Feyenoord-trainer Slot heeft nu wel een leuk weekend
NIJMEGEN (ANP) - Arne Slot heeft een aanzienlijk leuker weekend dan vorige week. De trainer van Feyenoord boekte zondag met zijn ploeg een klinkende zege bij NEC (1-4), waarmee Feyenoord zich herstelde van de nederlaag een week eerder in De Kuip tegen Vitesse (0-1).
"Vorige week verloren wij als enige club uit de top, de rest won allemaal. Nu waren de resultaten zaterdagavond al dusdanig dat wij nu wat afstand konden nemen", zo doelde Slot op de nederlaag van Vitesse tegen FC Groningen (1-3) en het puntenverlies van AZ tegen SC Cambuur (0-0). "Wij hebben gelukkig gewonnen en de tweede helft ook echt uitstekend gevoetbald. Mijn zondagavond is nu een stuk leuker dan die van vorige week."
Slot zag zijn elftal in de tweede helft over NEC heen lopen. "We gaven niets meer weg en hebben legio kansen gecreëerd. Dat lukt niet zoveel clubs tegen zo'n defensieve tegenstander als NEC. We hebben er wel te lang over gedaan om het verschil op het scorebord te krijgen."
Orkun Kökcü nam de eerste twee doelpunten van Feyenoord voor zijn rekening, uit een strafschop en met een fraai schot van afstand. "Waarom ik niet vaker schiet? Dat is een goede vraag", aldus Kökcü lachend. "Ik kom wel vaker in de positie om dat te doen. Maar ik denk dan: als ik iedere keer ga schieten, dan wordt het te veel. Maar ik heb het in me en ik moet het gewoon vaker doen."
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
13 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
14 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
18 uur geleden