Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verrast Atlético Madrid in verhit oefenduel: 2-1

Feyenoord verrast Atlético Madrid in verhit oefenduel: 2-1

ROTTERDAM (ANP) - In een bij vlagen grimmige oefenwedstrijd in De Kuip heeft Feyenoord verrassend gewonnen van de Spaanse kampioen Atlético Madrid. Het traditionele openingsduel van de Rotterdammers eindigde in 2-1. Bryan Linssen zette de thuisploeg in de 18e minuut op voorsprong. Angel Correa maakte in de slotfase gelijk waarna invaller Naoufal Bannis in de extra tijd Feyenoord alsnog een luid bejubelde overwinning bezorgde.

De wedstrijd in het goedgevulde stadion werd gekenmerkt door een flink tempo, veel overtredingen, een onvriendelijke en gespannen sfeer op het veld en een fel meelevend publiek. Het duel leek daardoor meer op een krachtmeting op het Europese platform dan op een oefenpot een week voor het begin van de nationale competities in Nederland en Spanje.

Feyenoord begon in dezelfde opstelling als afgelopen donderdag in Zwitserland, waar FC Luzern overtuigend met 3-0 werd verslagen. Bij Atlético ontbraken onder anderen de topspelers Luis Suárez en João Félix.

Verhitte stemming

Feyenoord bleek goed opgewassen tegen de kracht en de kwaliteit van de Spaanse club. Uit een fraai uitgevoerde hoekschop opende Linssen na ruim een kwartier de score. Vlak voor de rust moest de Belgische Atlético-aanvaller Yannick Carrasco van arbiter Dennis Higler het veld verlaten omdat hij natrappende bewegingen had gemaakt naar Tyrell Malacia.

Het incident zorgde voor een verhitte stemming op het veld, waarbij meerdere spelers van beide ploegen met elkaar in de clinch gingen. Coach Diego Simeone stak zelfs het hele veld over om de orde en de rust te herstellen bij zijn spelers en ook om Carrasco stevig de les te lezen.

Wisselspelers

Met een groot aantal wisselspelers was Feyenoord na rust opnieuw goed gewaagd aan het tiental van Atlético. Correa leek met een schot in de verre hoek een nederlaag te voorkomen, maar Bannis wist er toch nog 2-1 van te maken. Coach Simeone, die buitenspel vermoedde, reageerde woedend tegen de arbitrage waarna de gemoederen aan het einde van het duel opnieuw nog even hoog opliepen.

Feyenoord speelt donderdag in De Kuip de return tegen FC Luzern in de derde voorronde van de Conference League.

Meer uit Voetbal

Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

45 minuten geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

1 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

5 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

7 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

10 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

12 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

12 uur geleden