Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord lijkt in de Eredivisie aan een vrije val te zijn begonnen. Na nederlagen tegen Ajax (1-0) en AZ (2-3), verloor het elftal van trainer Dick Advocaat woensdag ook van sc Heerenveen (3-0). Zondag wacht voor Feyenoord in De Kuip de ontmoeting met nummer 2 PSV.

FC Groningen (dat zesde staat) heeft nog maar 1 punt minder dan Feyenoord, dat de maand januari nog zo hoopvol begon. De Rotterdammers speelden voor de winterstop niet groots, maar wonnen de meeste wedstrijden wel. Ook de eerste twee wedstrijden van 2021, tegen Sparta Rotterdam (0-2) en PEC Zwolle (1-0), leverden 3 punten op.

De wedstrijd en het spel tegen Ajax gaven Feyenoord, dat in de Johan Cruijff ArenA minimaal een gelijkspel had verdiend, nog hoop. Maar daarna ging het bij het vaak degelijke Feyenoord vooral verdedigend mis. Heracles Almelo scoorde vorige week in de beker al twee keer (3-2) en AZ en sc Heerenveen legden de defensieve zwakheden daarna nog meer bloot. Feyenoord had tot zondag pas dertien doelpunten tegen, nu zijn dat er al negentien.

Ban gebroken

Advocaat begon nagenoeg in dezelfde opstelling als zondag tegen AZ. Dit keer kreeg alleen Luis Sinisterra links voorin de voorkeur boven Ridgeciano Haps. Nicolai Jørgensen werd tegen de Alkmaarders na een uur gewisseld omdat hij met één oog niets meer kon zien. De Deen trainde dinsdag echter alweer voluit mee.

Heerenveen, dat 1 november voor het laatst won in de Eredivisie, kwam na een klein half uur spelen op voorsprong. Siem de Jong liet de bal na een harde inspeelpass slim lopen, waardoor Joey Veerman vrij voor doelman Nick Marsman in kon inschieten: 1-0. In de 30e minuut werd het via de Pool Pawel Bochniewicz, die de bal van dichtbij binnen werkte, al 2-0.

Tweede helft

Feyenoord werd in de slotfase van de eerste helft wat gevaarlijker, maar een doelpunt leverde dat offensiefje niet op.

Kort na de pauze was Heerenveen wel weer trefzeker. Mitchell van Bergen werkte in de 50e minuut de 3-0 binnen. Advocaat bracht Bryan Linssen en Lucas Pratto nog in de ploeg om nog iets te forceren, maar het hielp niet.

Na het thuisduel van zondag met PSV wacht een week later voor Feyenoord de uitwedstrijd tegen FC Groningen.

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

2 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

2 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

4 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

6 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

7 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

8 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

10 uur geleden