Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord veel te sterk voor aangeslagen VVV

Feyenoord veel te sterk voor aangeslagen VVV

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft na drie wedstrijden zonder overwinning weer eens een zege geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat kreeg in De Kuip amper tegenstand van VVV-Venlo en versloeg de Limburgers met 6-0. Feyenoord deed zo weer wat vertrouwen op voor het duel van volgende week met PSV.

De Rotterdammers lieten na de uitschakeling vorige maand in het bekertoernooi door sc Heerenveen heel wat punten liggen in de competitie. De uitwedstrijden tegen FC Twente (2-2), FC Groningen (0-0) en AZ (4-2) leverden slechts 2 punten op.

In VVV trof Feyenoord een aangeslagen ploeg, die eerder in de week in de halve finales van het bekertoernooi had verloren van Vitesse (2-0). De Limburgers moesten het bovendien doen zonder Georgios Giakoumakis, met 23 doelpunten de topscorer van de Eredivisie. De Griekse spits was niet fit en ontbrak daardoor in De Kuip. Feyenoord kreeg van VVV alle ruimte om aan te vallen.

Scoreverloop

De thuisclub hoefde niet eens heel goed te spelen om een royale zege te boeken. Jens Toornstra, die voor de aftrap werd gehuldigd omdat hij onlangs zijn 250e wedstrijd voor Feyenoord speelde, opende in de 14e minuut op aangeven van Luis Sinisterra de score. Daar ging geklungel van VVV-verdediger Tobias Pachonik aan vooraf. Lutsharel Geertruida, terug in de basis als vervanger van de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop, kopte even later uit een hoekschop van Steven Berghuis zijn vijfde competitietreffer binnen. Bryan Linssen tekende na een half uur voor de 3-0. De spits kon na een dieptepass van Orkun Kökcü vrij doorlopen richting keeper Thorsten Kirschbaum en rondde het beheerst af.

In de tweede helft liep Feyenoord op halve kracht verder weg. Toornstra maakte zijn tweede treffer, nadat VVV-verdediger Kristopher Da Graca hem de bal zo in de voeten had bezorgd. Berghuis kreeg in de 73e minuut alle ruimte om vanaf de rand van het strafschopgebied zijn veertiende doelpunt van het seizoen langs Kirschbaum te krullen en Eric Botteghin kopte de 6-0 binnen.

Meer uit Voetbal

Vitesse akkoord met transfervrij vertrek individuele spelers

ARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.

3 uur geleden
Slot bevestigt komst Italiaanse verdediger Leoni naar Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.

3 uur geleden
Tottenham hekelt racisme richting Tel na gemiste strafschop

UDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.

5 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique vindt winst Europese Supercup onterecht

UDINE (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique vindt dat Paris Saint-Germain ten koste van Tottenham Hotspur onterecht de Europese Supercup heeft gewonnen. "Je kon het verschil zien tussen Tottenham dat al zes weken heeft getraind en wij met slechts zes dagen. Dat is zo'n groot verschil. Ik ben blij met het resultaat, maar het was niet echt eerlijk", zei de coach na het late terugkomen tot 2-2 en de zege via strafschoppen in het Italiaanse Udine.

6 uur geleden
PSG wint Supercup na strafschoppen tegen Tottenham Hotspur

UDINE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst de Europese Supercup veroverd. De winnaar van de Champions League won in het Italiaanse Udine na strafschoppen van Tottenham Hotspur, de titelhouder van de Europa League. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2, na twee late treffers van PSG.

16 uur geleden
Interim-directeur Noltes neemt afscheid van Vitesse

ARNHEM (ANP) - Interim-directeur Jaap Noltes neemt eind deze maand afscheid van Vitesse. De 32-jarige Tukker bevestigde berichtgeving hierover van De Gelderlander en Omroep Gelderland. Noltes (32) wordt manager van de Academie van FC Twente en Heracles.

20 uur geleden
AZ zonder Clasie naar Liechtenstein voor return tegen Vaduz

ALKMAAR (ANP) - AZ is zonder aanvoerder Jordy Clasie afgereisd naar Liechtenstein waar de ploeg van trainer Maarten Martens het donderdag opneemt tegen FC Vaduz. Clasie ontbrak ook in het eerste duel, dat door de Alkmaarders met 3-0 werd gewonnen.

1 dag geleden