Feyenoord verslaat AZ en staat in halve finale van KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de halve finale van de KNVB-beker bereikt. De club was voor eigen publiek te sterk voor AZ (2-0). Lutsharel Geertruida opende in de slotfase van de eerste helft de score. Bart Nieuwkoop besliste het duel in de 85e minuut.
NEC en SC Cambuur hebben zich ook al voor de halve eindstrijd van de KNVB-beker geplaatst. FC Groningen en Fortuna Sittard spelen donderdag de laatste kwartfinale van het bekertoernooi.
Gernot Trauner viel geblesseerd uit bij Feyenoord. De aanvoerder moest na een half uur van het veld, vermoedelijk met een hamstringblessure. Hij is de tweede basisspeler die in korte tijd afhaakt bij de kampioen uit Rotterdam. Doelman Justin Bijlow staat naar verwachting acht weken aan de kant met een kuitblessure.
Quinten Timber viel in blessuretijd ook geblesseerd uit. De middenvelder van Feyenoord moest met een brancard van het veld.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
11 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
14 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
14 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
15 uur geleden