Feyenoord-trainer Slot laat basiselftal in Heerenveen ongewijzigd
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord begint de wedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van het KNVB-bekertoernooi woensdag met een ongewijzigd basisteam. Trainer Arne Slot kiest voor dezelfde elf spelers als zondag in de Eredivisie tegen Fortuna. Feyenoord won in Sittard met 4-2.
Op het middenveld speelt Javairô Dilrosun als meest aanvallende voetballer, met achter hem Mats Wieffer en aanvoerder Orkun Kökcü. Spits Santiago Giménez krijgt vanaf de zijkanten ondersteuning van Alireza Jahanbakhsh en Oussama Idrissi.
Verdediger Gernot Trauner, die zondag na lang blessureleed als invaller zijn rentree maakte, zit in Friesland op de reservebank. Slot heeft nog niet de beschikking over de geblesseerde Justin Bijlow, Quinten Timber, Sebastian Szymański en Patrik Walemark.
Vlak voor aftrap wijziging Heerenveen
Trainer Kees van Wonderen van sc Heerenveen moet noodgedwongen één wijziging doorvoeren. Het was de bedoeling dat Thom Haye zou starten, maar de middenvelder is ziek. Anas Tahiri neemt zijn plek over. Het basiselftal van sc Heerenveen is verder hetzelfde als afgelopen weekeinde. Heerenveen was lange tijd veel beter dan RKC, maar gaf het duel in het laatste halfuur uit handen (1-4).
Feyenoord won vorige maand in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Heerenveen met 2-1.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.
4 uur geleden