Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Slot: eerst gat met kampioen kleiner maken

Feyenoord-trainer Slot: eerst gat met kampioen kleiner maken

ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot waagde zich na de eerste training bij Feyenoord niet aan boude voorspellingen. "Ik kan werkelijk nu nog niets zeggen over de verwachtingen voor komend seizoen. Ik kan daar pas iets zinnigs over zeggen als we een paar weken verder zijn en ik met de volledige selectie heb samengewerkt", zei de nieuwe coach van de Rotterdamse club na zijn oefensessie op een regenachtig Varkenoord.

De 42-jarige Slot is de opvolger van de gestopte Dick Advocaat, die Feyenoord in zijn laatste seizoen naar de vijfde plaats in de Eredivisie loodste. "Met een substantieel aantal punten achterstand op de kampioen. Ik denk dat de eerste opdracht is om dat gat kleiner te maken en daar gaan we hard aan werken. Het grootste deel van de selectie is intact gebleven en in de basis is het een kwalitatief goede ploeg. En verder wil ik best even alle clichés noemen: Feyenoord is een fantastische club met een fantastisch legioen en een geweldige accommodatie. Ook het trainingscomplex is echt top."

Slot trainde zonder een aantal belangrijke spelers. Steven Berghuis (Oranje), Orkun Kökcü (Turkije) en Robert Bozenik (Slowakije) zijn actief op het EK. Lutsharel Geertruida herstelt van een knieoperatie en is voorlopig nog niet inzetbaar. Wel waren de aanwinsten Guus Til en Francesco Antonucci aanwezig, alsmede Nick Marsman. De doelman heeft getekend bij Inter Miami, maar houdt zijn conditie op peil bij Feyenoord.

Fanatieke groep

Verder stonden Wouter Burger, Marouan Azarkan, Naoufal Bannis, Jordy Wehrmann, Sondre Skogen, Ramon Hendriks en Dylan Vente op het veld. Al deze spelers zijn teruggekeerd na een verhuurperiode. De jeugdspelers Antoni Milambo, Devin Remie, Lennard Hartjes en Sem Valk trainden ook mee. "Ik heb een fanatieke groep gezien en dat lijkt me voor een eerste training ook logisch. We zijn verre van compleet, ook omdat we nog wat versterkingen zoeken, maar vrijwel iedere club heeft dat in deze fase. Het verschil is dat wij over een maand al om het 'echie' spelen", zei Slot.

De voormalig trainer van AZ doelt op donderdag 23 juli, als Feyenoord in de tweede voorronde van de Conference League aantreedt tegen de winnaar van het duel uit de eerste voorronde tussen FK Decic uit Montenegro en FK Drita uit Kosovo. "Feyenoord kan dominant spelen, dat heeft de ploeg afgelopen seizoen in een aantal wedstrijden laten zien en ik heb ze gezegd dat ze moeten herkennen wat ze in die wedstrijden goed hebben gedaan. Verder is het geen hogere wiskunde wat ik verlang; de spelers moeten hun taken op de hoogste snelheid en constant uitvoeren. Daar heb je wel fitheid voor nodig."

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

8 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

10 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

11 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

11 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

16 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

20 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

20 uur geleden