
Feyenoord-trainer Slot keek met verbazing én respect naar Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot heeft eerder deze week met verbazing én met respect naar Ajax gekeken. Enerzijds was de trainer van Feyenoord zondagavond verbaasd over de ontwikkeling omtrent Marc Overmars, anderzijds was hij onder indruk van het spel van de Amsterdammers in de KNVB-beker.
"In eerste instantie was ik compleet verrast toen ik zondagavond Studio Voetbal aan het kijken was en dat nieuws voorbij kwam. Volgens mij hoorde ik een speler van Ajax zeggen dat hij dacht dat het account van Ajax gehackt was. Dat is ook het eerste waaraan je zit te denken. Maar dan blijkt het waar te zijn en dan is dat wel even schrikken", zei Slot over de rivaal uit Amsterdam.
Naar aanleiding van de gebeurtenissen bij Ajax zijn er de afgelopen dagen ook bij Feyenoord gesprekken gevoerd over seksueel overschrijdend gedrag. "Daar heb je het met de vrouwen die hier werken wel over, al werken er niet zo heel veel op trainingscomplex 1908. Maar ze ervaren de werksfeer als heel prettig", aldus de trainer. "Het zou me verbazen als daar in het verleden geen aandacht aan besteed is."
Ontwikkeling
Slot werd ook gevraagd of hij denkt dat de Overmars-rel wellicht invloed kan hebben op de strijd om het kampioenschap. "Bij Ajax speelt er op directieniveau zeker iets, maar ik denk dat de spelers woensdag hebben aangetoond dat ze in staat zijn heel erg goed voetbal te spelen. Vitesse-trainer Thomas Letsch was onder de indruk en ik denk dat hij niet de enige trainer is die daarvan onder de indruk was." Ajax versloeg Vitesse ondanks de onrust overtuigend in de KNVB-beker, met 5-0.
Niet alleen qua punten is het gat met koploper Ajax groot, aldus Slot. "Dat is het gevolg van jarenlang met dezelfde trainer aan een bepaalde speelwijze werken, met ongelooflijk goede individuen die voor miljoenen naar Amsterdam komen." Nummer 3 Feyenoord richt zich daarom in eerste instantie op PSV, dat 1 punt meer heeft. "Voetbaltechnisch zitten we ze op de huid. Maar in besprekingen gaat het niet over de eerste, tweede of derde plek. Waar we constant mee bezig zijn, is dat we aan het einde van het seizoen ons beste voetbal willen spelen. Daarvoor moeten we ons constant doorontwikkelen", aldus Slot, die met het vertrek van PSV-trainer Roger Schmidt niet zoveel kan. "Bij PSV gebeurt niet zoveel en dat een trainer zijn contract niet verlengt, gebeurt overal. Dat vind ik niet zo spannend."
Zondag wacht Feyenoord de uitwedstrijd tegen RKC. De aftrap is om 14.30 uur. Feyenoord beschikt over een fitte selectie. Reiss Nelson hervat zaterdag de training en zijn meespelen is onzeker.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
9 uur geleden