Feyenoord-trainer Slot: we krijgen het toch weer voor elkaar
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot had woensdag na de zege van zijn elftal op sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker (0-1) genoeg aan te merken op zijn elftal. "Maar we krijgen het toch weer voor elkaar en hebben opnieuw laten zien dat we moeilijk te verslaan zijn", aldus de coach in het Abe Lenstra-stadion.
Slot was vooral niet te spreken over de eerste helft. "Het spel aan de bal was bijzonder stroperig. Heerenveen speelde agressief en probeerde ons hoog onder druk te zetten", zei hij. "Maar wij speelden wel weer gedisciplineerd en daardoor bleef een stormloop aan kansen van Heerenveen uit."
In de rust deed de trainer van Feyenoord wat omzettingen. "Het druk zetten ging daarna beter en de opbouw verliep beter. We kregen meer grip op de wedstrijd", aldus Slot, die Santiago Giménez in de 80e minuut het verschil zag maken: 0-1. "Het was weer moeizaam, ja. Maar hebben jullie wedstrijden gezien van ons die niet moeizaam waren? Het is niet nieuw dat wij niet enorm veel kansen bij elkaar voetballen. Dat kenmerkt ons dit seizoen. Het resultaat geeft vertrouwen, maar met het oog op komend weekeinde had ik liever gezien dat we goed hadden gevoetbald vanavond."
Slot had, met het oog op de competitie en de Europa League, niet overwogen spelers rust te geven. "Het kampioenschap is de grootste prijs die er is. Maar het is niet zo dat we bij Feyenoord de voorbije jaren de prijzenkast enorm hebben gevuld. Daarom willen we de beker ook graag winnen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
21 uur geleden