Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Slot: eerst gat met kampioen kleiner maken

Feyenoord-trainer Slot: eerst gat met kampioen kleiner maken

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot waagde zich na de eerste training bij Feyenoord niet aan boude voorspellingen. "Ik kan werkelijk nu nog niets zeggen over de verwachtingen voor komend seizoen. Ik kan daar pas iets zinnigs over zeggen als we een paar weken verder zijn en ik met de volledige selectie heb samengewerkt", zei de nieuwe coach van de Rotterdamse club na zijn oefensessie op een regenachtig Varkenoord.

De 42-jarige Slot is de opvolger van de gestopte Dick Advocaat, die Feyenoord in zijn laatste seizoen naar de vijfde plaats in de Eredivisie loodste. "Met een substantieel aantal punten achterstand op de kampioen. Ik denk dat de eerste opdracht is om dat gat kleiner te maken en daar gaan we hard aan werken. Het grootste deel van de selectie is intact gebleven en in de basis is het een kwalitatief goede ploeg. En verder wil ik best even alle clichés noemen: Feyenoord is een fantastische club met een fantastisch legioen en een geweldige accommodatie. Ook het trainingscomplex is echt top."

Slot trainde zonder een aantal belangrijke spelers. Steven Berghuis (Oranje), Orkun Kökcü (Turkije) en Robert Bozenik (Slowakije) zijn actief op het EK. Lutsharel Geertruida herstelt van een knieoperatie en is voorlopig nog niet inzetbaar. Wel waren de aanwinsten Guus Til en Francesco Antonucci aanwezig, alsmede Nick Marsman. De doelman heeft getekend bij Inter Miami, maar houdt zijn conditie op peil bij Feyenoord.

Fanatieke groep

Verder stonden Wouter Burger, Marouan Azarkan, Naoufal Bannis, Jordy Wehrmann, Sondre Skogen, Ramon Hendriks en Dylan Vente op het veld. Al deze spelers zijn teruggekeerd na een verhuurperiode. De jeugdspelers Antoni Milambo, Devin Remie, Lennard Hartjes en Sem Valk trainden ook mee. "Ik heb een fanatieke groep gezien en dat lijkt me voor een eerste training ook logisch. We zijn verre van compleet, ook omdat we nog wat versterkingen zoeken, maar vrijwel iedere club heeft dat in deze fase. Het verschil is dat wij over een maand al om het 'echie' spelen", zei Slot.

De voormalig trainer van AZ doelt op donderdag 23 juli, als Feyenoord in de tweede voorronde van de Conference League aantreedt tegen de winnaar van het duel uit de eerste voorronde tussen FK Decic uit Montenegro en FK Drita uit Kosovo. "Feyenoord kan dominant spelen, dat heeft de ploeg afgelopen seizoen in een aantal wedstrijden laten zien en ik heb ze gezegd dat ze moeten herkennen wat ze in die wedstrijden goed hebben gedaan. Verder is het geen hogere wiskunde wat ik verlang; de spelers moeten hun taken op de hoogste snelheid en constant uitvoeren. Daar heb je wel fitheid voor nodig."

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

55 minuten geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

2 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

2 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

2 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

2 uur geleden