Feyenoord-trainer Slot kiest Kökcü als nieuwe aanvoerder
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü is dit seizoen aanvoerder van Feyenoord. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag in zijn vooruitblik op de uitwedstrijd van zaterdag tegen Go Ahead Eagles. Verdediger Gernot Trauner, die de eerste wedstrijden van dit seizoen aanvoerder was, is benoemd tot tweede aanvoerder.
Kökcü neemt bij Feyenoord de aanvoerdersband over van Jens Toornstra, die onlangs de overstap maakte naar FC Utrecht. "Orkun is een geweldige speler en heeft een ontzettend goed seizoen gehad", aldus Slot. "Hij heeft de meeste wedstrijden in het eerste van Feyenoord gespeeld. Er is veel om te doen dat wij zoveel buitenlandse spelers in de selectie hebben, dan is het mooi dat de aanvoerder een zelf opgeleide speler is. Ik denk ook dat het goed is voor zijn ontwikkeling, dat hij daarin een volgende stap kan zetten."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
19 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden