Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord lijkt in de Eredivisie aan een vrije val te zijn begonnen. Na nederlagen tegen Ajax (1-0) en AZ (2-3), verloor het elftal van trainer Dick Advocaat woensdag ook van sc Heerenveen (3-0). Zondag wacht voor Feyenoord in De Kuip de ontmoeting met nummer 2 PSV.

FC Groningen (dat zesde staat) heeft nog maar 1 punt minder dan Feyenoord, dat de maand januari nog zo hoopvol begon. De Rotterdammers speelden voor de winterstop niet groots, maar wonnen de meeste wedstrijden wel. Ook de eerste twee wedstrijden van 2021, tegen Sparta Rotterdam (0-2) en PEC Zwolle (1-0), leverden 3 punten op.

De wedstrijd en het spel tegen Ajax gaven Feyenoord, dat in de Johan Cruijff ArenA minimaal een gelijkspel had verdiend, nog hoop. Maar daarna ging het bij het vaak degelijke Feyenoord vooral verdedigend mis. Heracles Almelo scoorde vorige week in de beker al twee keer (3-2) en AZ en sc Heerenveen legden de defensieve zwakheden daarna nog meer bloot. Feyenoord had tot zondag pas dertien doelpunten tegen, nu zijn dat er al negentien.

Ban gebroken

Advocaat begon nagenoeg in dezelfde opstelling als zondag tegen AZ. Dit keer kreeg alleen Luis Sinisterra links voorin de voorkeur boven Ridgeciano Haps. Nicolai Jørgensen werd tegen de Alkmaarders na een uur gewisseld omdat hij met één oog niets meer kon zien. De Deen trainde dinsdag echter alweer voluit mee.

Heerenveen, dat 1 november voor het laatst won in de Eredivisie, kwam na een klein half uur spelen op voorsprong. Siem de Jong liet de bal na een harde inspeelpass slim lopen, waardoor Joey Veerman vrij voor doelman Nick Marsman in kon inschieten: 1-0. In de 30e minuut werd het via de Pool Pawel Bochniewicz, die de bal van dichtbij binnen werkte, al 2-0.

Tweede helft

Feyenoord werd in de slotfase van de eerste helft wat gevaarlijker, maar een doelpunt leverde dat offensiefje niet op.

Kort na de pauze was Heerenveen wel weer trefzeker. Mitchell van Bergen werkte in de 50e minuut de 3-0 binnen. Advocaat bracht Bryan Linssen en Lucas Pratto nog in de ploeg om nog iets te forceren, maar het hielp niet.

Na het thuisduel van zondag met PSV wacht een week later voor Feyenoord de uitwedstrijd tegen FC Groningen.

Meer uit Voetbal

Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

12 minuten geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

3 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

6 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

8 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

9 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

10 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

14 uur geleden