Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

Feyenoord verliest ook bij Heerenveen (3-0) en zakt verder weg

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord lijkt in de Eredivisie aan een vrije val te zijn begonnen. Na nederlagen tegen Ajax (1-0) en AZ (2-3), verloor het elftal van trainer Dick Advocaat woensdag ook van sc Heerenveen (3-0). Zondag wacht voor Feyenoord in De Kuip de ontmoeting met nummer 2 PSV.

FC Groningen (dat zesde staat) heeft nog maar 1 punt minder dan Feyenoord, dat de maand januari nog zo hoopvol begon. De Rotterdammers speelden voor de winterstop niet groots, maar wonnen de meeste wedstrijden wel. Ook de eerste twee wedstrijden van 2021, tegen Sparta Rotterdam (0-2) en PEC Zwolle (1-0), leverden 3 punten op.

De wedstrijd en het spel tegen Ajax gaven Feyenoord, dat in de Johan Cruijff ArenA minimaal een gelijkspel had verdiend, nog hoop. Maar daarna ging het bij het vaak degelijke Feyenoord vooral verdedigend mis. Heracles Almelo scoorde vorige week in de beker al twee keer (3-2) en AZ en sc Heerenveen legden de defensieve zwakheden daarna nog meer bloot. Feyenoord had tot zondag pas dertien doelpunten tegen, nu zijn dat er al negentien.

Ban gebroken

Advocaat begon nagenoeg in dezelfde opstelling als zondag tegen AZ. Dit keer kreeg alleen Luis Sinisterra links voorin de voorkeur boven Ridgeciano Haps. Nicolai Jørgensen werd tegen de Alkmaarders na een uur gewisseld omdat hij met één oog niets meer kon zien. De Deen trainde dinsdag echter alweer voluit mee.

Heerenveen, dat 1 november voor het laatst won in de Eredivisie, kwam na een klein half uur spelen op voorsprong. Siem de Jong liet de bal na een harde inspeelpass slim lopen, waardoor Joey Veerman vrij voor doelman Nick Marsman in kon inschieten: 1-0. In de 30e minuut werd het via de Pool Pawel Bochniewicz, die de bal van dichtbij binnen werkte, al 2-0.

Tweede helft

Feyenoord werd in de slotfase van de eerste helft wat gevaarlijker, maar een doelpunt leverde dat offensiefje niet op.

Kort na de pauze was Heerenveen wel weer trefzeker. Mitchell van Bergen werkte in de 50e minuut de 3-0 binnen. Advocaat bracht Bryan Linssen en Lucas Pratto nog in de ploeg om nog iets te forceren, maar het hielp niet.

Na het thuisduel van zondag met PSV wacht een week later voor Feyenoord de uitwedstrijd tegen FC Groningen.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

6 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

6 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

7 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

8 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

8 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

9 uur geleden