Feyenoord uitgeschakeld na verrassend duel
PORTO (ANP) - Het avontuur van Feyenoord in de Europa League is voorbij. De Rotterdammers verloren op de slotdag van de groepsfase bij Porto, 3-2. Desondanks was de manier waarop de Rotterdammers voor rust een achterstand van 2-0 wegwerkten indrukwekkend, maar niet genoeg. In elk geval maakte Feyenoord er iets van voor de 2500 meegekomen fans, die een paar dagen eerder van de UEFA te horen hadden gekregen dat ze toch welkom waren.
De openingsfase was onwerkelijk. Na 22 minuten was de stand 2-2, binnen de kortste keren stond Porto op 2-0. Eerst nam Luis Díaz de bal ineens op de schoen na een voorzet van Alex Telles. Doelman Nick Marsman zag de bal onder zich door glippen. Vervolgens tikte Tyrell Malacia de bal in eigen doel. Hij deed dat na een 'assist' van Tiquinho Soares, die een paar verdedigers van Feyenoord de verkeerde kant op had gestuurd.
Feyenoord kwam terug. Eric Botteghin kopte raak, na een hoekschop van Orkun Kökcü. Daarna zorgde Sam Larsson voor de gelijkmaker. De Zweed, vervanger van de afwezige Nicolai Jørgensen, tikte heel fraai binnen na een inleidende actie van Malacia op de linkerflank.
Voorsprong
Soares was er verantwoordelijk voor dat de thuisclub met een voorsprong (3-2) ging rusten. De Braziliaan werkte de bal met een soort van sliding over de lijn. Het had er alle schijn van dat hij daarbij ook zijn landgenoot Botteghin omver maaide, maar de Duitse scheidsrechter Deniz Aytekin maakte daar geen punt van. De situatie was ingeleid met een hard schot van Otavio, ook uit Brazilië, dat nog net door Marsman gekeerd kon worden.
In de slotfase van het eerste deel kreeg Steven Berghuis geel, nadat hij na een aanvankelijk correcte sliding zijn tegenstander nog even een 'tikje' meegaf. De aanvoerder mocht blij zijn dat de arbiter geen rood gaf.
Feyenoord gaf niet op en was na de hervatting enkele malen dichtbij de gelijkmaker. Jens Toornstra raakte de paal en Luciano Narsingh strandde op doelman Agustin Marchesín na een goede actie van Yassin Ayoub, de andere invaller.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
31 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
6 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
6 uur geleden