Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord uitgeschakeld na verrassend duel

Feyenoord uitgeschakeld na verrassend duel

PORTO (ANP) - Het avontuur van Feyenoord in de Europa League is voorbij. De Rotterdammers verloren op de slotdag van de groepsfase bij Porto, 3-2. Desondanks was de manier waarop de Rotterdammers voor rust een achterstand van 2-0 wegwerkten indrukwekkend, maar niet genoeg. In elk geval maakte Feyenoord er iets van voor de 2500 meegekomen fans, die een paar dagen eerder van de UEFA te horen hadden gekregen dat ze toch welkom waren.

De openingsfase was onwerkelijk. Na 22 minuten was de stand 2-2, binnen de kortste keren stond Porto op 2-0. Eerst nam Luis Díaz de bal ineens op de schoen na een voorzet van Alex Telles. Doelman Nick Marsman zag de bal onder zich door glippen. Vervolgens tikte Tyrell Malacia de bal in eigen doel. Hij deed dat na een 'assist' van Tiquinho Soares, die een paar verdedigers van Feyenoord de verkeerde kant op had gestuurd.

Feyenoord kwam terug. Eric Botteghin kopte raak, na een hoekschop van Orkun Kökcü. Daarna zorgde Sam Larsson voor de gelijkmaker. De Zweed, vervanger van de afwezige Nicolai Jørgensen, tikte heel fraai binnen na een inleidende actie van Malacia op de linkerflank.

Voorsprong

Soares was er verantwoordelijk voor dat de thuisclub met een voorsprong (3-2) ging rusten. De Braziliaan werkte de bal met een soort van sliding over de lijn. Het had er alle schijn van dat hij daarbij ook zijn landgenoot Botteghin omver maaide, maar de Duitse scheidsrechter Deniz Aytekin maakte daar geen punt van. De situatie was ingeleid met een hard schot van Otavio, ook uit Brazilië, dat nog net door Marsman gekeerd kon worden.

In de slotfase van het eerste deel kreeg Steven Berghuis geel, nadat hij na een aanvankelijk correcte sliding zijn tegenstander nog even een 'tikje' meegaf. De aanvoerder mocht blij zijn dat de arbiter geen rood gaf.

Feyenoord gaf niet op en was na de hervatting enkele malen dichtbij de gelijkmaker. Jens Toornstra raakte de paal en Luciano Narsingh strandde op doelman Agustin Marchesín na een goede actie van Yassin Ayoub, de andere invaller.

Meer uit Voetbal

Trainer Bosz: Geertruida brengt kwaliteit bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz is blij met de komst van Lutsharel Geertruida. "Hij is een goede speler en brengt ons kwaliteit", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Groningen.

42 minuten geleden
Musiala na onwelwordingen niet in actie voor Bayern in Super Cup

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Jamal Musiala komt zaterdag niet in actie namens Bayern München in de Duitse Super Cup tegen Borussia Dortmund. Dat gaf trainer Vincent Kompany een dag voor het duel aan. De 23-jarige middenvelder raakte dinsdag voor de tweede keer in vier dagen onwel tijdens een oefenduel.

3 uur geleden
Ajax verhuurt aanvaller Konadu aan Lommel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft aanvaller Don-Angelo Konadu verhuurd aan het Belgische Lommel. De huurperiode loopt tot de zomer van 2027. In de overeenkomst van de 20-jarige Nederlander is een optie tot koop opgenomen. Hij heeft nog een contract in Amsterdam tot medio 2028.

3 uur geleden
PSV huurt verdediger Geertruida van RB Leipzig

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de overgang van verdediger Lutsharel Geertruida afgerond. De landskampioen bereikte overeenstemming met RB Leipzig over een huurperiode van één seizoen. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

3 uur geleden
ManUnited-coach Carrick positief over voortgang De Ligt

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick van Manchester United is positief gestemd over de voortgang van Matthijs de Ligt na zijn rugblessure. De Oranje-international is nog niet klaar voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hull City op zaterdag, maar is wel weer aangesloten bij de training.

4 uur geleden
Depay meteen belangrijk bij Corinthians na tekenen nieuw contract

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay is meteen belangrijk geweest voor zijn Braziliaanse club Corinthians na het tekenen van zijn nieuwe contract eerder deze week. De topscorer aller tijden van Oranje was in de achtste finales van de Copa Libertadores thuis tegen het Argentijnse Rosario Central (1-0) als invaller de aangever bij het beslissende doelpunt.

5 uur geleden
Feyenoord verkoopt verdediger Ahmedhodžić aan Burnley

ROTTERDAM (ANP) - Anel Ahmedhodžić vertrekt na één jaar alweer bij Feyenoord. De 27-jarige Bosnische centrale verdediger is verkocht aan Burnley FC, meldt de Rotterdamse voetbalclub. Burnley degradeerde in Engeland afgelopen seizoen uit de Premier League.

16 uur geleden