Feyenoord-trainer Slot: eerst gat met kampioen kleiner maken
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot waagde zich na de eerste training bij Feyenoord niet aan boude voorspellingen. "Ik kan werkelijk nu nog niets zeggen over de verwachtingen voor komend seizoen. Ik kan daar pas iets zinnigs over zeggen als we een paar weken verder zijn en ik met de volledige selectie heb samengewerkt", zei de nieuwe coach van de Rotterdamse club na zijn oefensessie op een regenachtig Varkenoord.
De 42-jarige Slot is de opvolger van de gestopte Dick Advocaat, die Feyenoord in zijn laatste seizoen naar de vijfde plaats in de Eredivisie loodste. "Met een substantieel aantal punten achterstand op de kampioen. Ik denk dat de eerste opdracht is om dat gat kleiner te maken en daar gaan we hard aan werken. Het grootste deel van de selectie is intact gebleven en in de basis is het een kwalitatief goede ploeg. En verder wil ik best even alle clichés noemen: Feyenoord is een fantastische club met een fantastisch legioen en een geweldige accommodatie. Ook het trainingscomplex is echt top."
Slot trainde zonder een aantal belangrijke spelers. Steven Berghuis (Oranje), Orkun Kökcü (Turkije) en Robert Bozenik (Slowakije) zijn actief op het EK. Lutsharel Geertruida herstelt van een knieoperatie en is voorlopig nog niet inzetbaar. Wel waren de aanwinsten Guus Til en Francesco Antonucci aanwezig, alsmede Nick Marsman. De doelman heeft getekend bij Inter Miami, maar houdt zijn conditie op peil bij Feyenoord.
Fanatieke groep
Verder stonden Wouter Burger, Marouan Azarkan, Naoufal Bannis, Jordy Wehrmann, Sondre Skogen, Ramon Hendriks en Dylan Vente op het veld. Al deze spelers zijn teruggekeerd na een verhuurperiode. De jeugdspelers Antoni Milambo, Devin Remie, Lennard Hartjes en Sem Valk trainden ook mee. "Ik heb een fanatieke groep gezien en dat lijkt me voor een eerste training ook logisch. We zijn verre van compleet, ook omdat we nog wat versterkingen zoeken, maar vrijwel iedere club heeft dat in deze fase. Het verschil is dat wij over een maand al om het 'echie' spelen", zei Slot.
De voormalig trainer van AZ doelt op donderdag 23 juli, als Feyenoord in de tweede voorronde van de Conference League aantreedt tegen de winnaar van het duel uit de eerste voorronde tussen FK Decic uit Montenegro en FK Drita uit Kosovo. "Feyenoord kan dominant spelen, dat heeft de ploeg afgelopen seizoen in een aantal wedstrijden laten zien en ik heb ze gezegd dat ze moeten herkennen wat ze in die wedstrijden goed hebben gedaan. Verder is het geen hogere wiskunde wat ik verlang; de spelers moeten hun taken op de hoogste snelheid en constant uitvoeren. Daar heb je wel fitheid voor nodig."
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
18 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
20 uur geleden