Feyenoord-trainer Slot zoekende in voorbereiding door nieuwkomers
ROTTERDAM (ANP) - Doordat Feyenoord veel spelers ziet komen en gaan, is het voor trainer Arne Slot moeilijker om zich voor te bereiden op de wedstrijden. Dat zei hij na het met 4-0 gewonnen thuisduel met FC Emmen.
"Het is nu allemaal weer nieuw en één dag voor de wedstrijd zijn er nog wel tien dingen die ik zou willen trainen. Maar sommige spelers weten nog niet eens hoe ze moeten opbouwen, een doeltrap vast moeten zetten of wat we met standaardsituaties doen", aldus Slot voor de camera van ESPN.
"Dat maakt dat je je continu met je staf afvraagt: wat hebben ze daadwerkelijk nodig? Want je wilt ze ook niet constant overladen met informatie. Het is ook wel leuk, maar ik had het misschien nog wel leuker gevonden als we het team bij elkaar hadden gehouden en er een paar bij hadden gekregen. Maar dat is niet de realiteit."
Slot zag Feyenoord tegen FC Emmen pas in de slotfase afstand nemen. Tot de 85e minuut stond het pas 1-0. "De eerst helft was zeker niet heel bijzonder, maar we speelden wel 45 minuten op hun helft", aldus Slot.
"Het is niet dat ik heel comfortabel op de bank zat, maar het is wel zo dat we in meerdere wedstrijden op het eind het verschil hebben gemaakt. Door heel veel te investeren in buitenspelers raken de backs vermoeid, waardoor de buitenspelers het verschil kunnen maken."
In de laatste 5 minuten was Feyenoord nog drie keer trefzeker, onder meer via invaller Santiago Giménez.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
9 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
13 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
16 uur geleden