Feyenoord-trainer Slot keek met verbazing én respect naar Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot heeft eerder deze week met verbazing én met respect naar Ajax gekeken. Enerzijds was de trainer van Feyenoord zondagavond verbaasd over de ontwikkeling omtrent Marc Overmars, anderzijds was hij onder indruk van het spel van de Amsterdammers in de KNVB-beker.
"In eerste instantie was ik compleet verrast toen ik zondagavond Studio Voetbal aan het kijken was en dat nieuws voorbij kwam. Volgens mij hoorde ik een speler van Ajax zeggen dat hij dacht dat het account van Ajax gehackt was. Dat is ook het eerste waaraan je zit te denken. Maar dan blijkt het waar te zijn en dan is dat wel even schrikken", zei Slot over de rivaal uit Amsterdam.
Naar aanleiding van de gebeurtenissen bij Ajax zijn er de afgelopen dagen ook bij Feyenoord gesprekken gevoerd over seksueel overschrijdend gedrag. "Daar heb je het met de vrouwen die hier werken wel over, al werken er niet zo heel veel op trainingscomplex 1908. Maar ze ervaren de werksfeer als heel prettig", aldus de trainer. "Het zou me verbazen als daar in het verleden geen aandacht aan besteed is."
Ontwikkeling
Slot werd ook gevraagd of hij denkt dat de Overmars-rel wellicht invloed kan hebben op de strijd om het kampioenschap. "Bij Ajax speelt er op directieniveau zeker iets, maar ik denk dat de spelers woensdag hebben aangetoond dat ze in staat zijn heel erg goed voetbal te spelen. Vitesse-trainer Thomas Letsch was onder de indruk en ik denk dat hij niet de enige trainer is die daarvan onder de indruk was." Ajax versloeg Vitesse ondanks de onrust overtuigend in de KNVB-beker, met 5-0.
Niet alleen qua punten is het gat met koploper Ajax groot, aldus Slot. "Dat is het gevolg van jarenlang met dezelfde trainer aan een bepaalde speelwijze werken, met ongelooflijk goede individuen die voor miljoenen naar Amsterdam komen." Nummer 3 Feyenoord richt zich daarom in eerste instantie op PSV, dat 1 punt meer heeft. "Voetbaltechnisch zitten we ze op de huid. Maar in besprekingen gaat het niet over de eerste, tweede of derde plek. Waar we constant mee bezig zijn, is dat we aan het einde van het seizoen ons beste voetbal willen spelen. Daarvoor moeten we ons constant doorontwikkelen", aldus Slot, die met het vertrek van PSV-trainer Roger Schmidt niet zoveel kan. "Bij PSV gebeurt niet zoveel en dat een trainer zijn contract niet verlengt, gebeurt overal. Dat vind ik niet zo spannend."
Zondag wacht Feyenoord de uitwedstrijd tegen RKC. De aftrap is om 14.30 uur. Feyenoord beschikt over een fitte selectie. Reiss Nelson hervat zaterdag de training en zijn meespelen is onzeker.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
10 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
11 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
16 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
23 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden