Slap begin
Feyenoord begon slap aan de wedstrijd. De bezoekers kwamen nauwelijks in het Almelose strafschopgebied. Van Heracles ging aanmerkelijk meer dreiging uit. Uit een hoekschop van Alexander Merkel kon Rossmann ongehinderd inkoppen (1-0).
Doelman Justin Bijlow voorkwam daarna een grote achterstand. Feyenoord kwam pas in de slotfase van de eerste helft een beetje op gang. Berghuis schoot over, Sinisterra knalde naast en een kopbal van Botteghin haalde Merkel van de doellijn.
Na de pauze
Na de pauze kwam Feyenoord snel langszij. Op aangeven van Berghuis schoot Toornstra raak (1-1). De arbitrage twijfelde nog even vanwege een vermeende handsbal en/of een daaropvolgende overtreding van Feyenoorder Nicolai Jørgensen, maar met instemming van de VAR keurde scheidsrechter Danny Makkelie de treffer goed.
Tien minuten later keek het vertwijfelde Heracles tegen een achterstand van 3-1 aan. Sinisterra en Botteghin sloegen kort na elkaar toe. De thuisploeg gaf zich daarna nog niet gewonnen, maar meer dan een doelpunt van Rossmann zat er niet in voor de Tukkers, die uit de laatste vijf competitieduels slechts twee punten haalden. Invaller Luciano Narsingh deponeerde in de extra tijd de bal namens Feyenoord nog twee keer op de lat.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.
35 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Micky van de Ven is de nieuwe aanvoerder van Tottenham Hotspur. Dat heeft trainer Roberto De Zerbi vlak voor de start van het nieuwe seizoen van de Premier League bekendgemaakt.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jordy Clasie keert terug bij AZ. De aanvoerder is weer fit en maakt deel uit van de selectie voor het uitduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Hij is inzetbaar maar zal niet starten", vertelt trainer Leeroy Echteld op de website van zijn club.
5 uur geleden