
Feyenoord uitgeschakeld na verrassend duel
PORTO (ANP) - Het avontuur van Feyenoord in de Europa League is voorbij. De Rotterdammers verloren op de slotdag van de groepsfase bij Porto, 3-2. Desondanks was de manier waarop de Rotterdammers voor rust een achterstand van 2-0 wegwerkten indrukwekkend, maar niet genoeg. In elk geval maakte Feyenoord er iets van voor de 2500 meegekomen fans, die een paar dagen eerder van de UEFA te horen hadden gekregen dat ze toch welkom waren.
De openingsfase was onwerkelijk. Na 22 minuten was de stand 2-2, binnen de kortste keren stond Porto op 2-0. Eerst nam Luis Díaz de bal ineens op de schoen na een voorzet van Alex Telles. Doelman Nick Marsman zag de bal onder zich door glippen. Vervolgens tikte Tyrell Malacia de bal in eigen doel. Hij deed dat na een 'assist' van Tiquinho Soares, die een paar verdedigers van Feyenoord de verkeerde kant op had gestuurd.
Feyenoord kwam terug. Eric Botteghin kopte raak, na een hoekschop van Orkun Kökcü. Daarna zorgde Sam Larsson voor de gelijkmaker. De Zweed, vervanger van de afwezige Nicolai Jørgensen, tikte heel fraai binnen na een inleidende actie van Malacia op de linkerflank.
Voorsprong
Soares was er verantwoordelijk voor dat de thuisclub met een voorsprong (3-2) ging rusten. De Braziliaan werkte de bal met een soort van sliding over de lijn. Het had er alle schijn van dat hij daarbij ook zijn landgenoot Botteghin omver maaide, maar de Duitse scheidsrechter Deniz Aytekin maakte daar geen punt van. De situatie was ingeleid met een hard schot van Otavio, ook uit Brazilië, dat nog net door Marsman gekeerd kon worden.
In de slotfase van het eerste deel kreeg Steven Berghuis geel, nadat hij na een aanvankelijk correcte sliding zijn tegenstander nog even een 'tikje' meegaf. De aanvoerder mocht blij zijn dat de arbiter geen rood gaf.
Feyenoord gaf niet op en was na de hervatting enkele malen dichtbij de gelijkmaker. Jens Toornstra raakte de paal en Luciano Narsingh strandde op doelman Agustin Marchesín na een goede actie van Yassin Ayoub, de andere invaller.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Manchester United heeft zich een uitstekende uitgangspositie verschaft voor het bereiken van de finale van de Europa League. De ploeg van coach Rúben Amorim, zwaar tegenvallend in de competitie, was in Bilbao trefzekerder dan Athletic Club: 0-3.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge is door een ruime zege op AA Gent (4-1) in elk geval voor even koploper in de play-offs om de landstitel in België. De ploeg van coach Nicky Hayen komt door de zege op 46 punten. Union Sint-Gillis, dat 44 punten heeft, ontvangt zaterdagavond nog Racing Genk.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft overeenstemming bereikt met FC Twente over de overname van aanvaller Sem Steijn. Dat meldt de Rotterdamse club op X. De 23-jarige Steijn, momenteel topscorer in de Eredivisie, tekent een contract tot de zomer van 2029 bij Feyenoord.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Internazionale moet het zaterdag in de wedstrijd tegen Hellas Verona doen zonder trainer Simone Inzaghi en zonder Hakan Calhanoglu. De coach en de voetballer hebben een wedstrijd schorsing gekregen vanwege contact met bepaalde supportersgroepen. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond FIGC bekendgemaakt.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Julen Lopetegui is de nieuwe bondscoach van Qatar. De 56-jarige Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Luis García, meldt de Qatarese voetbalbond. Hij heeft een contract tot en met 2027 getekend.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente moet het de rest van dit seizoen doen zonder aanvaller Sam Lammers. De 28-jarige spits is geopereerd aan een schouder en "richt zich op de start van de nieuwe competitie", meldt de nummer 5 van de Eredivisie. Lammers kwam bijna twee maanden geleden voor het laatst in actie.
16 uur geleden