Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verrast Atlético Madrid in verhit oefenduel: 2-1

Feyenoord verrast Atlético Madrid in verhit oefenduel: 2-1

ROTTERDAM (ANP) - In een bij vlagen grimmige oefenwedstrijd in De Kuip heeft Feyenoord verrassend gewonnen van de Spaanse kampioen Atlético Madrid. Het traditionele openingsduel van de Rotterdammers eindigde in 2-1. Bryan Linssen zette de thuisploeg in de 18e minuut op voorsprong. Angel Correa maakte in de slotfase gelijk waarna invaller Naoufal Bannis in de extra tijd Feyenoord alsnog een luid bejubelde overwinning bezorgde.

De wedstrijd in het goedgevulde stadion werd gekenmerkt door een flink tempo, veel overtredingen, een onvriendelijke en gespannen sfeer op het veld en een fel meelevend publiek. Het duel leek daardoor meer op een krachtmeting op het Europese platform dan op een oefenpot een week voor het begin van de nationale competities in Nederland en Spanje.

Feyenoord begon in dezelfde opstelling als afgelopen donderdag in Zwitserland, waar FC Luzern overtuigend met 3-0 werd verslagen. Bij Atlético ontbraken onder anderen de topspelers Luis Suárez en João Félix.

Verhitte stemming

Feyenoord bleek goed opgewassen tegen de kracht en de kwaliteit van de Spaanse club. Uit een fraai uitgevoerde hoekschop opende Linssen na ruim een kwartier de score. Vlak voor de rust moest de Belgische Atlético-aanvaller Yannick Carrasco van arbiter Dennis Higler het veld verlaten omdat hij natrappende bewegingen had gemaakt naar Tyrell Malacia.

Het incident zorgde voor een verhitte stemming op het veld, waarbij meerdere spelers van beide ploegen met elkaar in de clinch gingen. Coach Diego Simeone stak zelfs het hele veld over om de orde en de rust te herstellen bij zijn spelers en ook om Carrasco stevig de les te lezen.

Wisselspelers

Met een groot aantal wisselspelers was Feyenoord na rust opnieuw goed gewaagd aan het tiental van Atlético. Correa leek met een schot in de verre hoek een nederlaag te voorkomen, maar Bannis wist er toch nog 2-1 van te maken. Coach Simeone, die buitenspel vermoedde, reageerde woedend tegen de arbitrage waarna de gemoederen aan het einde van het duel opnieuw nog even hoog opliepen.

Feyenoord speelt donderdag in De Kuip de return tegen FC Luzern in de derde voorronde van de Conference League.

Meer uit Voetbal

Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

3 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

4 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

5 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

6 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

16 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

17 uur geleden