Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord lijkt in de Eredivisie aan een vrije val te zijn begonnen. Na nederlagen tegen Ajax (1-0) en AZ (2-3), verloor het elftal van trainer Dick Advocaat woensdag ook van sc Heerenveen (3-0). Zondag wacht voor Feyenoord in De Kuip de ontmoeting met nummer 2 PSV.

FC Groningen (dat zesde staat) heeft nog maar 1 punt minder dan Feyenoord, dat de maand januari nog zo hoopvol begon. De Rotterdammers speelden voor de winterstop niet groots, maar wonnen de meeste wedstrijden wel. Ook de eerste twee wedstrijden van 2021, tegen Sparta Rotterdam (0-2) en PEC Zwolle (1-0), leverden 3 punten op.

De wedstrijd en het spel tegen Ajax gaven Feyenoord, dat in de Johan Cruijff ArenA minimaal een gelijkspel had verdiend, nog hoop. Maar daarna ging het bij het vaak degelijke Feyenoord vooral verdedigend mis. Heracles Almelo scoorde vorige week in de beker al twee keer (3-2) en AZ en sc Heerenveen legden de defensieve zwakheden daarna nog meer bloot. Feyenoord had tot zondag pas dertien doelpunten tegen, nu zijn dat er al negentien.

Ban gebroken

Advocaat begon nagenoeg in dezelfde opstelling als zondag tegen AZ. Dit keer kreeg alleen Luis Sinisterra links voorin de voorkeur boven Ridgeciano Haps. Nicolai Jørgensen werd tegen de Alkmaarders na een uur gewisseld omdat hij met één oog niets meer kon zien. De Deen trainde dinsdag echter alweer voluit mee.

Heerenveen, dat 1 november voor het laatst won in de Eredivisie, kwam na een klein half uur spelen op voorsprong. Siem de Jong liet de bal na een harde inspeelpass slim lopen, waardoor Joey Veerman vrij voor doelman Nick Marsman in kon inschieten: 1-0. In de 30e minuut werd het via de Pool Pawel Bochniewicz, die de bal van dichtbij binnen werkte, al 2-0.

Tweede helft

Feyenoord werd in de slotfase van de eerste helft wat gevaarlijker, maar een doelpunt leverde dat offensiefje niet op.

Kort na de pauze was Heerenveen wel weer trefzeker. Mitchell van Bergen werkte in de 50e minuut de 3-0 binnen. Advocaat bracht Bryan Linssen en Lucas Pratto nog in de ploeg om nog iets te forceren, maar het hielp niet.

Na het thuisduel van zondag met PSV wacht een week later voor Feyenoord de uitwedstrijd tegen FC Groningen.

Meer uit Voetbal

Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

42 minuten geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

1 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

11 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

14 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

19 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

23 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

1 dag geleden