Feyenoord-trainer Slot: we krijgen het toch weer voor elkaar
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot had woensdag na de zege van zijn elftal op sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker (0-1) genoeg aan te merken op zijn elftal. "Maar we krijgen het toch weer voor elkaar en hebben opnieuw laten zien dat we moeilijk te verslaan zijn", aldus de coach in het Abe Lenstra-stadion.
Slot was vooral niet te spreken over de eerste helft. "Het spel aan de bal was bijzonder stroperig. Heerenveen speelde agressief en probeerde ons hoog onder druk te zetten", zei hij. "Maar wij speelden wel weer gedisciplineerd en daardoor bleef een stormloop aan kansen van Heerenveen uit."
In de rust deed de trainer van Feyenoord wat omzettingen. "Het druk zetten ging daarna beter en de opbouw verliep beter. We kregen meer grip op de wedstrijd", aldus Slot, die Santiago Giménez in de 80e minuut het verschil zag maken: 0-1. "Het was weer moeizaam, ja. Maar hebben jullie wedstrijden gezien van ons die niet moeizaam waren? Het is niet nieuw dat wij niet enorm veel kansen bij elkaar voetballen. Dat kenmerkt ons dit seizoen. Het resultaat geeft vertrouwen, maar met het oog op komend weekeinde had ik liever gezien dat we goed hadden gevoetbald vanavond."
Slot had, met het oog op de competitie en de Europa League, niet overwogen spelers rust te geven. "Het kampioenschap is de grootste prijs die er is. Maar het is niet zo dat we bij Feyenoord de voorbije jaren de prijzenkast enorm hebben gevuld. Daarom willen we de beker ook graag winnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
11 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
11 uur geleden