Feyenoord-trainer Slot keek met verbazing én respect naar Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot heeft eerder deze week met verbazing én met respect naar Ajax gekeken. Enerzijds was de trainer van Feyenoord zondagavond verbaasd over de ontwikkeling omtrent Marc Overmars, anderzijds was hij onder indruk van het spel van de Amsterdammers in de KNVB-beker.
"In eerste instantie was ik compleet verrast toen ik zondagavond Studio Voetbal aan het kijken was en dat nieuws voorbij kwam. Volgens mij hoorde ik een speler van Ajax zeggen dat hij dacht dat het account van Ajax gehackt was. Dat is ook het eerste waaraan je zit te denken. Maar dan blijkt het waar te zijn en dan is dat wel even schrikken", zei Slot over de rivaal uit Amsterdam.
Naar aanleiding van de gebeurtenissen bij Ajax zijn er de afgelopen dagen ook bij Feyenoord gesprekken gevoerd over seksueel overschrijdend gedrag. "Daar heb je het met de vrouwen die hier werken wel over, al werken er niet zo heel veel op trainingscomplex 1908. Maar ze ervaren de werksfeer als heel prettig", aldus de trainer. "Het zou me verbazen als daar in het verleden geen aandacht aan besteed is."
Ontwikkeling
Slot werd ook gevraagd of hij denkt dat de Overmars-rel wellicht invloed kan hebben op de strijd om het kampioenschap. "Bij Ajax speelt er op directieniveau zeker iets, maar ik denk dat de spelers woensdag hebben aangetoond dat ze in staat zijn heel erg goed voetbal te spelen. Vitesse-trainer Thomas Letsch was onder de indruk en ik denk dat hij niet de enige trainer is die daarvan onder de indruk was." Ajax versloeg Vitesse ondanks de onrust overtuigend in de KNVB-beker, met 5-0.
Niet alleen qua punten is het gat met koploper Ajax groot, aldus Slot. "Dat is het gevolg van jarenlang met dezelfde trainer aan een bepaalde speelwijze werken, met ongelooflijk goede individuen die voor miljoenen naar Amsterdam komen." Nummer 3 Feyenoord richt zich daarom in eerste instantie op PSV, dat 1 punt meer heeft. "Voetbaltechnisch zitten we ze op de huid. Maar in besprekingen gaat het niet over de eerste, tweede of derde plek. Waar we constant mee bezig zijn, is dat we aan het einde van het seizoen ons beste voetbal willen spelen. Daarvoor moeten we ons constant doorontwikkelen", aldus Slot, die met het vertrek van PSV-trainer Roger Schmidt niet zoveel kan. "Bij PSV gebeurt niet zoveel en dat een trainer zijn contract niet verlengt, gebeurt overal. Dat vind ik niet zo spannend."
Zondag wacht Feyenoord de uitwedstrijd tegen RKC. De aftrap is om 14.30 uur. Feyenoord beschikt over een fitte selectie. Reiss Nelson hervat zaterdag de training en zijn meespelen is onzeker.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
16 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geleden