Feyenoord-trainer Slot betreurt mislopen verdediger Van de Ven
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord had in de zomerse transfertermijn verdediger Micky van de Ven graag de overstap van FC Volendam naar De Kuip zien maken. "Het klopt dat we op de laatste dag nog met hem bezig zijn geweest", geeft de voormalige AZ-trainer toe op de website van de Rotterdamse club.
"Hij is een zeer talentvolle jongen uit de eerste divisie en we hadden hem heel graag toegevoegd aan onze selectie, voor de lange termijn, maar zeker ook voor de korte termijn. Het is helaas echter niet gelukt en dat gebeurt soms in een transferwindow, zeker op de laatste dag. Dan kunnen dingen niet goed vallen."
Van de Ven verhuisde op 31 augustus naar VfL Wolfsburg, de club van trainer Mark van Bommel. De 20-jarige Noord-Hollander tekende bij de Duitse koploper een contract voor vier jaar. Van de Ven lag bij FC Volendam nog tot medio 2023 vast. Waarschijnlijk had Wolfsburg in financieel opzicht Van de Ven en FC Volendam wat meer te bieden dan de Rotterdamse club.
Transfergeld
"Dat is de moeilijkheidsgraad die er op dit moment bij Feyenoord ligt", erkent Slot. "We kunnen pas handelen op het moment dat we transferinkomsten binnen hebben. En dan kunnen we ook nog maar heel beperkt handelen, omdat we ook nog maar kunnen beschikken over een heel klein beetje transfergeld. Dus als we een speler aantrekken, moet dat met een heel kleine transfersom. Dat is best wel een beetje zoeken naar een speld in een hooiberg, moet ik eerlijk zeggen."
Middenvelder Jens Toornstra is dit seizoen definitief de eerste aanvoerder van Feyenoord, als opvolger van Leroy Fer, die naar Turkije is vertrokken. "Justin Bijlow is onze tweede aanvoerder, als Jens niet speelt, en Marcos Senesi onze derde", geeft Slot aan. "Jens was eerder al na Leroy de tweede aanvoerder van Feyenoord. Het is vrij logisch dat hij nu de aanvoerderspositie heeft, gezien de hiërarchie in de groep en zijn plaats daarin."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden