Feyenoord verliest 17 miljoen euro in 'uitzonderlijk' jaar
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het afgelopen seizoen afgesloten met een verlies van 17 miljoen euro. Volgens financieel directeur Pieter Smorenburg komt dat vooral door een negatief transferresultaat en door de coronacrisis. "Het was al met al een uitzonderlijk jaar met bijzonder moeilijke omstandigheden", zegt Smorenburg. "Corona heeft daar een duidelijk effect op gehad."
De omzet van Feyenoord in het boekjaar 2020-2021 bedroeg 61,8 miljoen euro. De kosten kwamen uit op bijna 66 miljoen. "Dat betekent een operationeel verlies van 4 miljoen euro. Daarnaast hebben we een verlies van 13 miljoen euro op transfers", aldus de financieel directeur.
Volgens Smorenburg bedroeg het omzetverlies als gevolg van de coronacrisis 26 miljoen euro. Feyenoord ving daarvan 24 miljoen euro op door overheidssteun en kostenbesparingen en doordat supporters en zakelijke relaties afzagen van restitutie voor alle gemiste thuiswedstrijden. Vrijwel het volledige vorige seizoen in de Eredivisie werd zonder publiek gespeeld.
Feyenoord moest vorig jaar al een verlies van 6,7 miljoen euro incasseren, na het seizoen 2018-2019 was dat 6 miljoen. Het eigen vermogen van de Rotterdamse club is door drie verliesgevende jaren op rij geslonken tot 1,6 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
13 uur geleden