Feyenoord verrast Atlético Madrid in verhit oefenduel: 2-1
ROTTERDAM (ANP) - In een bij vlagen grimmige oefenwedstrijd in De Kuip heeft Feyenoord verrassend gewonnen van de Spaanse kampioen Atlético Madrid. Het traditionele openingsduel van de Rotterdammers eindigde in 2-1. Bryan Linssen zette de thuisploeg in de 18e minuut op voorsprong. Angel Correa maakte in de slotfase gelijk waarna invaller Naoufal Bannis in de extra tijd Feyenoord alsnog een luid bejubelde overwinning bezorgde.
De wedstrijd in het goedgevulde stadion werd gekenmerkt door een flink tempo, veel overtredingen, een onvriendelijke en gespannen sfeer op het veld en een fel meelevend publiek. Het duel leek daardoor meer op een krachtmeting op het Europese platform dan op een oefenpot een week voor het begin van de nationale competities in Nederland en Spanje.
Feyenoord begon in dezelfde opstelling als afgelopen donderdag in Zwitserland, waar FC Luzern overtuigend met 3-0 werd verslagen. Bij Atlético ontbraken onder anderen de topspelers Luis Suárez en João Félix.
Verhitte stemming
Feyenoord bleek goed opgewassen tegen de kracht en de kwaliteit van de Spaanse club. Uit een fraai uitgevoerde hoekschop opende Linssen na ruim een kwartier de score. Vlak voor de rust moest de Belgische Atlético-aanvaller Yannick Carrasco van arbiter Dennis Higler het veld verlaten omdat hij natrappende bewegingen had gemaakt naar Tyrell Malacia.
Het incident zorgde voor een verhitte stemming op het veld, waarbij meerdere spelers van beide ploegen met elkaar in de clinch gingen. Coach Diego Simeone stak zelfs het hele veld over om de orde en de rust te herstellen bij zijn spelers en ook om Carrasco stevig de les te lezen.
Wisselspelers
Met een groot aantal wisselspelers was Feyenoord na rust opnieuw goed gewaagd aan het tiental van Atlético. Correa leek met een schot in de verre hoek een nederlaag te voorkomen, maar Bannis wist er toch nog 2-1 van te maken. Coach Simeone, die buitenspel vermoedde, reageerde woedend tegen de arbitrage waarna de gemoederen aan het einde van het duel opnieuw nog even hoog opliepen.
Feyenoord speelt donderdag in De Kuip de return tegen FC Luzern in de derde voorronde van de Conference League.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
14 minuten geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
4 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
22 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
23 uur geleden