Feyenoord verrast Atlético Madrid in verhit oefenduel: 2-1
ROTTERDAM (ANP) - In een bij vlagen grimmige oefenwedstrijd in De Kuip heeft Feyenoord verrassend gewonnen van de Spaanse kampioen Atlético Madrid. Het traditionele openingsduel van de Rotterdammers eindigde in 2-1. Bryan Linssen zette de thuisploeg in de 18e minuut op voorsprong. Angel Correa maakte in de slotfase gelijk waarna invaller Naoufal Bannis in de extra tijd Feyenoord alsnog een luid bejubelde overwinning bezorgde.
De wedstrijd in het goedgevulde stadion werd gekenmerkt door een flink tempo, veel overtredingen, een onvriendelijke en gespannen sfeer op het veld en een fel meelevend publiek. Het duel leek daardoor meer op een krachtmeting op het Europese platform dan op een oefenpot een week voor het begin van de nationale competities in Nederland en Spanje.
Feyenoord begon in dezelfde opstelling als afgelopen donderdag in Zwitserland, waar FC Luzern overtuigend met 3-0 werd verslagen. Bij Atlético ontbraken onder anderen de topspelers Luis Suárez en João Félix.
Verhitte stemming
Feyenoord bleek goed opgewassen tegen de kracht en de kwaliteit van de Spaanse club. Uit een fraai uitgevoerde hoekschop opende Linssen na ruim een kwartier de score. Vlak voor de rust moest de Belgische Atlético-aanvaller Yannick Carrasco van arbiter Dennis Higler het veld verlaten omdat hij natrappende bewegingen had gemaakt naar Tyrell Malacia.
Het incident zorgde voor een verhitte stemming op het veld, waarbij meerdere spelers van beide ploegen met elkaar in de clinch gingen. Coach Diego Simeone stak zelfs het hele veld over om de orde en de rust te herstellen bij zijn spelers en ook om Carrasco stevig de les te lezen.
Wisselspelers
Met een groot aantal wisselspelers was Feyenoord na rust opnieuw goed gewaagd aan het tiental van Atlético. Correa leek met een schot in de verre hoek een nederlaag te voorkomen, maar Bannis wist er toch nog 2-1 van te maken. Coach Simeone, die buitenspel vermoedde, reageerde woedend tegen de arbitrage waarna de gemoederen aan het einde van het duel opnieuw nog even hoog opliepen.
Feyenoord speelt donderdag in De Kuip de return tegen FC Luzern in de derde voorronde van de Conference League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
18 uur geleden