Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Slot keek met verbazing én respect naar Ajax

Feyenoord-trainer Slot keek met verbazing én respect naar Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot heeft eerder deze week met verbazing én met respect naar Ajax gekeken. Enerzijds was de trainer van Feyenoord zondagavond verbaasd over de ontwikkeling omtrent Marc Overmars, anderzijds was hij onder indruk van het spel van de Amsterdammers in de KNVB-beker.

"In eerste instantie was ik compleet verrast toen ik zondagavond Studio Voetbal aan het kijken was en dat nieuws voorbij kwam. Volgens mij hoorde ik een speler van Ajax zeggen dat hij dacht dat het account van Ajax gehackt was. Dat is ook het eerste waaraan je zit te denken. Maar dan blijkt het waar te zijn en dan is dat wel even schrikken", zei Slot over de rivaal uit Amsterdam.

Naar aanleiding van de gebeurtenissen bij Ajax zijn er de afgelopen dagen ook bij Feyenoord gesprekken gevoerd over seksueel overschrijdend gedrag. "Daar heb je het met de vrouwen die hier werken wel over, al werken er niet zo heel veel op trainingscomplex 1908. Maar ze ervaren de werksfeer als heel prettig", aldus de trainer. "Het zou me verbazen als daar in het verleden geen aandacht aan besteed is."

Ontwikkeling

Slot werd ook gevraagd of hij denkt dat de Overmars-rel wellicht invloed kan hebben op de strijd om het kampioenschap. "Bij Ajax speelt er op directieniveau zeker iets, maar ik denk dat de spelers woensdag hebben aangetoond dat ze in staat zijn heel erg goed voetbal te spelen. Vitesse-trainer Thomas Letsch was onder de indruk en ik denk dat hij niet de enige trainer is die daarvan onder de indruk was." Ajax versloeg Vitesse ondanks de onrust overtuigend in de KNVB-beker, met 5-0.

Niet alleen qua punten is het gat met koploper Ajax groot, aldus Slot. "Dat is het gevolg van jarenlang met dezelfde trainer aan een bepaalde speelwijze werken, met ongelooflijk goede individuen die voor miljoenen naar Amsterdam komen." Nummer 3 Feyenoord richt zich daarom in eerste instantie op PSV, dat 1 punt meer heeft. "Voetbaltechnisch zitten we ze op de huid. Maar in besprekingen gaat het niet over de eerste, tweede of derde plek. Waar we constant mee bezig zijn, is dat we aan het einde van het seizoen ons beste voetbal willen spelen. Daarvoor moeten we ons constant doorontwikkelen", aldus Slot, die met het vertrek van PSV-trainer Roger Schmidt niet zoveel kan. "Bij PSV gebeurt niet zoveel en dat een trainer zijn contract niet verlengt, gebeurt overal. Dat vind ik niet zo spannend."

Zondag wacht Feyenoord de uitwedstrijd tegen RKC. De aftrap is om 14.30 uur. Feyenoord beschikt over een fitte selectie. Reiss Nelson hervat zaterdag de training en zijn meespelen is onzeker.

Meer uit Voetbal

Spits Schick stopt bij Tsjechië na WK-uitschakeling

PRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische spits Patrik Schick heeft zijn afscheid bij de nationale ploeg van Tsjechië aangekondigd na de uitschakeling in de groepsfase op het WK voetbal. De Tsjechen verloren in de nacht van woensdag op donderdag de laatste groepswedstrijd met 3-0 van Mexico en eindigden als laatste in groep A.

49 minuten geleden
Oranje-international Pelova maakt overstap naar Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Oranje-international Victoria Pelova vervolgt haar carrière bij Tottenham Hotspur, zo meldt de Londense club. De 27-jarige middenvelder speelde de afgelopen drie seizoenen bij stadsgenoot Arsenal, maar vorige maand werd bekend dat ze die club transfervrij zou verlaten.

2 uur geleden
Kansas City loopt massaal uit voor fanwalk van Oranjefans

KANSAS CITY (ANP) - De bevolking van Kansas City is donderdag massaal uitgelopen voor de fanwalk van de Oranjefans. Duizenden mensen gingen tegen het einde van de ochtend in oranje kleding de straat op om zich aan te sluiten bij de fans van het Nederlands elftal, die na een feestje in het Power & Light District achter de Oranjebus aanliepen door het centrum van de stad.

3 uur geleden
Gedragen shirts Oranje-spelers voor 50.618 euro geveild

KANSAS CITY (ANP) - De veiling van gedragen shirts van de spelers van het Nederlands elftal tijdens het tweede WK-duel met Zweden heeft 50.618 euro opgeleverd. Het overgrote deel van de opbrengst gaat naar het Prinses Máxima Fonds.

3 uur geleden
Spaanse media: doelman Ter Stegen op huurbasis onderweg naar Ajax

BARCELONA (ANP/DPA) - De Duitse keeper Marc-André ter Stegen is dicht bij een overgang naar Ajax. Volgens de Spaanse sportkrant AS staat de Duitser op het punt zich door FC Barcelona voor een seizoen te laten verhuren aan de Amsterdammers.

3 uur geleden
Neymar 'in tranen' na langverwachte rentree bij Brazilië op WK

MIAMI (ANP/RTR) - Neymar kon zijn tranen na zijn rentree in het Braziliaanse elftal op het WK voetbal naar eigen zeggen niet bedwingen. De 34-jarige aanvaller maakte in de nacht van woensdag op donderdag na een afwezigheid van bijna duizend dagen weer minuten voor de 'Seleção' in de gewonnen groepswedstrijd tegen Schotland (3-0).

4 uur geleden
Koster heeft nieuwe strategische rol vrouwenvoetbal bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Daphne Koster heeft een nieuwe functie bij Ajax en is sinds begin deze maand hoofd strategie vrouwenvoetbal. Dat heeft de Amsterdamse club donderdag bekendgemaakt. De 45-jarige oud-speelster was jarenlang hoofd vrouwenvoetbal. In haar nieuwe, strategische, adviserende rol gaat ze zich richten op "de brede ontwikkeling van de Ajax Vrouwen op het gebied van opleiding, nationale en internationale groei."

5 uur geleden