Feyenoord-trainer Slot: valse start is een understatement
ROTTERDAM (ANP) - Zwaar teleurstellend, zo noemt trainer Arne Slot de seizoensstart van Feyenoord. De landskampioen verloor vorige week de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV met 1-0 en bleef zondag in de eerste competitiewedstrijd thuis tegen Fortuna Sittard steken op 0-0.
"Een valse start? Dat is een understatement", zei Slot bij ESPN. "Het is zwaar teleurstellend. We verliezen thuis om de Johan Cruijff Schaal van PSV en beginnen de competitie, ook thuis, met een rode kaart en een gelijkspel. We hebben er alles aan gedaan om met tien man nog 3 punten te pakken, ik kan de jongens niets verwijten. Dit was een thuiswedstrijd zoals we die vorig seizoen ook vaak hebben gespeeld tegen clubs uit het rechterrijtje. Het was toen ook regelmatig heel moeizaam, maar we konden dan vaak wel uit een soort powerplay met elf man nog een goal forceren. Nu lukte dat niet."
Slot gaf de teruggekeerde Bart Nieuwkoop rechts achterin de voorkeur boven Marcus Pedersen, maar de rechtsback kreeg al na 25 minuten een rode kaart. "Hij gleed uit, maar het is ook de vraag of je op die plek op het veld zo agressief een duel aan moet gaan", zei de trainer over de overtreding van Nieuwkoop op Iñigo Córdoba. "Jammer, want Bart was in de eerste 25 minuten heel bedrijvig en gaf een aantal goede voorzetten."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
54 minuten geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
3 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden