
Feyenoord-trainer Slot: staken is sowieso competitievervalsing
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord vindt dat het gestaakte uitduel met Ajax sowieso tot competitievervalsing leidt. " De KNVB heeft volgens mij nu drie opties", stelde hij. "Je kan uitspelen met publiek, dat lijkt me niet de meest reële optie. Dan blijven er twee opties over. Dan is eentje doorspelen zonder publiek en de ander is dat het een overwinning voor ons zal zijn. In beide gevallen is het competitievervalsing. Want Ajax speelde afgelopen donderdag en wij speelden afgelopen dinsdag. Niet alleen mentaal maar ook fysiek zou hun minste fase nu gaan aanbreken. De competitievervalsing is er sowieso al enorm, doordat dit gebeurd is. Nu is de vraag wat de KNVB gaat bepalen om dit tot een minimum te beperken."
Ajax keek na een klein uur tegen een achterstand van 3-0 aan toen de wedstrijd definitief werd gestaakt. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük had even daarvoor beide ploegen voor de tweede keer naar de kleedkamers gestuurd omdat er opnieuw vuurwerk op het veld werd gegooid. Ook lag het spel al even stil omdat er een drinkbeker op het veld lag.
Bestorming
Hooligans van Ajax bestormden de hoofdingang van de Johan Cruijff Arena nadat het duel definitief was gestaakt. Ze vernielden een glazen pui en drongen het stadion binnen. De spelers van Ajax en Feyenoord mochten lang de kleedkamers niet uit. De roltrappen in het stadion werden buiten gebruik gesteld.
"Daar merkten wij op de plek waar wij zaten weinig van", reageerde Slot. "Zoals je weet mogen er geen Feyenoord-supporters mee naar de ArenA en waren er alleen vier of vijf directieleden. Voor het overige was er niemand van ons, dus was er ook geen onrust over familieleden die op de tribune zaten."
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
18 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
21 uur geleden